لامپ

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

لامپ

 

لامپ رشته با تامس ادیسون در قرن 19 برای اولین بار اختراع شد. با گذشت سال ها بسیاری از لامپ ها تغییرات زیادی داشته و میزان بهره وری آنها چند برابر شده است. انواع مختلفی از چراغ ها  در اطراف ما وجود دارد که همه در سیستم های روشنایی خانه ها، ادارات، کارخانه ها و ... به کار می روند و برای ما اثر روشنایی متفاوت است.

 

لامپ در واقع قادر است با جریان الکتریکی نور تولید و محیط اطراف برای ما دلچسب. چراغها، لوسترها، در انواع مختلف برای زندگی ما عضوی زینتی محسوب می شوند که برای انتخاب آنها بهتر است سلیقه و دقت داشته باشید تا دکوراسیون اطراف خود را زیباتر از آنچه که هست کنید.

 

 همانطور که گفته شد امروزه لامپها در طرح ها و کارایی های مختلف تولید شده است که با توجه به محل مورد نظر شما روشن و نور که نیاز دارید می توانید از آنها انتخاب خوب است.

 

 انواع چراغ

 

لامپ رشته ای، لامپ فلورسنت فشرده، لامپ هالوژن، دیود اتو نور یا الایدی، چراغ قوه مهتابی، لامپ نئون، چراغ های تخلیه با شدت بالا، لامپ سدیم با فشار کم و ... که در ادامه می خواهیم به توصیف چند لامپی که بیشتر مورد استفاده می شود بپردازیم.

 

لامپ رشته الکتریکی

 

این نوع لامپ ها استاندارد هستند که اغلب با آن آشنا هستند. لامپ های رشته با طیف گسترده ای با اندازه و ولتاژ متفاوت هستند. زمانی که برق از رشته این لامپ ها عبور می کند نور و گرما تولید می کنند. در داخل این لامپها پر از نیتروژن یا خلا است و هنگام روشن شدن جریان الکتریسیته، انرژی و گرما وارد آن فضا می شود و باعث تولید روشنایی از لامپ می شود.

 

مشکل لامپ های رشته الکتریسیته از 10 تا 25 درصد نور تولید می کند و دیگر این انرژی دریافت می شود به صورت گرما تلف می شود. لامپ های رشته شما می توانند 700 تا 1000 ساعت روشنایی تولید کنند و می توانید با استفاده از یک دیمر نیز از آنها استفاده کنید. این لامپ ها برای لوازم خانگی مناسب هستند و دارای روشنایی حدود 15 لومن در هر وات است.

 

 

لامپ فلورسنت فشرده

 

چراغ های فلورسنت بسیار شبیه به چراغ های کم مصرف هستند و واقعا از چراغ های معمول مصرف کم است. این لامپ ها جایگزین خوبی برای لامپ های رشته شده اند و البته نسبت به سایر لامپ ها کمتر است، اما نور خوب تولید می کند و از عمر بیشتر نیز برخوردار است .

اتلاف برق این نوع لامپ ها به صورت گرما کمتر است و به یاد داشته باشید این لامپ ها توسط دیمر قابل استفاده نیستند.

 

لامپ هالوژن در سیستم روشنایی

 

از یک رشته تنگستن ساخته شده و توسط لایه ای کم و ضخیم پوشیده شده و با گاز بی اثر و مقداری از هالوژن پر شده است. لامپ های هالوژن کوچکتر از لامپ های معمولی اما طول عمر و روشنایی بیشتر و البته در مقایسه با لامپ فلورسنت و چراغ های LED برق بیشتری مصرف می کنند.

 

چراغ  های LED

 

این لامپها بسیار کم مصرف بوده و امروزه کاربردی هستند و در واقع مجموعه ای از چند ال دی دی هستند که در بسیاری از خانه ها کاربرد دارند. طول عمر این چراغها بسیار زیاد است و دارای نور خوب نیز هست. این لامپها میتوانند برای زیبایی و دکوراتیو خانه نیز استفاده شوند. چراغهای LED دارای انواع مختلفی هستند که شما می توانید انواع مختلفی را استفاده کنید

 

لامپ های بخار سدیم


در لامپ های بخار سدیم، گازی که در لامپ وجود دارد، بخار سدیم است و در نتیجه نور در نور نور قرمز تولید می شود.  
این لامپها بسیار طولانی هستند و از لحاظ بهره وری زیاد است اما به دلیل درصد بازتاب رنگ ناخوشایند، این نوع لامپ ها بیشتر در محیط هایی مانند پروانه ها، بندرها و شهری استفاده می شود. رنگ این لامپها بسیار کم است و برای مکان هایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و مناسب نیست.  

 

لامپ های متال هالید

 
لامپ های متال هالید مانند جیوه هوا هستند و فقط کمی از نمک های هالوژنی وارد شده اند که کیفیت رنگ و بهره وری آنها را افزایش می دهد. از این نوع لامپها برای روشنایی سالن های کارخانجات، شهر شهری و ورزشگاه های استادیوم، بسیار بزرگ و ... استفاده می شود. برای انواع لوسترها نیز لامپ های مختلفی استفاده می کنند که باید در زمان انتخاب لامپ لوسترها نیز به محیطی که قصد دارید آن را روشن کنید توجه نمایید که نور زیادی احتیاج دارید یا خیر . لامپ های LED، لامپ های شمعی از پرکاربردترین لامپ های پرکاربرد لوسترها می باشند که به دلخواه می توانید از آنها انتخاب کنید.