لوازم جانبی لوستر

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

لوازم جانبی لوستر

برای روشنایی و زیبایی خانه بهترین راه حل استفاده از چراغ ها و لوسترهای جدیدی هستند که در سبک ها و رنگ های مختلف طراحی و ساخته شده و با استفاده از آنها می توانیم گرمای خوبی به خانه خود بدهیم و از بودن در محیطمان لذت ببریم. می دانید که لوسترها و چراغ ها انواع مختلفی دارند که باید با دقت و البته کارشناسانه انتخاب و در محل قرار بگیرند.

 

اینکه میزان نوردهی لوستر انتخابی شما چقدر نور دارد و اطراف را به چه اندازه روشن می کند اهمیت ندارد و شما می توانید با انتخاب دیگر چراغ ها و لوسترهای تکمیلی فضا را روشن کرده و با درایت و سلیقه می توانید لوستر هم به عنوان زینت و هم به عنوان وسیله روشنایی برای روشنایی به کار ببرید.

 

 

اجزای لوستر

می دانید که لوستر از اجزای مختلفی مانند بدنه، لامپ، کریستال، حباب، کلاهک، ریموت، سرپیچ و... که در لوسترهای مختلف اجزای آنها متفاوت باشد اینکه چند لامپ دارد و میزان مصرف لامپ ها چه میزان است و ... بسیار حائز اهمیت خواهد بود. هستند لوسترهایی که لامپ زیادی دارند و بدون کلاهک هستند یا لوستری که کلاهک های کوچک در چندین تعداد دارد که می توانید بنا به سبک و رنگ آمیزی محیطتان می توانید آنها را انتخاب کنید. بهتر است در ابتدا هدف از خرید و اینکه در چه جایی می خواهید از آن استفاده کنید را در نظر بگیرید و سپس به جنس و سبک لوستر منتخب تان فکر کنید و بعد از آن تصمیم بگیرید.  

 

جنس حباب ها و حتی قطر آنها با یکدیگر در طرح های مختلف متفاوت است و با توجه به اینکه می خواهید در اتاق نشیمن و پذیرایی آنها را استفاده کنید یا در فضای حال، اتاق خواب و آشپزخانه باید انتخاب متفاوتی داشته باشید. اطلاع دارید که لوسترهایی هم هستند که از چوب ساخته می شوند و دارای اجزای متفاوتی هستند. برای انتخاب این نوع چراغ ها دقت کنید که با فضا و دیگر اجزایتان هارمونی داشته باشد. این نکته را فراموش نکنید که برای فضای نشیمن و پذیرایی از لوسترهای حجیم و سنگین با زرق و برقی بیشتر استفاده می کنند و برای سایر فضاها از لوسترهای کم حجم تر و سبک تر با تعداد لامپ ها یا حباب های کمتری استفاده می نمایند.

 

تاثیر اجزای لوستر بر محیط ما

زمانی که لوستری را انتخاب می کنیم غیر زیبایی به اجزای تشکیل دهنده و جنس آنها توجه کنید تا بعد از مدت کوتاهی از آنها دچار مشکلی نشوید. سرپیچ یا سیم پیچی لوستر مشکل داشته باشد زود شما و برق خانه را دچار مشکل می کند.

 

در لوسترهایی که حباب دارند باید توجه داشته باشید که ضخامت حبابی لوستری که انتخاب می کنید بر نوری که می تواند به محیط انتقال دهد موثر است و اگر قطر حبابتان را بیش از حد ضخیم انتخاب کنید نور کمی را در اختیارتان قرار خواهد داد و پس دقت کنید لوستری را انتخاب کنید که با وجود حباب نیز بتواند نور خوبی از خود عبور دهد. البته این را فراموش نکنید که اگر حباب های لوستر زیاد شفاف باشد لامپ را به طور کامل نشان می دهد و از زیبایی لوستر تا حد زیادی کم می کند.

 

میزان نور منعکس شده از یک لوستر به لامپ هایی که در آن به کار می رود و تعداد آنها بستگی دارد. این نکته را به خاطر بسپارید که نکته ای آیا سرپیچ مورد استفاده شما در لوستر از نوع سرپیچ شمعی است یا سرپیچ معمولی و قابلیت نصب چه لامپ با چه توانی را دارد؟ در انتخاب انواع لامپ ها توجه کنید که چه نوری را می خواهید و بهتر است تا جایی که می توانید از لامپ های کم مصرف استفاده کنید تا هزینه برق مصرفی شما کم باشد.

 

در نهایت لوستری را انتخاب کنید که در وهله اول استاندارد بوده و بعد از آن بتواند فضای شما را به طور کامل روشن کند. البته توصیه ما را بپذیرید که بهتر است برای خانه از یک منبع نوری تنها استفاده نکنید و در ساختمان های جدید از نورهای مخفی و هالوژن ها نیز کمک بگیرید تا محیطی گرم تر مدرن تر و حتی جذاب تر داشته باشید.