برنزی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

برنزی

می دانید که لوسترها فقط برای روشنایی نیستند و بلکه می توانند به فضای ما زیبایی و حتی  مرکزیت می بخشند، مثلا به کمک لوستریی که بالای میز غذاخوری خود نصب می کنید هم نور را به فضا می دهید و هم  به فضای غذا خوری خودتان شخصیت می بخشند.

 

تنوع لوسترها در مغازه ها بسیار زیاد است و شما نیز می توانید لوستر مورد علاقه خود را  از میان طرح و رنگ ها و منحصر به فرد انتخاب کنید و فضایتان را زیباتر از قبل نمایید. شما می توانید لوستر را با توجه به رنگ کوسن ها، پرده ها، سبک خانه و رنگ مبلمان تان انتخاب کنید و دکوراسیون بی نظیری برای خود بسازید.

 

چگونه لوستر مناسب انتخاب کنیم؟

 

لوستر بهترین وسیله برای نورپردازی است که در زمان روشن شدن نور و طرح خوبی خاصی در فضا ایجاد خواهد کرد. انتخاب یک لوستر  بسیار سخت است و در انتخاب آنها باید به نکات زیادی توجه کنید. در زمان خرید لوستر باید به جنس آنها توجه کنید شاید شما هم دقت داشته باشید قبل از ورود لوسترهای فانتزی اکثر لوستر ها از برنز ساخته شده اند و اکنون هم طرفداران زیادی دارند. برای انتخاب لوستر به سبک و مدل خانه و از همه مهم تر به سلایق خود و خانواده نیز توجه زیادی کنید تا بعد از مدت کوتاهی از انتخابتان پشیمان نشوید. لوسترهای برنزی به دلیل آنکه تغییر رنگ نمی دهند و دوام بیشتری دارد و جزو زیبا ترین لوسترها برای جلوه  دادن به خانه هستند.

 

 

کیفیت و کاربرد لوستر برنزی

 

جنس برنز با گذشت زمان تغییر شکل، رنگ و حتی خاصیت نمی دهد و می توانید با خیالی راحت تا سال های سال از آن استفاده کنید. برنز به دلیل قیمت مناسبی که دارد بیشتر در ساخت دکوری ها و لوسترها استفاده می شوند. لوسترهای برنزی رنگ زیبایی دارند و به صورت عادی نیز زیبا هستند ولی اگر بخواهید رنگ دیگری داشته باشند این جنس قادر است  در برابر رنگ شده گی و ضربه دوام بیاورد و به سادگی آسیب نبیند.

 

راه تشخیص اصالت لوستر برنز چگونه است؟

آهن نسبت به برنز ارزان است وبعضی از تولید کنندگان لوستر یا اقلام دکوری را  با آهن می سازند و تنها روکشی از برنز برای آنها می گذارند. چند راه وجود دارد که بتوانید تشخیص دهید لوستری که می خواهید تهیه کنید از جنس برنز است یا آهن؟ شما می توانید برای تشخیص اصالت لوستر انتخابی خود از آهنربای معناطیسی استفاده کنید و اگر لوستر انتخابی شما آهن باشد این ترفند کارساز خواهد بود و می توانید به راحتی لوستر جعلی را تشخیص دهید.

 

گاهی آلومینیوم را جایگزین برنز میکنند و البته این کار هوشمندی افراد مختلف نیست، زیرا برنز سه برابر بیشتر از آلومینیوم چگالی دارد و در لوستر برنز 3 برابر آلومینیوم وزن دارد و اصلا به صرف نیست و برای تشخیص وزن آنها به راحتی قابل تشخیص است.

 

اما فلز دیگری هست که نه به آهنربا می چسبد و نه وزن کمی دارد و آن فلز راماک می باشد. از این فلز در ساخت خودرو  و درب و پنجره استفاده می کنند و برای تشخیص این فلز نیز از برنز می توانید کمی این فلز را بتراشید تا مطمئن شوید رنگ برنز دارد یا نه؟

 

لوستر برنزی برای چه فضایی مناسب است؟

با استفاده از لوستر برنزی می توانید حس بسیار خوبی به فضا و به خودتان بدهد.  توجه داشته باشید که برنز فلزی گرانبهاست و برای سبک های کلاسیک و اشرافی مناسب ترندو با استفاده از این لوسترها میتوانید حس قدرت و اشرافی گری را وارد فضای خود کنید. این لوستر ها اغلب در سبک شاخه ای در طرح های مختلفی ساخته شده اند که می توانید بنا به نوری که نیاز دارید تعداد شاخه ها یا در حقیقت تعداد لامپ های لوسترتان را انتخاب کنید.

 

 برای انتخاب لوستر برنزی به طول و عرض فضا و حتی ارتفاعی که در اختیار دارید توجه کنید. فضای شما اگر مربع است می توانید لوستر گرد و مربع و لوسترهای شاخه ای را انخاب کرده و  اگر مستطیل است لوسترهای خطی یا مستطیل مناسب ترند.

 

آیا این لوسترها به آبکاری نیاز دارند؟

لوسترهای برنزی به آبکاری احتیاج دارند و معمولا از دو راه این کار برای لوسترها انجام می شود.

 

آبکاری الکتریکی، آبکاری فانتاکروم و  آبکاری هیدروگرافی که هر کدام تخصصی هستند و در خانه نمیتوانید این کار را انجام دهید. لوستر برنزی که انتخاب می کنید باید قابلیت روشن کردن کامل فضای شما را داشته باشد و البته در ساختمان های جدید بهتر است از نورمخفی ها و هالوژن ها نیز به صورت مکمل نیز استفاده کنید.

 

این لوسترها در طرح ها و کنده کاری هایی مانند فرشته ای و ... امروزه ساده تر تولید شده اند که با دستمالی تمیز به راحتی می توانید براقیت و زیبایی را به آنها برای مدت طولانی هدیه دهید.