کودک و نوجوان

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

کودک و نوجوان

 

اتاق کودک است باید طراحی زیبایی داشته باشد. برای طراحی اتاق کودکان از علاقه و سلیقه کودک و نوجوان خود نیز استفاده کنید و به آن اهمیت دهید. عوامل زیادی در زیبایی اتاق کودک موثر است  از جمله: تخت، پرده،  لوستر و ... اتاق کودک خاص کودک شماست، پس باید به سلایق کودک خود احترام بزارید و آنها را نادیده نگیرید.

 

نوجوانان و کودکان از رنگ های شاد و تند لذت می برند و آنها را دوست دارند. اتاق را با سلیقه خودتان تزئین نکنید و چشم های کودکتان را فراموش می کنید.

 

 

انواع چراغ برای اتاق کودک

 

چراغ ها برای اتاق کودک انواع مختلفی دارد، مانند، چراغ رومیزی، لوستر سقفی، لوستر آویز، لوستر دیواری و … .  در این قسمت به چگونه انتخاب کردن چراغی مناسب برای اتاق کودک خود میپردازیم تا شما بتوانید به راحتی لوستری مناسب انتخاب کرده و خریداری کنید.

 

 کودکان و نوجوانان بیشترین زمان خود را برای انجام تکالیف و بازی کردن در این فضا می گذرانند پس باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. بهتر است از تمام انواع چراغ ها در اتاق کودک استفاده کنید تا نور مناسب و قابل کنترلی داشته باشید.

 

این اتاق مانند فضاهای دیگر در خانه، استانداردهای خاص خود را دارد و فقط به فکر چشم گیر بودن لوازم اتاق کودکان نباشید. از رنگ‌های جدید و پرطرفدار که کودک دوست ندارد را استفاده نکنید و در انتخاب رنگ ها دقت نمایید.

 

نور را با کنترل وارد اتاق کودک کنید

 

 استفاده از پرده‌های ضخیم برای اتاق کودک مناسب است در تا در طول روز بتوانید پرده را کنار بزنید و از نور طبیعی استفاده کنید. از وارد کردن نور شدید به اتاق بپرهیزید و تابش نور  را ملایم و حساب شده به اتاق بیاورید تا اتاق  گرم و دنج  باشد. نور برای اتاق کودک باید ملایم باشد تا از ایجاد سایه کم کند و چشم کودک را بیش از حد تحریک نکند.

 

از نورهای مستقیم به‌خصوص هالوژن که بیش از حد  درخشان هستند استفاده نکنید. لامپ‌های کم مصرف برای اتاق کودک مناسب است زیرا اگر ساعت ها هم روشن باشد برای شما هزینه زیادی نخواهد داشت. نورهای غیرمستقیم مانند آباژور یا چراغ های دیواری برای اتاق نیز گزینه مناسبی هستند و نور را می توانید به طور یکسان تقسیم کنید.

 

برای اتاق کودک دیمر نصب کنید

کودکتان با نور کم به خوابیدن عادت دهید. روانشناسان معتقدند اگر یکباره نور اتاق کم شود دچار استرس می شوند و خوابیدن شان را به تاخیر می‌اندازد. چراغ دیمر در نیمه شب برای سرکشی به کودکان مناسب است و با  ایجاد نور شدید او را اذیت نخواهید کرد.

 

نور ملایم خوبی در اتاق داشته باشید و علاوه بر آویزان کردن لوستر آویزی از تعدادی لامپ و چراغ در کنار و دیوار اتاق نیز استفاده نمایید. لوستر آویزی، چراغ رومیزی، چراغ مطالعه برای اتاق لازم هستند و بهتر است هوشمندانه و به جا از آنها استفاده کنید.

 

ویژه کردن اتاق کوک با لوستر

 

لوستر زیبا می تواند چهره اتاق کودک را تغییر دهد و حتما به آن توجه کنید. مدل‌های فانتزی و  کارتونی برای اتاق کودک گزینه های خوبی هستند که باید از کودکان در مورد آنها نظر بخواهید.

 

سقف را با چراغ‌های کریستالی و ستاره‌ای درخشان نمایید و از فیبر نوری نیز می توانید استفاده کنید تا  آسمانی پر ستاره برای نوجوانتان بسازید. اتاق‌خواب‌ها در شب می تواند برای کودکان و حتی نوجوانان بسیار ترسناک باشد و با چراغ های زیبا می توانید این مشکل را برطرف کنید.