آشپزخانه مدرن

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

آشپزخانه مدرن

 

نورپردازی و انتخاب منبع مناسب نور برای هر مکانی تاثیر زیادی بر روشنایی و حتی در زیبایی دکوراسیون دارد. با نورپردازی می توانیم جلوه اتاق را به کل تغییر داده و آن را بزرگ تر یا حتی زیباتر از آنچه که هست نشان دهیم.

 

آشپزخونه از مهم ترین بخش های خانه است که شاید ساعات زیادی را هم در آن بگذاریم به خصوص خانم ها، پس باید به نورپردازی و چیدمان آن توجه ویژه ای داشته باشید. لوستر و روشنایی شما باید به شکلی باشد که تا ویژگی های منحصر به فرد فضای شما را به خوبی نشان دهد نه اینکه آن را بدتر پنهان کند. چراغ های آویز برای آشپزخونه برای نورپردازی بسیار مناسبند که در این بخش می خواهیم بیشتر به این بحث بپردازیم تا کمک کنیم شما انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

 

تاثیر لوستر چراغ آشپزخانه

 

 آشپزخانه یک محیط کاری و پر مشغله به حساب می آید. نورپردازی بسیار ضروری است تا بتوانید با خیال  راحت به تهیه غذا و تمیز کردن بپردازید.  وجود نورپردازی و لوستری مناسب می تواند حال و هوای  آشپزخانه را عوض کند و به شما خلق و خوی خوبی منتقل کند. 

 

در آشپزخانه باید برای تمام موارد حساب شده نورپردازی خوبی در نظر بگیرید؛ برای تهیه غذا و پخت و پز، برای روشنایی عمومی و البته برای برجسته کردن کاشی کاری یا سنگ کاری  در دیوار آشپزخانه  و ... 

 

چه قسمت هایی برای نورپردازی مناسب تر است؟

در نورپردازی می توانید از تمام چراغ ها مانند: چراغ های مهتابی، زیر کابینت، نورپردازی سقف و گاهی دیوار نیز استفاده کنید. مناطق نورپردازی باید طوری انتخاب شوند که سایه ای ایجاد نکنند برای این کار بهتر است این کار روشنایی را در مقابل یا بالاتر از خود قرار دهید.

نورپردازی آشپزخانه باید این محیط را روشن کرده و درخشش گرمی به این فضا بدهد. بهترین انتخابی که می توانید برای لوستر آشپزخانه خود داشته باشید چراغ های آویز مخصوصا در بالای میز غذا خوری است. در ابتدا نورپردازی اصلی و سقفی را انتخاب نمایید و برای انتخاب آن بهتر است به معماری و سبک های نورپردازی در دیگر قسمت های خانه  نیز توجه کرده، سپس دیگر چراغ های را انتخاب کنید.

 

نورپردازی آشپزخانه باید چگونه باشد؟

 

آشپزخانه این روزها ارتباط مستقیمی با پذیرایی و اتاق نشیمن دارد و بهتر است آنها را هماهنگ کنید. اگر نورپردازی آشپزخانه را بیشتر کنید می توانید ویژگی های خاص آشپزخانه خود را به نمایش درآورید و فقط افراط نکنید. نصب چراغ LED در زیر کابینت ها یا بیشتر کردن نورپردازی کابینت های شیشه ای راهی برای عالی شدن نورپردازی آشپزخانه شما خواهد بود. نورپردازی در این مکان نباید آنقدر زیاد باشد که چشم شما اذیت شود و نه آنقدر کم که نتوانید کارهایتان را انجام دهید.

 

انواع چراغ های آویز برای آشپزخانه

 

چراغ های آویز برای آشپزخانه مناسب ترند و با میله ای فلزی، زنجیر یا سیم از سقف آویزان می شوند. این نوع چراغ ها برای دیگر اتاق ها نیز کاربرد دارند و البته بنا به کارایی اتاق و نوری که احتیاج دارید می توانید به چند چراغ و آویز بودن آن اضافه یا کم کنید. چراغ های آویز مدرن  ابعاد و انواع مختلفی دارند که می توانید به راحتی مدل محبوب تان را از میان آنها انتخاب کنید. آویزهای سنتی، آویزهای براق، دوقلوهای آویزان، آویز استیل ضد زنگ آویزهای سقف های بلند، آویز سه شاخه و ... از انواع چراغی های مناسب برای آشپزخانه می باشند.

 

چراغ های آویز کروی بسیار لوکس و زیبا هستند و می توانند درخشش زیادی به دکوراسیون شما بدهند. این لوسترها شیک و مدرن معمولا جزو لوازم مجلل آشپزخونه نیز به حساب می آیند، پس در انتخاب آنها دقت کنید.

 

چراغ های آویز سایزهای بسیار کوچک نیز دارند که این قابلیت رو فراهم می کنند تا آنها را با شکل های  مختلف و در هر ارتفاعی از سقف آشپزخونه آویزان کنید و زیبایی خاصی به فضای تان بدهید.