رادیو

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

رادیو

 

موسیقی، اخبار، و اطلاعات رایگان در هر کجا که شما بروید! تا زمانی که اینترنت به وجود آمد، هیچ چیز نمی توانست با دسترسی به رادیو رقابت کند حتی تلویزیون. رادیو یک جعبه پر از اجزای الکترونیکی است که امواج رادیویی را از طریق هوا دریافت می کند، کمی شبیه شکارچی بیس بال است . رادیو اولین بار در اواخر قرن نوزدهم توسعه یافت و چندین دهه بعد از آن محبوبیت آن به اوج خود رسید. اگر چه پخش رادیو اکنون به همان اندازه محبوب نیست، اما ایده اصلی ارتباط بی سیم همچنان بسیار مهم است: در چند سال گذشته، رادیو به قلب فن آوری های جدید مانند اینترنت بی سیم، تلفن های همراه (تلفن های همراه) و RFID تبدیل شده است (تشخیص فرکانس رادیویی) تراشه ها. در همین حال، خود رادیو اخیرا با به دست آوردن مجموعه های رادیو دیجیتالی با کیفیت بهتر، دوره جدید زندگی خود را به دست آورده است.

 

شاید بسیاری از ما تقریبا بدانیم که برای خرید رادیو به چه نکاتی باید توجه کنیم، چه ویژگی های کلیدی را در نظر بگیریم، نکاتی نه چندان دور  از خرید کنسول بازی، هدست و یا سینما خانگی که همگی به کیفیت صدا اشاره دارند.بهتر است بدانیم آیا DAB  یا رادیو اینترنتی مناسب نیازهای ماست، چه ویژگی های اضافی می تواند ارزش گرفتن داشته باشد. اما بهتر است بدانیم که در چند سال آینده، طیف رادیوی قدیمی خاموش خواهد شد و همه باید از FM / AM به دیجیتال تغییرکاربری بدهند. اصطلاح رادیو دیجیتال به DAB / DAB + و رادیو تلویزیون و اینترنت اشاره دارد. زمانی که تقریبا 90% مردم دیگر رادیو FM یا همان آنالوگ را گوش ندهند و به جای آن به رادیو دیجچیتال روآورند، دیگر پخش رادیوهای آنالوگ مانند تلویزیون آنالوگ قطع خواهد شد. خرید بهترین رادیو دیجیتال DAB می تواند گوش دادن رادیویی شما را به کیفیت صدای عالی، انتخاب وسیع تر کانال ها و ویژگی های نوآورانه تبدیل کند.

 

 

رادیو باطری دار

این رادیو می تواند یک مزیت بزرگ باشد اگر شما می خواهید رادیو خود را با خود برای گوش دادن به حیاط، باغ و یا گرفتن اخبار در تعطیلات به کمپ ببرید.  بعضی از رادیوها از باتری های قابل شارژ استفاده می کنند که وقتی رادیو به برق وصل می شود، شارژ می شوند.

نکات مثبت: عالی برای حمل و نقل. برخی از مدل ها وقتی که با استفاده از آنها به برق متصل می شوند، باتری را شارژ می کنند. نکات منفی: کارکرد آنها بستگی به طول مدت باتری دارد. جایگزینی باتری ها می تواند برای شما گران تمام شود

رادیو شخصی

رادیو شخصی، دستگاه های کوچکی مانند دستگاه های Walkman است که به این معنی است که شما می توانید در حالی که از پیاده روی خود لذت می برید می توانید به رادیو DAB هم گوش دهید. اگر بخواهید به طور جداگانه به رادیو گوش کنید، این رادیوها می توانند یک جایگزین مفید برای یک مدل بزرگتر رومیزی باشند.

نکات مثبت: کوچک و قابل حمل. به طور معمول هدفون داشته  و در آنتن خود بهبودیافته اند. اغلب با یک باتری قابل شارژ ساخته می شوند.

 نکات منفی: دریافت و آنتن دهی می تواند درحین حرکت متفاوت باشد. در یک زمان تنها میتواند توسط یک نفر گوش داده شود. بلندگو کوچک آن می تواند کیفیت صدا را به شکل منفی تحت تاثیر قرار دهد.

 

رادیو اینترنتی

رادیوهای اینترنتی در سال های اخیر محبوبیت زیادی داشته و در حال حاضر تقریبا 7 درصد از مردم به طور منظم به پخش برنامه های رادیویی اینترنتی گوش می دهند. رادیوهای اینترنتی به شبکه Wi-Fi خانه شما دسترسی پیدا می کنند و به شما امکان می دهند به ایستگاه های رادیویی مبتنی بر وب از سراسر جهان گوش فرا دهید. انتخاب آنچه برای گوش دادن زیاد است. اکثر رادیوهای اینترنتی قادر به دانلود پادکست ها و پخش موسیقی از شبکه خانگی خود هستند و برخی نیز دارای یک تیونر DAB هستند.

نکات مثبت: شما 100،000 ایستگاه رادیویی اینترنتی را دارید که از میان آنها انتخاب کنید. کیفیت بهتر صدا، به عنوان داده های رادیویی در اینترنت پخش می شود، بنابراین به آنتن ها و قدرت سیگنال تکیه نمی کند. رادیو اینترنتی می تواند به عنوان یک بلندگو بی سیم برای مجموعه موسیقی شما عمل کند. برخی از مدل ها به سرویس های جریان موسیقی مانند Spotify و Deezer متصل می شوند.

نکات منفی: گران تر از رادیو های DAB سنتی و  پیچیده تر برای راه اندازی هستند. نیاز به یک اتصال پهن باند مناسب و معقول برای جریان ثابت دارند.

رادیو دیجیتالی DAB

رادیو DAB محبوب ترین نوع رادیو دیجیتال است. تقریبا 33 درصد جمعیت به طور منظم به پخش های DAB متصل می شوند و 31 میلیون نفر اذعان می کنند گه رادیو DAB دارند. آنها از دستگاه های کوچک دستی شخصی به رادیوهای بزرگ سنتی رومیزی استفاده می کنند و می توانند برای حدود 20 پوند و بیشتر خریداری شوند. کجا و چگونه شما می خواهید از آن استفاده کنید عامل بزرگی در نوع رادیو DAB شما انتخاب می کنید

فواید و عیوب رادیو دیجیتالی

مزایای زیادی برای خرید یک رادیو دیجیتال وجود دارد. رادیو DAB (پخش صوتی دیجیتال) دسترسی به ایستگاه های بیشتری نسبت به FM دارد، و بسیاری از آنها به ژانرهای خاص موسیقی مانند جاز، کلاسیک یا راک اختصاص یافته است. رادیو دیجیتال دارای صفحه LCD است که نام کانال های موجود را نشان می دهد. برای گوش دادن به یک کانال، می توانید به سادگی نام آن را از لیست انتخاب کنید. بعضی از رادیوهای دیجیتال نیز به شما اجازه می دهند رادیو اینترنتی را گوش کنید، شامل آیفون هاست، و با آن می توانید برنامه های رادیویی را مکث، عقب و ضبط کنید.

اگر میخواهید در آینده به گوش دادن به رادیو ادامه دهید، لازم است یک رادیو دیجیتال بخرید. دیجیتال برنامه ریزی شده است که جایگزین رادیو آنالوگ شود، اگر چه تاریخی برای تعویض آن تنظیم نشده است. DAB از تداخل هایی که رادیو FM را دچار مشکل می کند، خالی است. هیچ صدای خش، صوت و یا قطع شدگی نیست، به این معنا که صداهای دیجیتال بیشتر  اوقات صاف و شفاف هستند. با این حال، یک سیگنال قوی FM صدای بلندتری را نسبت به دیجیتال ارایه می دهد، زیرا پخش کننده های دیجیتال به دلیل فشرده سازی سیگنال، کیفیت صدا را کاهش دهد

نکات مثبت: انتخاب گسترده ای از کانال ها. هیچ ایستگاه رادیویی حقیقی وجود ندارد، چون سیگنال دیجیتالی می گیرد. تنظیم خودکار - به سادگی یک کانال را با نام انتخاب کنید صفحه نمایش عنوان آهنگ و نام هنرمند را درحالیکه شما گوش می دهید نمایش می دهد. بسیاری از مدل ها اغلب رادیو FM نیز دریافت می کنند.

نکات منفی: بدون توانایی دانلود پادکست ها و یا جریان موسیقی. وابسته به پوشش خوب در منطقه شما

.