پتوی خز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پتوی خز

پتوهای خزی به طور کامل از خز تهیه می شوند. خز موهاي ضخيم شده اي است كه از دو طریق طبیعی و مصنوعی تهیه می شود. در روش طبیعی پوست حیواناتی که از خز پوشیده شده اند، برای تهیه خز استفاده می شود. در روش دیگر، پرزهای خز از الیاف های مصنوعی است. 
خز حیوانات به صورت یکدست است و از پوست حیواناتی همچون روباه، خرگوش، سگ آبی، قاقم، سمور آبی، سمور، خوک دریایی، گربه، سگ، کایوت و چینچیلا تهیه می شود. خز علاوه بر پتو برای تهیه پوشاکی همچون پالتو، کیف و کلاه هم کاربرد دارد. 

 

پتوی خز طبیعی

پتوهای خز مصنوعی در بازار با قیمت ارزان به فروش می رسند. این پتوها گرم و نرم هستند و از بسیاری جهات به پتوهای خز طبیعی شبیه اند. کسانی که قصد خرید پتوی خز طبیعی را دارند، باید متوجه برخی نکات باشند تا اشتباهی خز مصنوعی خریداری نکنند. خزهای مصنوعی پس از مدتی خاصیت خود را از دست می دهند و پرزها و موهای خز درهم رفته و نرمی و لطافتی نخواهند داشت. 

 

خرید پتوی خز 

 

توجه به برند

زمان خرید خز طبیعی ابتدا به برند آن توجه کنید. در قسمتی از پتو لیبل چسبانده می شود که تمامی اطلاعات پتو رو بطور کامل بیان می کند. اگر چه گاهی لیبل ها هم قابل اعتماد نیستند و توصیه می شود برای تهیه پتوی خز طبیعی و باکیفیت به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. 

 

پتوهای خزی به طور کامل از خز تهیه می شوند.

قیمت پتوهای خز 

بین پتوهایی که با خز طبیعی تهیه می شوند و پتو با خز مصنوعی، قیمت ها تفاوت زیادی دارد. خز طبیعی گرانقیمت و کمیاب است. شاید کمتر بتوانید پتوی خز طبیعی را پیدا کنید. اما پتوهای خز مصنوعی را می توان از هر فروشگاهی با قیمت مناسب تهیه کرد. از سوی دیگر این نوع پتوها همه از نظر کیفیت یکسان نیستند و برخی کیفیت بهتری دارند که بهتر است زمان خرید به دنبال بهترین باشید.

 

نگهداری از پتوی خز

نگهداری از پتوی خز با سایر پتوها متفاوت است. از آنجا که این پتو پوشیده از پرز و موی بلند و نرم است، در صورتی که بخوبی از آن مراقبت نشود، پس از مدت کوتاهی زبر می شود و خاصیت و کیفیت خود را از دست می دهد. این نوع پتوها را نباید با آب داغ شست. بخصوص پتوهای خز مصنوعی که مقاومت کمتری در مقابل آب گرم و پودر رختشویی دارند.
مچاله کردن پتو هم به مرور زمان باعث از بین رفتن خز می شود. بنابراین باید پتو را به طور مرتب در قسمتی از خانه یا کمد قرار دهید. اگر برای مدتی به آن نیاز ندارید، بهتر است آن را درون یک کیسه نایلون یا پارچه قرار دهید و در انبار یا کمد بگذارید.

 

تشخیص خز طبیعی

برای تشخیص خز طبیعی از خز مصنوعی می توانید روش های زیر را در زمان خرید پتوی خز امتحان کنید تا از طبیعی بودن آن مطمئن شوید.
اگر فقط به پتو با خز طبیعی علاقه دارید، باید زمان خرید خز را لمس کنید. خز طبیعی بسیار نرم است و مانند موی طبیعی از میان انگشتان سر می‌خورد. درست شبیه اینکه پوست حیوانات را لمس می کنید. اما خز های مصنوعی زبر هستند و همانند پلاستیک می مانند که با رطوبت حالت چسبندگی پیدا می‌ کنند.
خزهای طبیعی زمانی که می سوزند، بوی موی سوخته در فضا منتشر می شود. شما نمی توانید آتش را بر روی پتو امتحان کنید. اما یه راه حل بهتر اینکه یک یا دو رشته از موهای خز پتو را جدا کنید و بسوزانید. اگر بوی موی سوخته داد و باقی مانده موها خاکستر سیاه رنگ و پودری بود، می توانید به آن اعتماد کنید. خز مصنوعی زمانی که می سوزد، باقی مانده آن گلوله گلوله می شود.
یک سوزن را داخل پتو فرو کنید. اگر سون براحتی از پتو عبور کند، این خز مصنوعی است. اما در خزهای طبیعی یک لایه محکم (پایه چرمی) وجود دارد که اجازه عبور سوزن را نمی دهد.