موکت های طرح دار

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

موکت های طرح دار

 

موکت های طرح دار جدیدترین نوع موکتی هستند که در حال حاضر در بازار موجود است. این نوع موکت ها به دلیل زیبایی بی نظیری که دارند، برای سالن های پذیرایی و نشیمن مناسب هستند. اگر قصد دارید تمام منزل را با موکت بپوشانید، بهتر است موکت طرح دار خریداری کنید. اگر موکت طرح دار با رنگ های خنثی باشد که باعث روشن شدن فضای داخلی منزل و بزرگ جلوه دادن آن می شود. از این رو سایر وسایل و اثاثیه منزل برجسته می شوند و چشم ها کمتر متوجه موکت ها می شود. 

 

موکت های طرح دار با نقوش و طرح های متنوع باعث زیبایی منزل می شوند.

 

آنچه که باید در مورد موکت های طرح دار بدانید

موکت های طرح دار به دو صورت هستند؛ یا موکت هایی که برجسته هستند و در آن ها از نقوش زیبا استفاده شده است. اما نوع دیگر موکت های طرح دار برجسته نیستند و تنها طرح هایی برای زیبایی بیشترشان بر روی آنها استفاده شده است. 

روش بافت موکت

برای تهیه موکت های طرح دار از 4 روش استفاده می شود که عبارتند از:

موکت بافته شده (Woven)

موکت طرح دار بافته شده دارای تار و پود هستند و شباهت زیادی به فرش ماشینی دارند. مقاومت این نوع موکت ها بالاست و به همان اندازه قیمت و هزینه موکت های بافته شده هم بالاتر است. البته در این روش، سرعت تولید پایین است و ممکن سفارشات مشتریان دیرتر به دست آنها برسد.

موکت تافتد (Tufted)

روش دوم برای تولید موکت های طرح دار، روش تافند است که تا حدودی سرعت تولید بالاتر رفته است. در موکت تافتد یک رشته خطی از نخ موکت به صورت رفت و برگشتی در یک لایه بکینگ قرار می گیرد و این یک رشته نخ در عرض موکت قرار گرفته است و از کنار هم قرار گرفتن این رشته ها موکت طرح دار تولید می شود.

موکت بافته نشده یا نیدل پانچ  (Non-woven or Needle-punch)

روش سوم برای تولید موکت طرح دار، روش بافته نشده یا نیدل پانچ است که موکت را نمدی تولید می کند. روش تولید به صورت اضافه کردن چسب مخصوص و رزین به الیاف بافته نشده است که در بین غلتک های استوانه با حرارت متراکم ریخته می شود. موکت هایی که با این روش تولید می شوند، به دلیل نداشتن بافت، مقاومت کمتری دارند.

موکت با الیاف کاشته

جدیدترین روش بافت موکت های طرح دار، استفاده از انواع تکنولوژیهاست که موکت هایی با خاصیت ضد آبی و مقاوم تولید می کند. در این روش موکت دارای یک لایه PVC به ضخامت ۲٫۵سانتیمتر و به عرض ۱٫۵ الی ۲ متر است که بصورت خمیری است و بر روی یک نوار نقاله قرار می گیرد و از زیر یک استوانه گردان عبور می کند. موکت های طرح دار که با روش الیاف کاشته تولید می شوند، نسبت به سایر موکت ها مقاومت و کیفیت بیشتری دارند.

خرید موکت های طرح دار

زمانی که قصد خرید موکت طرحدار را دارید بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

موکت های طرح دار تیره رنگ

این نوع موکت ها می توانند لکه ها را براحتی پوشش دهند. زود کثیف نمی شوند و اگر آنها را با چسب به کف اتاق چسبانده اید، خیالتان از این بابت راحت باشد. البته برای خانه هایی که به طور کامل از موکت استفاده می کنند و آن را برای همیشه به کف زده اند، باید موکت های طرح دار با دوام خریداری کنند تا مدام مجبور به تعویض موکت نباشند.

موکت طرح دار برای اتاق خواب

برای اتاق خواب موکت های طرح دار با رنگ گرم خریداری کنید. اتاق خواب به گرما و حس صمیمیت بیشتر نیاز دارد. رنگ های گرم می توانند براحتی بین اثاثیه و وسایل اتاق خواب هماهنگی ایجاد کنند. همینطور طرح های موکت برجسته نباشند. زیرا اگر مواد خوراکی بر روی موکت بریزد، تمیز کردن آن مشکل است. یک ایده جالب این است که موکت طرح دار اتاق خواب را با کاغذ دیواری ست کنید. 

اتاق خواب کودک

اتاق خواب کودک به موکت طرح دار برجسته نیاز ندارد. برای کودکان رنگ های شاد با طرح های کودکانه را خریداری کنید. همچنین موکت طرح دار می تواند با پرزهای بلند هم باشد. در این صورت این نوع موکت مناسب با اتاق خواب کودک است. کیفیت را فدای زیبایی نکنید و همانطور که به زیبایی و طرح موکت اهمیت می دهید، جنس و کیفیت موکت را هم مد نظر داشته باشید. نوعی از موکت های طرح دار مخملی و نرم هستند. بهتر است از این نوع موکت ها برای اتاق خواب کودک استفاده کنید.

موکت طرح دار برای اتاق پذیرایی

موکت طرح دار برای اتاق پذیرایی بهترین انتخاب است. البته به این شرکت که نوع برجسته را خریداری کنید. بهتر است رنگ روشن باشد تا جذابیت سایر وسایل پذیرایی مشخص باشد. برخی از موکت های طرح دار شباهت زیادی به طرح سرامیکی دارند. اگر کف پذیرایی سرامیک نباشد، می توانید از این نوع موکت ها استفاده کنید و سپس فرش را در قسمتی از آن قرار دهید.

موکت طرح دار برای راه رو

برای راه پله و راهرو هم می توانید از موکت های طرح دار استفاده کنید که زیبایی منزل را چند برابر می کنند. اما مراقب جنس و کیفیت موکت باشد که از نوع پرز بلند باشد تا با چند بار راه رفتن پرز آن خوابیده و کوفته نشود. موکت طرح دار که برای راه پله یا راهرو استفاده می شود، باید ضخامت بیشتری داشته باشد.