موکت هایی با پرز بلند

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

موکت هایی با پرز بلند

موکت یک کفپوش قدیمی و محبوب است. استفاده از این کفپوش در همه جا همه گیر شده است. بطوری که حتی در مکان های مجلل همچون هتل ها، دفاتر رسمی کار و شرکت ها هم از آن استفاده می کنند. اما موکت باید بتوانند کارایی مفیدی داشته باشد. موکت هایی با پرز بلند دقیقا به همین شکل هستند و مسئولیت موکت را بهترین شکل ممکن بر عهده می گیرند.
موکت ها انواع مختلفی دارند اما این نوع موکت ها برای اتاق کودک و یا مکان های پر رفت و آمد مناسب هستند. در شرکت های تولیدکننده موکت، محصولات با رنگ و طرح های متنوعی تولید می شوند که مشتریان بتوانند از آنها در هر مکانی استفاده کنند. خانه اگر بدون پوشش باشد، سر و صدا در کل فضا می پیچید که چندان خوشایند نیست.
برای منازلی که اثاثیه کمتر چیده می شود، موکت می تواند خانه را شلوغ تر جلوه دهد. در عین حال فضا برای نشستن، راه رفتن و انجام سایر کارها بیشتر می شود. برای فضاهای بزرگ می توان از موکت هایی با پرز بلند را انتخاب کرد. زیرا این نوع موکت ها نرم هستند و می توانند تا حدودی وظیفه فرش را بر عهده بگیرند.
در گذشته اغلب موکت ها تنها با چند رنگ تولید و عرضه می شدند و به همین دلیل مشتریان توجه کمتری به موکت داشتند. جالب است بدانید موکت حتی می تواند فضای خانه گرمتر هم کند. اگر موکت به رنگ آفتابی و یا رنگ تیره باشد، گرمای آفتاب را جذب می کند و این باعث گرم تر شدن فضای خانه در فصل سرد سال می شود.

 

 

موکت های با پرز بلند به دو صورت طرح دار و ساده در بازار موجود هستند.

انتخاب بهترین موکت با پرز بلند

اگر قصد خرید موکت هایی با پرز بلند را دارید، بهتر است تا انتهای متن ما را یاری کنید:

تناسب موکت با پرز بلند و مکان استفاده

موکت هایی که پرز کوتاه دارند تنها برای پوشاندن کف خانه استفاده می شوند و روی آنها فرش قرار می گیرد. اغلب هدف از این کار تنها پنهان کردن کف ساختمان است. ممکن است کف ساختمان با کفپوش های غیراستاندارد پوشانده شده باشد که جلوه زیبایی نداشته باشند. در این صورت موکت می تواند به طور کامل کف ساختمان را پوشش دهد. 
اما زمانی که قصد داریم برای اتاق خواب، راه پله و یا پذیرایی و نشیمن موکت خریداری کنیم، به موکت های خاص نیاز داریم این مکان ها به پوشش نرم نیاز دارند. از آنجا که موکت با پرز بلند نرم هستند، می توان آنها را برای این مکان ها استفاده کرد. موکت با پرز بلند، ضخیم هستند و تنوع رنگ و طرح بر قیمت آنها می افزاید. البته توصیه می شود نوع برجسته و طرح دار برای اتاق کودکان خریداری نشود. زیرا خورده های خوراکی کودکان به داخل تو رفتگی موکت می رود که تمیز کردن آن مشکل می شود.
موکت هایی با پرز بلند برای جاهای پرتردد مناسب هستند تا دیرتر پاخورده و کوبیده شوند. نوعی از موکت ها مخملی هستند که پس از مدت کوتاهی پرز آنها کوبیده می شود و کهنه به نظر می رسند. 

موکت های برجسته یا ساده

از آنجا که موکت های با پرز بلند به دو صورت طرح برجسته و ساده در بازار موجود است، زمان خرید باید به مزایا و معایب هر یک توجه کنید. موکت های برجسته زیبا و شیک هستند اما تمیز کردن آنها سخت و دشوار است. پس فقط مناسب اتاق پذیرایی هستند.

موکت های پر بلند و باکیفیت

زمان خرید باید به کیفیت موکت هم توجه کنید. اینکه تصور کنید موکت هایی با پرز بلند باکیفیت هستند، اشتباه است. موکت از دو نوع الیاف طبیعی و مصنوعی تهیه می شود. موکت هایی که از الیاف طبیعی تهیه می شوند، کیفیت بیشتری دارند و در عین حال گرانقیمت تر هستند. رنگ این نوع موکت ها پس از مدت کوتاهی تغییر نمی کند. در عین حال عایق خوبی برای انرژی برودتی و حرارتی خانه هستند.

پشت موکت هایی با پرز بلند

به پشت موکت دقت کنید. نوع گره در همه موکت ها به یک شکل نیست. اگر گره ها به صورت نامرتب و با فاصله باشد، نشان از کیفیت پایین موکت دارد. بهتر است موکتی را خریداری کنید که گره ها با تراکم بالاتر و بصورت مرتب در کنار هم هستند. اگر گره ها نزدیکتر و تراکم و فشردگی بافت بیشتر باشد، استحکام موکت افزایش می یابد.