چارک

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چارک

قالیچه چارک

قالیچه انواع مختلفی دارد که یکی از آنها چارک است. چارک به صورت مستطیلی و در ابعاد 80 * 120 سانتیمتر بافته می شود. در برخی موارد هم ممکن است ابعاد قالیچه چارک 130 * 80 سانتیمتر باشد. این نوع قالیچه در مناطق مرکزی کشور بافته می شود.

کاربرد قالیچه چارک

چارک هم بمانند سایر قالیچه هم دو نوع کاربرد تزئینی و مفروش کردن دارد. برای چارک تزئینی از رشته های ابریشمی استفاده می شود. اما چارک های معمولی عمدتاً از پشم تهیه می شوند. 
از این قالیچه ها برای مفروش کردن آشپزخانه، راهرو، اتاق خواب، اتاق کودک و یا نشیمن استفاده می شود. قالیچه های چارک وزن سبک و حجم کمی دارند و براحتی قابل جابجایی هستند. همچنین شستشوی این نوع قالیچه براحتی انجام می شود.

هزینه و قیمت چارک

قیمت و هزینه چارک با توجه به میزان تراکم تار و پودها، نخ هایی که برای بافت استفاده شده، طرح و نقشه، دستباف یا ماشینی بودن چارک و سایز آن مشخص می شود. 
 

خرید قالیچه چارک

زمان خرید قالیچه چارک بهتر است به موارد زیر دقت داشته باشید:
طرح و نقشه قالیچه دچار نقص نباشد.
بهتر است از خرید قالیچه هایی که با الیاف های مصنوعی بافته شده اند، خودداری کنید. پس از مدتی تارهای قالیچه در هم میرود و آن را سفت و زمخت می کند.
رنگ قالیچه باید با دیگر وسایل منزل همخوانی داشته باشد. اگر چارک را برای اتاق کودک خریداری می کنید بهتر از آن را از بین طرح های کودکانه انتخاب کنید.
 

 

چارک نوعی قالیچه با ابعاد 130 * 80 سانتیمتر است.