نیم

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

نیم

قالیچه های نیم هم از دیگر فرش های کوچکی هستند که در اغلب خانه های ایرانی یافت می شود. این نوع قالیچه دارای ابعاد 156×104 سانتی متر است که البته نیم ذرع دیگر هم به آن اضافه می شود. در واقع اندازه ذرع فارسی كه 104 سانتیمتر است و با اضافه كردن نیم ذرع به آن (156 = 52+104) طول قالیچه نیم به 156 سانتی متر می رسد.


قیمت قالیچه نیم


هزینه و قیمت قالیچه نیم با توجه به جنس نخ های استفاده شده، نقشه و طرح و میزان تراکم تار و پود مشخص می شود. سایز و اندازه این قالیچه های یکسان است و تاثیری در قیمت آنها ندارد. قالیچه های نیم می توانند به صورت دستباف و یا ماشینی باشند که نوع ماشینی ارزان قیمت از قالیچه های دستباف است.

 

قالیچه نیم در ابعاد ابعاد 156×104 سانتی متر  بافته می شود

 

نحوه بافت قالیچه نیم


برای بافت قالیچه های نیم به صورت دستباف زمان زیادی صرف می شود. همچنین می تواند به دو صورت باشند. برخی از قالیچه های نیم با نقشه های ذهنی بافته می شوند که نقش و نگار ساده تری دارند و تعداد رنگ های قالیچه هم محدود است. اما قالیچه های دستباف که با نقشه های مهندسی شده بافته می شوند، دارای تنوع رنگ و طرح هستند. 


بافت قالیچه نیم


این نوع قالیچه در مناطق مرکزی کشور بافته می شود. در گذشته قالیچه های نیم تنها به صورت دستباف بود و اکنون نوع ماشینی آن هم وارد بازار شده است. بافت قالیچه نیم هم مانند فرش های دیگر تراکم مختلفی دارد.

 
کاربرد قالیچه نیم


قالیچه نیم که به صورت مستطیلی شکل است برای آشپزخانه، نشیمن، سالن پذیرایی و یا اتاق خواب مناسب است. همچنین در برخی از خانه هایی که چیدمان سنتی دارند، می توان با قالیچه های نیم یک اتاق را به طور کامل مفروش کرد.