قالی کوچک

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

قالی کوچک

قالی در اندازه های مختلفی در بازار موجود است. سایز برخی قالی ها یکپارچه است و طبق سفارش مشتری، کارگاه تولید کننده آن را آماده می کند. اما قالی های کوچک اندازه های مختلف 12 متری، 9 متری، 6 متری و ... دارند. همچنین سایزهای مختلف قالی های کوچک با اسم های مختلفی نامیده می شوند. 
 

انواع قالی کوچک

قالی ها را از نظر نوع بافتی که دارند به دو دسته دستباف و ماشینی تقسیم می کنند. فرش های دستباف به طور کامل با دست بافته می شوند و از نظر قیمت گرانتر از فرش های صنعتی و ماشینی هستند. برای بافت این نوع فرش ها باید مدت زمان زیادی صرف شود. اما فرش های ماشینی توسط دستگاه های بافت در مدت زمان کوتاه بافته و آماده تحویل به مشتری هستند. در حال حاضر در بازار فرش های ماشینی به دلیل قیمت مناسبی که دارند، بیشتر از سوی مشتریان خریداری می شوند. 

 

قالی کوچک برای آشپزخانه، نشیمن، پذیرایی و اتاق کودک و اتاق خواب مناسب است.

 

تقسیم بندی فرش از نظر مکان بافت
همچنین از نظر مکانی که قالی کوچک در آن بافته می شود، می توان فرش ها را به دو دسته شهری و روستایی تقسیم می کرد. قالی کوچک شهری در کارگاه های جمعی و با نظارت تولید کننده و یا استاد کار و امکانات تولید انبوه تولید می شود. در کارگاه های بافت قالی کوچک بخش های مختلفی وجود دارد که شامل بخش رنگرزی، نقشه کشی، پرداخت  و .... هستند. برای بافت قالی شهری از نخ های ظریف و ابعاد بزرگ و نقشه های پرکار و دقیق و رنگ های متنوعی استفاده می شود.
نوع دیگر قالی کوچک هم توسط روستاییان و عشایر بافته می شود. نقش و طرح این قالی ها ذهنی است و با استفاده از پشمها و رنگهای محلی و در محل بافته می شود. از دیگر ویژگی های قالی کوچک که در روستا بافته می شود، تعداد کم گره ها، استفاده از نخ های نسبتاً ضخیم و پشمی، محدودیت رنگ و ابعاد تقریباً یکنواخت و معمولاً کوچک پارچگی است.