قالی متوسط

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

قالی متوسط

قالی های متوسط از نظر اندازه و سایز نه بزرگ و نه کوچک محسوب می شوند. این قالی ها در اکثر خانه ها کاربرد دارند. قالی متوسط برای نشیمن و پذیرایی استفاده می شوند. قالی های متوسط اغلب در سایزهای 6،9 و 12 متر در بازار موجود است. 

خرید فرش متوسط

زمان خرید فرش متوسط باید به موارد زیر توجه کنید:

بررسي فرش از لحاظ طرح و اندازه

با توجه به ابعادهای متنوع فرش متوسط، باید سایز آن متناسب با فضای منزل باشد. اما نباید از چند سانتيمتر اختلاف در ابعاد فرش در قسمت‌هاي بالا و پايين فرش هم غافل شد. بخصوص در فرش های دستباف که گاهی ممکن است سایز های فرش از قسمت بالا یا پایین کامل نباشند. اگر در این کار تخصص ندارید با متر و یا خط کش مدرج هم می توانید بالا و پایین فرش را اندازه گیری کنید و فاصله نقاط مختلف فرش را نسبت به يكديگر بسنجيد.

تقارن رنگ آمیزی

تقارن رنگ نيز در نقش های فرش هم نکته مهم دیگری است که زمان خرید فرش باید به آن دقت کنید و همچنين دقت كنيد كه موتيف‌ها و اشكال طرح در متن فرش ناتمام گذارده نشده باشد و هر خط و شاخه‌اي شكل و امتداد طبيعي خود را داشته باشد و ناگهان در ميان طرح قطع و ناپديد نشده باشد.

جنس قالی

جنس قالی اهمیت زیادی دارد. از آنجا که قالی را برای مدت طولانی باید استفاده کنید، بنابراین باید جنس آن باکیفیت باشد تا پس از مدت کوتاهی زیبایی خود را از دست ندهد. 

رنگ قالی

از آنجا که شستشوی قالی متوسط کار راحتی نیست، بنابراین بهتر است رنگ هایی را انتخاب کنید که دیرتر کثیف و چرکین شوند. رنگ های روشن مناسب قالی های بزرگ نیست. زیرا مدت کوتاهی تغییر رنگ می دهند و مجبور به شستشوی آنها می شوید.

 

 

قالی متوسط با شانه 440، 500، 700، 1000 و 1200 تولید می شود.

قیمت قالی

قالی های بزرگ بدلیل یکدست بودن قیمت بالاتری دارند. این قالی ها برای مکان های خاص استفاده می شوند و شکل شکیل تر و زیباتری نسبت به فرش های کوچک و تکه ای دارند. ضمن اینکه کل سالن و محیط را هم تحت پوشش قرار می دهند. قیمت قالی های بزرگ با توجه به نخ هایی که برای تولید آنها استفاده می شود، متفاوت است. همچنین طرح هم در تعیین قیمت قالی متوسط نقش تعیین کننده ای دارد.

طرح و رنگ قالی متوسط

طرح و رنگ قالی متوسط اهمیت زیادی دارد. زمانی که قالی خود را دریافت می کنید، به طرح و نقش آن توجه زیادی داشته باشید. گل و بوته ها باید تا انتهای نقش امتداد داشته باشند. نباید در قسمتی از فرش، طرح منقطع شده باشد. در این صورت طرح ناقص می شود. این نکته را در زمان سفارش به تولید کننده یادآوری کنید.

ثبوت رنگ فرش

برای اینکه از ثبوت رنگ های فرش اطمینان پیدا کنید، بهتر است آن را در نور طبیعی و از زوایای مختلف ببینید. رنگ فرش در جهت خواب آن تيره‌تر از رنگ آن در جهت عكس خواب است. رنگ فرش در تمام سطح آن يكنواخت باشد و مخصوصاً در فرش‌هاي كف ساده دو رنگي و اختلال رنگ نباشد. یک روش برای اطمینان از ثبوت رنگ فرش این است که یک تكه پارچه مرطوب را بر روي قسمت‌هاي رنگ‌دار فرش بمالید. اگر پارچه به خود رنگ بگیرد، فرش رنگ ثابت ندارد.

بررسي كيفيت پرزهاي فرش

پرز فرش بايد با دوام، درخشان و انعطاف پذير باشد. اگر پرزهای فرش نرم باشد، نسبت به فرش‌هاي با پرز ضخيم دوام كمتري دارند. فرش های با پرز نرم، گرد و خاك بیشتری را جذب می کنند و مانند فرش‌ هاي با پرز خشن هم تميز نمي‌شوند.