قالی بزرگ

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

قالی بزرگ

فرش های یکپارچه برای خانه های بزرگ بهترین گزینه هستند. اغلب خانه هایی که سالن بزرگ دارند و یا مساجد، لابی هتل، سالن های مجلل پذیرایی همگی به فرش های بزرگ و یکپارچه نیاز دارند. فرش های بزرگ مطابق با فرم معماری سقف و اطراف ساختمان طراحی می‌شوند.
مشتریانی که به قالی بزرگ نیاز دارند، باید طرحی از محل مورد نظر خود را به شرکت تولید کننده فرش بدهند تا طرح نقشه و اندازه فرش مشخص و فرش مطابق با نیاز مشتری تولید شود. برای قالی های بزرگ، برش‌ها باید دور دوزی شود. گاهی هم ممکن است شرکت تولید کننده فرش، با استفاده از چسب‌های فوری، جاهای برش خورده این برش ها را پوشش دهد تا ریشه ها از فرش جدا نشوند.
یکی از مشکلاتی که قالی های بزرگ دارند، جابجایی آنها براحتی انجام نمی شود و به همین دلیل شستشوی آنها هم کمی دشوار می شود. این کار باید در محل خود فرش و با استفاده از دستگاه‌های مخصوص شستشو صورت بگیرد. 

خرید قالی بزرگ

برای خرید قالی بزرگ باید چندین نکته را مد نظر قرار دهید:

جنس قالی

جنس قالی اهمیت زیادی دارد. از آنجا که قالی را برای مدت طولانی باید استفاده کنید، بنابراین باید جنس آن باکیفیت باشد تا پس از مدت کوتاهی زیبایی خود را از دست ندهد. 

رنگ قالی

از آنجا که شستشوی قالی بزرگ کار راحتی نیست، بنابراین بهتر است رنگ هایی را انتخاب کنید که دیرتر کثیف و چرکین شوند. رنگ های روشن مناسب قالی های بزرگ نیست. زیرا مدت کوتاهی تغییر رنگ می دهند و مجبور به شستشوی آنها می شوید.

قالی بزرگ به صورت یکپارچه برای فضاهای وسیع استفاده می شود.

 

قیمت قالی

قالی های بزرگ بدلیل یکدست بودن قیمت بالاتری دارند. این قالی ها برای مکان های خاص استفاده می شوند و شکل شکیل تر و زیباتری نسبت به فرش های کوچک و تکه ای دارند. ضمن اینکه کل سالن و محیط را هم تحت پوشش قرار می دهند. قیمت قالی های بزرگ با توجه به نخ هایی که برای تولید آنها استفاده می شود، متفاوت است. همچنین طرح هم در تعیین قیمت قالی بزرگ نقش تعیین کننده ای دارد.

طرح و رنگ قالی بزرگ

طرح و رنگ قالی بزرگ اهمیت زیادی دارد. زمانی که قالی خود را دریافت می کنید، به طرح و نقش آن توجه زیادی داشته باشید. گل و بوته ها باید تا انتهای نقش امتداد داشته باشند. نباید در قسمتی از فرش، طرح منقطع شده باشد. در این صورت طرح ناقص می شود. این نکته را در زمان سفارش به تولید کننده یادآوری کنید.