سجاده

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

سجاده

فرش سجاده که در زمان راز و نیاز با خدا استفاده می شود، اغلب در حسینیه ها و مساجد کاربرد دارد. با این وجود خانه هم بی نیاز از قالیچه سجاد نیست. پهن کردن سجاده حس و حال را زمان نماز و دعا روحانی می کند. با وجودی که به نظر می رسد قالیچه سجاده برای همه مساجد و حسینه ها لازم است، اما برخی از اعضای هیات امنای مساجد زیادی توجهی ندارند و تنها به مفروش کردن فضا حسینه و مسجد اکتفا می کنند.

خرید بهترین قالیچه سجاده

زمانی که برای خرید قالیچه سجاده به بازار می روید، بهتر است کمی دقت کنید تا خرید بهتری داشته باشید:

جنس قالیچه سجاده

جنس قالیچه سجاده اهمیت زیادی دارد. اغلب برای تهیه سجاده از مواد صد در صد اکریلیک استفاده می شود که شباهت زیادی به قالیچه های پلی استر دارد و تشخیص تفاوت آنها تنها در آزمایشگاه های نساجی ممکن است. همچنین نوع دستگاه بافندگی، تعداد شانه و تراکم فرش و نوع جنس نخ و میزان خاب فرش هم در کیفیت قالیچه سجاده نقش زیادی دارد. نخ های اکریلیک نسبت به فرش های پلی استر از ساختار مولکولی مستحکم تر و لطافت بیشتری برخوردار هستند. پس بهتر است سجاده های اکریلیک خریداری کنید.

 

سجاده نوعی قالیچه سبک و راحت برای نماز خواندن است.

سایز و اندازه قالیچه سجاده

سجاده در سایزهای متفاوتی تولید می شود. بهتر است وزن سجاده را در نظر داشته باشید و سایز بزرگ را انتخاب نکنید. بویژه اگر بخواهید مدام سجاده را با خود حمل کنید، باید وزن سبکی داشته باشد. در عین حال باید به گونه ای باشد که زمان نماز خواندن به طور کامل بر روی آن قرار بگیرید.

شستشوی سجاده

در نظر داشته باشید که باید به طور مداوم هر چند وقت یکبار سجاده را بشویید. پس لازم است جنسی را خریداری کنید که پس از چند بار شستشو از بین نرود و زیبایی خود را از دست ندهد. از سوی دیگر بهتر است رنگ روشن را انتخاب کنید. با توجه به اینکه در زمان راز و نیاز با خدا باید لباس و جسم پاکیزه باشند، لازم است تا سجاده هم نظیف و پاک باشد. اگر سجاده را از بین رنگ های تیره انتخاب کنید، در صورتی که کثیف شود، متوجه نمی شوید. اما سجاده های رنگ روشن بخوبی چرک را نشان می دهند.

قیمت سجاده

قیمت سجاده با توجه به سایز و نوع جنس آن تعیین می شود. برای مثال اگر سجاده از نخ های اکریلیک تهیه شده باشد، قیمت آن دو برابر سجاده هایی است که از نخ های پلی استر تهیه می شوند.  از آنجا که سجاده هایی که در مکان های عمومی همچون مساجد و حسینیه ها استفاده می شود، پاخور بیشتری دارند، باید هر ماه شسته شوند که در این صورت باید از جنس اکریلیک باشند.