خرک

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

خرک

قاليچه خرک شباهت زیادی به کنار دارد که با ابعاد حدود 100 × 75 سانتی متر بافته می شود. این نوع قالیچه ها بیشتر در شهر اراک بافته می شود که به آنها «ده گره بيست گره» هم گفته می شود. برخی از قالیچه های خرک با سایز 130 × 65 هم بافته می شوند. در شهر همدان قالیچه خرک با سایز 200 × 75 سانتی متر است.
 

کاربرد قالیچه خرک

 
از این قالیچه ها برای گرم نگه داشتن حیوانات اهلی در فصل زمستان استفاده می شود. قالیچه خرک را بر روی پشت حیوان می بندند که حیوان می تواند پهلو و شکم خود را بر روی آن قرار دهد. کاربرد اصلی قالیچه خرک برای راحتی سوارکاران بوده تا براحتی بر روی حیوان بنشینند و زیر پای آنها نرم باشد. 

قالیچه خرک بر پشت حیوان بسته می شود که پوششی برای فصل زمستان است.

 

قیمت  قالیچه خرک 

قالیچه خرک یکی از قدیمی ترین قالیچه محسوب می شود به همین دلیل برای کسانی که به جمع آوری قالیچه و فرش علاقه دارند گزینه بسیار مناسبی می باشد. از طرفی امروزه این نوع از قالیچه را نمی توان در تمام فروشگاه های فرش به آسانی پیدا کرد بنابراین قیمت و هزینه بالاتری نسبت به قالیچه های معمولی دارد. از طرفی قالیچه خرک را می توان در طراحی و دکوراسیون های اصیل و سنتی مورد استفاده قرار داد؛ به همین دلیل قالیچه های خرک نیز وجود دارند که قیمت مناسبی داشته باشند. برای خرید قالیچه خرک باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کرده و قبل از آن نیز هزینه های این نوع از قالیچه را بررسی کنید.