پتوی نخی و پنبه‌ ای

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پتوی نخی و پنبه‌ ای

پتوهای نخی و پنبه ای بهترین نوع پتو محسوب می شوند که دلیل آن را باید در نرمی و لطافت جنس پتو دانست. این پتوها نسبت به پتوهای پشمی پرز کمتری می دهند و برای کودکان و افرادی که حساسیت پوستی دارند، مناسبند. در برخی از موارد پتوهای نخی و پنبه ای به طور کامل از این الیاف ها تولید نمی شوند و ممکن است در آن ها از الیاف مصنوعی به مقدار کم استفاده شود. 

 

انواع پتو نخی و پنبه

پتوهای نخی و پنبه ای وزن کمی دارند و به دو نوع یک لایه برای فصول گرم سال و دو لایه برای فصول سرد سال تقسیم می شوند:

 

پتوهای دو لایه

برای فصل زمستان پتوهای دولایه بهترین انتخاب هستند و می توانند جایگزین خوبی برای لحاف های سنگین باشند. البته باید توجه داشت که در این نوع پتو از الیاف مصنوعی استفاده نشده باشد. در این صورت اگر به اگزما مبتلا باشد، ممکن استفاده از پتوی دو لایه باعث خارش و التهاب پوستی شود. پتوهای دو لایه تمام ارگانیک در بازار موجود است که حساسیت پوستی و تنفسی ایجاد نمی کند.

 

پتوهای نخی و پشم شیشه ای

نوع دیگری از پتوهای نخی که در بازار موجود است، ترکیبی از پارچه نخی و پشم شیشه است. این نوع پتوها شباهت زیادی به لحاف دارند. اما وزن آنها سبک است. پارچه نخی مانع از تماس مستقیم پشم شیشه با پوست می شود. در نتیجه مشکلات پوستی و تنفسی به صفر می ‌رسد. این پتوها برای فصل زمستان مناسب هستند و به دلیل وزن کمی که دارند از آنها می توان برای کودکان و افراد سالمند استفاده کرد

پتوهای نخی و پنبه ای بهترین نوع پتو محسوب می شوند

 

 

شستشوی پتوی نخی و پنبه

پتوهای نخی و پنبه را می توان در ماشین لباسشویی شست. البته به شرط آنکه بر روی آن برچسبی با عبارت « قابل شستشو در ماشین لباسشویی » یا « Machine Washable » باشد. در غیر این صورت می توانید آن را با آب ولگرم و مایع شوینده در لگن یا تشت بزرگ بشویید.
در زمانی که پتو خیس است، وزن آن سنگین می شود. سعی نکنید آن را بلند کنید زیرا باعث کمردرد می شود. پتو را باید درون سبد بگذارید تا آب آن تخلیه شود و پس از سبک شدن در فضای آزاد پهن کنید. زمانی که پتو شسته می شود، زبر و دارای اصطکاک می ‌شود. به همین دلیل پس از آبکشی، مقداری مایع نرم‌ کننده به لگن شستشو اضافه کنید. 
 پودر لباسشویی برای شستشوی پتو مناسب نیست. زیرا الیاف پتو بسیار به هم فشرده است و کار شستن آن هم چندان ساده نیست و شوینده ‌های پودری در لابلای الیاف پتو گیر  می کند و با آبکشی ساده از بین نمی رود. بهتر است به جای پودرهای رخشویی از مواد شوینده مایع استفاده کنید.

 

رنگ پتوهای نخی و پنبه

پتوهای نخی و پنبه با رنگ های متنوع در بازار موجود است. طبق نظریات برخی از روان پزشکان آمریکایی، توصیه می شود پتوی خود را از بین رنگ ‌های سبز ملایم، لیمویی، صورتی، گل به ای، یاسی، کرم یا حتی سفید انتخاب کنید. این رنگ ها نوعی آرامش را به شما منتقل می کند. همچنین به دلیل روشن بودن رنگ پتو، اگر کثیف و چرکین شوند، زود متوجه می شوید و آن را می شویید. در غیر این صورت باید با یک پتوی کثیف سر کنید.

 

طرح پتو 

 برای پتوها از نقوش و طرح های متنوع و زیبایی استفاده می شود. اما برای برخی از پتوها از طرح های خشن و شخصیت های ترسناک انیمیشنی استفاده می شود. بخصوص برای کودکان که این نوع طرح ها در روحیه آنها تاثیر منفی دارد. همچنین رنگ های تند و هیجان‌انگیز مانند قرمز برای پتو مناسب نیست. اگر قصد خرید پتوی نخی و پنبه را برای کودک دارید، بهتر است از میان شخصیت‌های کارتونی دوست‌داشتنی و محبوب آنها باشد تا در زمان خواب حس خوبی را به آنها القا کند.