فرش بیضی و دایره

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

فرش بیضی و دایره

فرش دایره و بیضی در فضاهای مختلف اعم از آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن و حتی در زیر مبل استفاده می شوند. این شکل از فرش طرفداران زیادی دارد. 

برخی از خانه ها به شکلی طراحی می شود که تنها با پهن کردن یک فرش بیضی یا دایره ای شکل زیباتر می شوند. همچنین ممکن است مبلمان زاویه داشته باشند که متناسب با فضای نشیمن یا پذیرایی نباشند. در این صورت با پهن کردن فرش گرد می توان فضا را زیباتر کرد.


چه زمانی از فرش گرد و بیضی استفاده کنیم؟


اگر بخواهیم جزئیات منحنی معماری را نمایان تر کنیم، می توانیم فرش بیضی یا دایره ای پهن کنیم. این نوع فرش باعث می شود تا جزئیات معماری با وضوح بیشتری نمایان شود. اگر میز مبلمان هم گرد باشد، در این صورت حدود و حاشیه میز گردی که در وسط فضا قرار می گیرد، بیشتر می شود.


برای هماهنگی با شکل مبلمان مانند میز و لوستر هم می توان از فرش بیضی یا دایره ای کمک گرفت. در صورتی که در فضا از وسایلی همچون لوسترهای گرد و یا جزئیات خاص دیگری مثل آینه های مدور و .... استفاده شده باشد، در این صورت می توان در وسط فضا فرش بیضی یا دایره پهن کرد.

اگر می خواهید بین لوازم مختلف منزل هماهنگی ایجاد کنید، توصیه می شود که فرش بیضی یا دایره استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در یک منزل، برجستگی از چراغ ها بر روی سقف وجود دارد و میز غذاخوری گردی هم قرار گرفته است، با پهن کردن فرش دایره جذابیت این وسایل هم بیشتر می شود. زیرا بین آنها هارمونی ایجاد می شود.

 

منحنی در فرش های دایره و بیضی شکل چشم بیننده را مجاب می کند تا توجه بیشتری به فضا داشته باشد.

 

تاثیر فرش گرد در چیدمان

 

اگر فضای بزرگی دارید برای مجزا کردن یک قسمت در دکوراسیون می توانید از فرش گرد نیز استفاده کنید، ولی در آن صورت بهتر است وسایل ها را روی آن قرار دهید و  محیطی مجزا برای خود طراحی نمایید. 

فرش گرد فضای زیادی را اشغال می‌کند و شاید چیدمان مبلمان و وسایل منزل کار مشکلی به نظر برسد و به همین دلیل هم بهتر است طرح بعضی از این وسایل را نیز گرد استفاده نمایید. مدل‌های متنوعی از فرش گرد در بازار وجود دارد و  که با توجه به سلیقه و  راهنمایی های ما در این صفحه می توانید انتخاب خوبی داشته باشید. با استفاده از فرش گرد می توانید فضاهای جدید و جالبی  به وجود می‌آورید.


برجسته کردن دکوراسیون هم یکی دیگر از کاربردهای فرش دایره و بیضی است. با این کار هم فضایی مختص و جداگانه همراه با میز و صندلی ایجاد می شود و از سوی دیگر نوعی تناسب و هماهنگی بین عناصر دکوراسیون این اتاق ایجاد می شود. فرش گرد باعث  بزرگ تر نشان دادن اتاق می شود، می‌شود، زیرا چشم را به گوشه‌های دیوار هدایت می‌کند و این باعث می‌شود به چشم بیننده فضا بزرگتر به نظر برسد. به همین دلیل یک فرش گرد می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای فضاهای کوچک نیز  برخلاف تصور اکثر افراد باشد.  فرش دایره‌ای  تمرکز طرح را به مرکز آورده و باعث می شود دیوارها و کوچکی آنها مشخص نمی شود و حتی  طرحِ فرش زیباتر و بهتر به چشم خواهد آمد.

 

چگونه با فرش گرد فضا را بزرگ تر جلوه دهیم؟

یک فرش گرد در راهرو و ورودی خانه نیز کاربرد زیادی دارد و باعث می‌شود فضا بزرگتر به نظر بیاید. فرش گرد یا بیضی را در مرکز قرار بدهید و  لوستر  مناسبی هم در بالای آن نصب کنید می توانید ورودی منزل تان را دلباز، شیک و صمیمی جلوه دهید. به یاد داشته باشید فرش گرد را برای فضای  مستطیل انتخاب نکنید.  فرش گرد در کنار نیمکت‌های مدرن  فضایی متفاوت و  شیک به وجود خواهد آورد.

 

 زمانی که فرش گردی برای زیر میز و صندلی های خود انتخاب می کنید باید به ابعاد فرش نیز توجه داشته باشید تا  وقتی صندلی‌ها را به عقب می کشید باز هم روی فرش قرار داشته باشند. اگر فضای بزرگی دارید که با انتخاب  فرش گرد برای ست میز و صندلی  فضا کم نمیآورید  و می توانید فضایتان را به خوبی زیباسازی کنید.

 

افرادی هستند که فرش را برای خانه لازم نمی دانند و می توانید فرش‌های کوچک و گرد را برای منزل خودانتخاب نمایید تا محیط را تقریبا پر نمایید.  فضای خالی کف اتاق سبب میشود اتاق نیمه کاره به نظر برسد و با این کار جنبه تزیینی دکوراسیون تان را نیز حفظ کنید. 

 

انتخاب فرش گرد برای اتاق خواب نیز مناسب است و با انتخاب آن برای این فضا می توانید فضا را بازتر و بزرگتر نشان دهید و محیطی منحصر به فردی برای خانواده درست کنید.