تابلو فرش دستباف

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تابلو فرش دستباف

تابلو فرش ابتدا به صورت دستی بافته می شد. اولین بار بافنده های تبریزی در شهر سردرود بودند که فرش هایی در ابعاد کوچک را برای تزئین خانه اختراع کردند. پس از آن در سایر نقاط کشور بافت تابلو فرش رونق یافت. تابلو فرش دستباف با بافت ریز انجام می شود. نخ هایی که برای بافت تابلو فرش استفاده می شود، ابریشم و یا پنبه است. ابریشم ظرافت بیشتری دارد و اثر هنری را باارزش تر می کند.

کاربرد تابلو فرش


تابلو فرش تنها برای زیبا کردن و تزئینات خانه ها استفاده می شود و کاربرد دیگری ندارد. تابلو فرش پس از بافته شدن با قاب های زیبا و شکیل تزئین می شود و اندازه مشخصی ندارند اما اغلب تابلو فرش هایی که در بازار دیده می شود با ابعاد 50*35 و با قاب تقریبا 70*50 هستند.
این محصول علاوه بر استفاده داخلی به عنوان اقلام صادراتی هم محسوب می شوند. در واقع تابلو فرش دستباف ایرانی در دنیا محبوبیت زیادی دارد. بنابراین از این جهت می توان به آن به عنوان یک محصول درآمدزا هم نگاه کرد.
برای تابلو فرش دستباف از جنس چله، ابریشم، کرک و پرز استفاده می شود. شکل و نقش تابلو فرش تا حدودی به فرش شباهت دارد. از این جهت که اغلب برای تابلو فرش هم حاشیه در نظر گرفته می شود.