نقاب شیشه ای

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

نقاب شیشه ای

نقاب شیشه ای یا ماسک جوشکاری برای جلوگیری از تابش اشعه های مضر بر روی چشم کاربرد دارد.

نقاب شیشه ای ابزاری که در زمان جوشکاری استفاده می شود. در واقع این وسیله برای جلوگیری از نور مستقیم بر روی چشم در حین جوشکاری کاربرد دارد. زیرا در زمان جوشکاری به دلیل شعله اکسی استیلن نور شدیدی تولید می شود که به بافت های چشم آسیب وارد می کند. به همین دلیل باید همیشه یک عینک مناسب با شیشه رنگی که مورد تائید متخصص استفاده شود. در بازار نقاب های شیشه ای با متریال ها، اندازه و کیفیت متفاوتی موجود است. 


مزایای استفاده از نقاب شیشه ای 

برای نقاب های جوشکاری از فیلترهای شیشه ای ساده و بسیار راحت استفاده می شود که در آنها بلورهای مایعی قرار دارد که با تغییر و جهت گیری ولتاژ تغییر می کنند و می توانند از تابش اشعه های نوری بر روی چشم جلوگیری کنند. در ماسک های گرانقیمت از چندین لایه شیشه استفاده می شود که نور کم را یکنواخت می کند. البته برخی از شیشه ها توان فیلتر کردن نورهای مادون قرمز و ماوراء بنفش را ندارند.
ماسک شیشه ای در مقابل کليه مواد شيميايي خورنده، ‌سوزاننده و قابل استفاده در فرآيندهاي شيميايي صنايع،‌ آزمايشگاه ها مقاومت بالایی دارد. از این ماسک ها تنها برای جوشکاری استفاده نمی شود و کاربردهای متعددی دیگر از جمله صنایع ساخت و ساز لوازم خانگی، ماشین سازی و ... دارد. 
ماسک جوشکاری یا نقاب شیشه ای این امکان را فراهم می کند تا صنعتگر و کاربر به کار خود تسلط و دید کافی داشته باشد اما از تابش نور و اشعه های مضر بر روی چشم جلوگیری کند. برخی از انواع ماسک ها به صورت هوشمند طراحی می شوند که زمان تابش اشعه های مضر به صورت اتوماتیک در مدت یک هزارم ثانیه تاریک می شوند. البته در حالت عادی شیشه ماسک کاملا روشن است و کاربر به طور کامل به کار خود تسلط و دید کافی دارد.

مشخصات نقاب های شیشه ای هوشمند

برای نقاب های شیشه ای از لنز اپراتور استفاده می شود که در برابر اشعه های مضر UV/IR از چشم ها محافظت می کند. در نقاب های شیشه ای هوشمند از باطری های نوری استفاده می شود که به تعویض و خاموش و روشن کردن نیاز ندارد. 2 عدد سنسور حساس به نور هم در این نوع ماسک ها استفاده می شود. برای محافظت از فیلتر و لنز، یک صفحه پلیمری شفاف بسیار محکم درون نقاب شیشه ای تعبیه می شود که مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی، گرما و چسبندگی گرد و غبار دارد.
قسمت های مختلف یک نقاب شیشه ای هوشمند شامل پوشش محافظ لنز، صفحه تنظیم پایه کلاه، شیشه محافظ خارجی، ولوم تنظیم سربند، فیلتراتوماتیک، پوش روی سربند، شیشه محافظ داخلی، پیچ های تنظیم سربند، ولوم تنظیم شدت تاریکی، صفحه تنظیم نقطه ای استقرارکلاه، مهره ثابت، مهره نگهدارنده، صفحه درجات تاریکی کلاه، ولوم تنظیم حساسیت، دکمه تنظیم سربند و ولوم تنظیم تاخیر است. 
یکی دیگر از قسمت های مهم نقاب شیشه ای هوشمند سلول های نوری است که منبع تغذیه جریان است و با دو باتری لیتیوم عمل می کند. روشن و خاموش کردن آن با جریان کنترل می شود. قابلیت تنظیم میزان تاریکی هم به کاربر کمک می کند تا براساس میزان نور، میزان فیلتر شیشه را مشخص کند.

نقاب شیشه ای ابزاری که در زمان جوشکاری استفاده می شود.