رگال مناسب راهرو و ورودی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

رگال مناسب راهرو و ورودی

برای نگهداری از لباس های بلند همچون مانتو، بارانی، پالتو، تونیک، کت و شلوار به رگال نیاز است. در برخی از کمدها یک چوب رخت آویز نصب می شود که می توان این لباس ها را بر روی آن قرار داد. اما گاهی تعداد لباس ها زیاد است و یا در خانه کمد دیواری یا کمد دیگری برای قرار دادن لباس های بلند وجود ندارد. بنابراین می توان از رگال استفاده کرد. همچنین از رگال ها می توان برای خشک کردن لباس هایی که آب آنها رفته و فقط مقداری نم دارند استفاده کرد. 
رگال ها اغل برای فروشگاه های پوشاک استفاده می شود. اما می توان از آنها برای خانه هم استفاده کرد. قرار دادن رگال در راهرو و ورودی منزل می تواند به خانه نظم بیشتری بدهد. هر گاه از سر کار به خانه باز می گردید، لباس های بلند را بر روی رگال قرار دهید و زمانی که بخواهید دوباره از منزل خارج شوید، براحی لباس را بردارید.
رگال ها از جنس فلز تهیه می شوند که از چروک شدن و کهنه شدن لباس ها جلوگیری می کند. با این کار دیگر به اتو کردن لباس هم نیازی نیست و در زمان و انرژی صرفه جویی می شود. همینطور دسترسی ما را به لباس ها راحت تر می کند. هر لباسی را که بخواهید راحت از روی رگال جدا می کنید. 
رگال برای منازل کوچک آپارتمانی مناسب است که فضای کافی برای قرار دادن کمد جاگیر یا نصب کمد دیواری وجود ندارد. 


متریال رگال

رگال را از متریال چوبی، پلاستیکی و فلزی تهیه می کنند. رگال های فلزی مقاومت بالایی دارند. اما وزن سنگین آنها، جابه جایی شان را سخت می کند. از این نوع رگال ها اغلب برای فروشگاه های پوشاک استفاده می شود. ضمن اینکه رگال های فلزی اگر با طرح فرفوژه دار تهیه شود، زیباست. در غیر این صورت ساده و تنها وسیله ای کاربردی محسوب می شوند.
رگال های چوبی از نظر زیبایی دارای طرح و رنگ متنوع هستند. برای زیبایی بیشتر خانه با مدل های مختلفی هم ساخته می شوند. این نوع رگال ها استحکام بالایی دارند و با اصول مینی‌مالیسم ساخته می شود. رگال چوبی از دو قسمت برای آویز کردن لباس تشکیل می شود. همچنین می توان کفش ها را هم در قسمتی پایین آن قرار داد. رگال های پلاستیک استحکام بالایی ندارند و از نظر قیمت ارزان تر هستند. نباید لباس های سنگین بر روی این رگال ها آویزان شود. 


اندازه و سایز رگال چقدر باشد؟

رگال برای نظم دهی به خانه استفاده می شود. بنابراین نباید فضای زیادی را اشغال کند. بویژه برای آپارتمان های کوچک که فضای زیادی برای قرار دادن رگال وجود ندارد، باید با سایز کوچکتری ساخته شود. اما ارتفاع استاندارد برای یک رگال 150سانتیمتر است. زیرا اغلب لباس های بلند با این ارتفاع دوخته می شوند. 
برای راهروهای کوچک نباید رگال بزرگ انتخاب کنید. حتی اگر لباس های زیادی دارید، بهتر است آنها را اولویت بندی کنید. 
برای قرار دادن کیف و کفش هم می توان کف رگال را به گونه ای طراحی کرد که قسمتی از آن برای این وسایل اختصاص پیدا کند. اگر مجبور هستید برای مدتی رگال را کنار بگذارید، بهتر است نوع پیچ و مهره ای را انتخاب کنید. پس از اینکه به رگال احتیاج نداشتید، پیچ و مهره ها را باز کنید و آن را در انبار نگهداری کنید. 

رگال از چروک شدن و کهنه شدن لباس ها جلوگیری می کند.

 

اشکال رگال مناسب برای راهرو و ورودی

رگال ها به دو شکل مستطیلی و یا دایره طراحی می شوند. رگال های مستطیلی برای راهروهای کوچک و باریک مناسب هستند. زیرا می توان آن ها را در امتداد دیوار قرار داد تا فضای کمتری را اشغال کنند و مزاحمتی برای رفت و آمد ساکنین منزل ایجاد نکنند. اما رگال های دایره ای شکل فضای بیشتری را اشغال می کنند. در راهروهای عریض و پهن می توان از نوع دایره ای استفاده کرد. اگر از رگال برای خشک کردن لباس استفاده می کنید، بهتر است نوع دایره ای را انتخاب کنید. زیرا لباس ها به گونه ای بر روی رگال قرار می گیرند که سریع تر خشک می شوند.