رومبلی و کاور

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

رومبلی و کاور

کوسن ها علاوه بر زیبایی برای تکیه دادن بر روی مبلمان هم استفاده می شوند. این بالشتک ها باید متناسب با فضای خانه و هماهنگ با رنگ مبلمان ها انتخاب شوند. اما زمان خرید بهتر است به نکات زیر دقت داشته باشید تا خرید بدون پشیمانی صورت بگیرد.

آیا جنس و پارچه کوسن اهمیتی دارد؟

برای تهیه کوسن از پارچه های ضخیم استفاده می شود. پارچه هایی همچون مازراتی و پورشه به عنوان جدیدترین نوع برای تهیه کوسن هستند. این پارچه ها شباهت زیادی به مخمل جیر دارند. اما ضخامت آنها بیشتر است و حالت درخشندگی و براقی ندارند. پارچه کوسن نباید لغزنده باشد. بلکه باید ثابت و فیکس بر روی مبلمان بماند. پارچه های چرمی برای تهیه کوسن مناسب نیست. زیرا با تکیه زدن بر روی آن تعریق می کنند.
 اگر بخواهید کوسن را در منزل تهیه کنید، باید به جنس و پارچه ای که خریداری می کنید، توجه زیادی کنید. پارچه کوسن باید در مقابل ساییدگی مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین طور لکه و آلودگی بر روی آن مشخص نباشد. برای پر کردن کوسن از مقدار زیادی مواد پرکننده استفاده می شود که پارچه باید مقاومت تحمل حجم بالای مواد پر کننده را داشته باشد. دوخت پارچه هم باید محکم باشد تا مواد از آن بیرون زده نشوند و کوسن زیبایی خود را حفظ کند.

 

کوسن ها علاوه بر زیبایی برای تکیه دادن بر روی مبلمان هم استفاده می شوند.

اندازه و سایز کوسن چقدر باید باشد؟

کوسن کاربردهای متعددی دارد. اگر کوسن را برای مبلمان استفاده می کنید، اندازه آن می توان 45*45 سانتیمتر و یا در ابعاد 50*50 باشد. البته اندازه و سایز مبلمان در مشخص کردن اندازه کوسن تاثیرگذار است. اگرکوسن برای اتو کردن لباس استفاده شود که در اصطلاح به آنها بالشتک گفته می شود و برای اتو کردن راحت تر آستین و یقه لباس ها استفاده می شوند، به اندازه کف دست هستند. 
برای کاناپه ها می توان از کوسن ها را در دو سایز کوچک و متوسط تهیه کرد که زیبایی بیشتری دارند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. کوسن هایی که برای اتاق خواب تهیه می شوند، از نوع کوچک هستند و ضرورتی ندارد که پارچه آنها ضخیم باشد. این نوع کوسن بیشتر جنبه تزئینی دارند که در نتیجه نباید فضای زیادی را اشغال کنند. البته ممکن است بخواهید از کوسن های نازک در زمان خواب بین دو زانو استفاده کنید.

فرم و شکل کوسن ها چطور باید باشد؟

فرم و شکل کوسن ها با توجه به کاربرد آنها مشخص می شود. اما کوسن های مربعی شکل کاربرد بیشتری دارند. برای مبلمان های استیل و کلاسیک از کوسن های دایره ای هم استفاده می شود. اما این نوع کوسن کاربرد زیادی ندارد و بیشتر برای تزئین مبلمان استفاده می شود. برای مبلمان های راحتی تنها کوسن های مربعی شکل در ابعاد بزرگ کاربرد دارند. کوسن هایی که برای اتاق خواب استفاده می شوند، می توانند مستطیل یا مربعی شکل باشند. برای زیبایی بیشتر کوسن می توان آنها را گلدوزی و یا با دوخت مروارید و مهره های کریستالی شکل آنها را زیباتر کرد. 

برای سفت شدن کوسن ها از چه موادی استفاده می شود؟

میزان کیفیت کوسن ها ابتدا به پارچه رویین آنها بستگی دارد. البته برای افزایش مقاومت بیشتر کوسن بهتر است از روکش های دستی هم برای آنها استفاده شود تا روکش فابریک و اصلی از بین نرود. کوسن های سفت دوام و کیفیت بیشتری دارند. قرار نیست شما بر روی کوسن ها بخوابید و تنها برای پشت کمر استفاده می شوند تا پا به زمین برسد و در زمان نشستن احساس راحتی داشته باشید. بنابراین سفتی آنها هیچ آسیبی به بدن نمی رساند. برای سفت شدن کوسن ها مواد پرکننده بیشتری در آنها به کار گذاشته می شود. این مواد شامل پشم، پنبه، پشم شیشه و یا فوم است. البته مناسب ترین مواد پشم شیشه است که حالت تپنده و گوله گوله نمی شود. 

چه تعداد کوسن برای زیبایی خانه مناسب است؟

کوسن ها علاوه بر جنبه کاربردی که دارند برای زیبایی خانه هم کاربرد دارند. اما اگر تعداد آنها بیش از حد شود، نه تنها تاثیری در دکوراسیون و چیدمان خانه ندارد، بلکه نظم خانه را بهم زده و فضا را شلوغ تر نشان می دهد. بویژه زمانی که پارچه کوسن ها  طرح دار باشد، بیشتر به چشم می آیند. همچنین تعداد زیاد کوسن ها فقط فضای بیشتری را اشغال می کنند که گاهی جای نشستن هم تنگ می شود. پس بهتر است برای هر مبلمان براساس تعداد نفرات یک کوسن استفاده شود. برای مثال برای یک مبل سه نفره، دو کوسن مربع و یک کوسن دایره مناسب است.