مبل دو یا چند نفره

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

مبل دو یا چند نفره

 

خرید مبل دو یا چند تفره یک سرمایه گذاری عمده است و دلیلی وجود ندارد که نتوانید از آنچه که خریده اید لذت ببرید. هیچ کس از ناامیدی و پشیمانی پس از خرید شتابزده و بی انگیزه خوشحال نمی شود.  یک فروشنده خوب متوجه این قضیه خواهد شد و به شما کمک خواهد کرد که یکی از بهترین ها را مناسب نیازهایتان پیدا کنید. مهمترین چیزهایی که باید در نظر بگیریم، کیفیت و راحتی است، به ویژه اگر قصد دارید زمان زیادی را روی مبل خود صرف کنید. بهترین راه حل این است که مبل را امتحان کنید، با چند لحظه روی مبل نشستن نمی توانید آن را بررسی کنید. به همین دلیل است که قبل از خرید باید آن را تست کنید، درست همانطور که موقع خرید ماشین را تست می کنید.

 

وقت زیادی را صرف کنید تا متوجه شوید چه مبلی می خواهید. فقط چند ثانیه سریع مبلی را نگاه کردن نمی خواهد به شما اطلاعات بسیاری در مورد آن بدهد. یک فروشنده خوب وقتیکه دارید سعی می کنید اندازه مبل های مختلف را چک کنید شما را درک می کند و ناراحتتان نمی کند. شما باید دقت کنید زمانی که برای مدتی روی آن می نشینید چه احساسی می کنید.

 

نوع دستگیره های مبل چند نفره

به طور کلی، هر چه دستگیره های مبل گردتر باشد، آن مبل سنتی تر است. طراح الاین گریفلین می گوید: برای یک انتخاب مدرن که بسیار بی نظیر است، یک مبل راحتی به سبک رسمی توکسِیدو، که دارای دستگیره های صاف و همقد با پشتی خود است تهیه کنید. این مدل به نوعی لباس قدیمی مدل های سنتی است که معمولا با همه سبک اتاقی متناسب می باشد.

 

 

تست سبک های مختلف

بسیاری از سبک های مختلف مبل چند نفره را امتحان کنید و مطمئن شوید که آنها را طوری که قصد دارید در منزل از آن استفاده کنید تست کرده باشید.  دوست دارید که پاهای خود را روی مبل بگذارید یا چهار زانو بنشینید؟ آیا دوست دارید روی آن دراز بکشید؟ آیا وقتی وسط آن می نشینید حس شاداب تری دارید؟ ارتفاع و عمق مبل را در نظر بگیرید. برای افراد بلند قدتر بهتر است صندلی ها عمیق تر باشند. اما اگر هنگام بلند شدن از صندلی، احساس کردید نمی توانید به راحتی بلند شوید یک صندلی کم عمق تر را امتحان کنید. وقتی روی یک مبلمان نشستید تا آن را تست کنید، ارتفاع آن و راحتی پشتی ان را نیز در نظر بگیرید. آیا شما یک مبل با پشتی باریک یا یک مبل با بالشتکهای نرم و سست را ترجیح می دهید؟ تمام پیکربندی های مختلف بالشتکی را امتحان کنید تا ببینید کدام یک مناسب شماست. به یاد داشته باشید که قبل از اینکه پای خود را روی یک مبل در یک فروشگاه مبلمان قرار دهید، کفش خود را در بیاورید، اگر سبک نشستن شما طوری است که پاهایتان را روی مبل می گذارید.

جنس پارچه مبل چند نفره

طراح داخلی یانگ هاه میگوید: کتان مخملی هرگز با شکست مواجه نمی شود. چون مجلل  و پوشیده است. اگر قصد دارید در خانه تان کسی روی مبل غذا نخورد از یک الگوی رنگی محو در یک پس زمینه تاریک استفاده کنید. از پارچه هایی با الگوی بافت و جاجیم مانند که در طول زمان فرسایش یافته، شل و بد فرم می شوند دوری کنید.

 

 

محتویات داخل مبل چند نفره

اکثر طراحان داخلی عقیده دارند به جای جنس تمام کرکی و ابری (گران قیمت، مستحکم و یکنواخت) یا تمام فوم (انعطاف پذیر، اما کمی سفت)، کوسن های پلاستیکی مغز فومی (Foam-core) را امتحان کنید که یک بالانس و اعتدال بین ساختار و شکوه به وجود می آورد که این نیز تا حدودی یک انتخاب مقرون به صرفه است. از طرفی دیگر، دقت کنید که هر کس در نظر خود به نوعی راحت است که با دیگران تفاوت دارد. بعضی ها مبل چند نفره ای را می خواهند که وقتی روی آن می نشینند در آن فرو روند، در حالی که دیگران یک صندلی قوی تر را ترجیح می دهند.

 

مبل چندنفره سکشنال (قطعه ای) و مبل مجزا

در مورد اهداف خود برای دکوراسیون فضای منزلتان فکر کنید. اگر بیشتر یک اتاق نشیمن رسمی دارید – گاها یک مکان شیک برای سرگرمی های شما- شما با یک مبل چند نفره مستقل و مجزا که خطی براق تر و تمیزتر دارد برای شما بهتر است. یک مبل چند نفره ال یا سکشنال بسیار جادار و جذاب است که بیشتر تم غیر رسمی دارد (برای لم دادن، تماشای تلویزیون، چرت زدن و یا بازی کردن در اطراف میز جلو مبلی عالی است.)  اما مبل های مجزا نیز می توانند به شما ایده های خوبی برای طراحی منزلتان بدهند. پس پیش از خرید حتما هر دو مبل را در نظر بگیرید. لازم به ذکر است که معمولا دکوراسیون یک مبل چند نفره سکشنال را نمی شود تغییر داد و غالبا تا هنگام تعویض مبلمان مننزلتان به همان صورت باقی می ماند ولی مبلهای مجزا را می توانید راحت در سرتاسر اتاق جابجا کنید، به شکل ال، گفتگو، تکی و هر صورتی که تمایل دارید گذاشته و تغییراتی در دکور خود به وجود بیاورید

مبل چسترفیلد

این طراحی کلاسیک مبلمان با دکمه های قهوه ای و دسته های گرد بلند شناخته می شود. دسته های مبل به ارتفاع صندلی عقب، یک منظره چشمگیر ایجاد می کند. شکل سنتی آن از چرم ساخته شده و معمولا در مطالعات آقایان و کتابخانه ها یافت می شد. امروزه مبل چستر فیلد را می توان در طیف وسیعی از رنگ ها و مدل ها یا لوازم داخلی مناسب برای فضاهای مختلف یافت. نسخه های کوچکتر مناسب فضاهای کوچک که نیازمند یک نقطه دید چشم نوازهستند فوق العاده است. استفاده از این مدل در اتاق های رسمی یا سنتی مناسب است. جزئیات فوق العاده درام و احساسی، نمایانگر این مبل بوده و برای این نوع فضاها مناسب است.

 

 

انواع مبل چند نفره

تشخیص طرح های مختلف مبل چند نفره می تواند یک کار پیچیده باشد. چگونه یک مبل راحتی را از یک مبل چستر فیلد متمایز میبینید؟ چگونه به درستی کلمه مبل شزلون  "lounge chaise" را تلفظ می کنید؟ و یک مبل تاکسیدو با دکوراسیون شما چه کار می کند؟ ممکن است این ها غیر معمول به نظر برسند، اما این جزئیات می توانند تفاوت زیادی را هنگام خرید مبل چند نفره ایجاد کنند یا هنگامی که شما دارید تلاش می کنید تا استعداد طراح داخلی درونی خود را به دوستان و خانواده خود نشان دهید. بهتر است تعداد کاربران مبلمان خود را در نظر بگیریم، سپس صندلی ها، مبل های تک نفره و میز جلومبلی خود را بسنجیم و تصمیم بگیریم که به چه تعداد مبل چند نفره نیاز داریم. دومین مرحله سنجش جنس مبلهای تک نفره و صندلی های کناری ماست. مثلا برای یک سبک با صندلی فلزی مسلما مبلمانی استیل و یا پایه فلزی و مدرن نیاز داریم، یا حتی مبلمان ال می توانند ایده جالبی باشند. اما برای سبکهای چوبی و سنتی بهتر است سراغ مبلمان شزلون، مبلمان چوبی و یا انواع سلطنتی و کلاسیک آن برویم.

 

 

 

 

مبل دسته گرد انگلیسی

شما می توانید هر مبل چندنفره ای را یک مبل دسته گرد انگلیسی در نظر بگیرید اگر دارای پشتی بلند با دستگیره های کوچک و گرد باشد (همچنین به آن دستگیره های چارلز لندن گفته می شود).  کوسن های صندلی با بالشتک های متصل به پشتی نرم و شل هستند.  این سبک یک طراحی معمول مبل است که می تواند در پارچه های متنوع و یا حتی چرم برای یک لمس لوکس یافت شود. این مدل ایده آل برای استفاده در فضای آرام و مدرن است.  که می تواند هم در اتاق خواب و هم در پذیرایی استفاده شوداین سبک مبل غیر رسمی، دوستانه، و جذاب بوده و هرگز از مد نمی افتد.

مبل لوسان (قانون)

این شکل از مبل چند نفره خیلی شبیه به مبل دسته گرد انگلیسی است، به استثنای بالشتک های عقب تر و بالاتر، و دستگیره های آویزان آن. این دسته های آویزان مناسب و ایده آل برای چرت زدن بوده و  نه همیشه اما معمولا گرد هستند. این به یک دلیل طرحی محبوب است و آن این است که دنج، راحت، شیک و ساده می باشد. این مبل برای فضاهای غیر رسمی مناسب است. مبلمان چندنفره سبک لاسون مبل راحتی است، و برای روزهای تعطیل و لم دادن و استراحت روزانه مناسب است. این مدل هنگامی که چرمی باشد عالی تر می شود.

 

 

 

 

مبل توکسیدو

آن را مدرن و همالنند مبل چند نفره چستر فیلد در نظر بگیرید. سبک کاور توکسیدو دارای همان دسته های نگهدارنده است، اما آنها به جای گرد به شکل مربع شکل هستند. شما اغلب این مبل را به این شکل میبینید که دکمه ای در پشتی آن فرو رفته است. استفاده از این مبل در فضاهای مدرن و یا حتی مدل های مدرن اواسط قرن نوزدهم مناسب است. خطوط تمیز و شفاف آن کاملا چشم نواز است و آن را جذب می کند، حتی اگر با طراحی های خیالی طراحی شده باشد.

انواع مبلهای چند نفره دیگر همچون مبل سکشنال (قطعه ای)  که در بخش  مبل ال توضیح داده شده است و مبل خطی که بخاطر دسته های خطی و مربع شکل آن به این نام خوانده می شود. از مدل های دیگر مبل چند نفره می توان از مبل کمر شتری نام برد که یک غوز پشت کمر آن به شکل برآمده می باشد و نمونه دیگر انواع مبل چندنفره مبل راحتی است که کوسن ها و پشتی چسبیده به اسکلت خود دارد و از جمله مبل های بسیار نرم است.