مبلمان شزلون

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

مبلمان شزلون

در حالی که گوشه و کنار فروشگاه راه می رفتم، با چیزی که معمولا همه جا پیدا نمی شد،روبرو شدم و آن یک کاناپه شزلون بود. از آنجایی که همیشه به دنبال مبلمان کلاسیک بودم، نگاه دقیقتری به آن انداختم که چرا آن را بیرون گذاشته اند، تصمیم گرفتم که آن رابازسازی کرده و به خانه ببرم. در حال حاضر این کاناپه یک بخش مرکزی از اتاق نشیمن ماست و همه از آن لذت می برندمبل چِیز ما آنقدر بزرگ است که ما می توانیم روی آن برای پسرمان کتاب بخوانیم ، همسرم آن را دوست دارد و این کاناپه حتی برای شیردادن به نوزادان هم مناسب است و ما آن را طوری قرار داده ایم تا بتوانیم روی آن گفتگو کنیم، تلویزیون تماشا کنیم و با افراد داخل اتاق غذاخوری صحبت کنیم.


کلمه شزلون از لغت انگلیسی chaise longue  می آید که تلفظ فرانسوی آن شزلون است. مدل چِیز نمونه ای از مبلهای سبک از سری مبل ال است که کاناپه ای دارای یک مبل کشیده که مناسب لم دادن و استراحت می باشد. مبل شزلون ترکیبی از صندلی و نیمکت تخت شو است، مدل مبل شزلون از قرن 17 و لوئیس 15  وارد بازار شد، که با طراحی نامتقارن و خطوط ظریف مشخص، برای رفع نیاز مبلمان صمیمانه تر به وجود آمد. صندلی ساده و راحت با پشتی کوتاه و بلند، دستگیره های نامتقارن و پایه های زیبا در دوران مدرن شکوفا شد، زیرا معماری خانه در این زمان شاهد طرح های بیشتر و بازتری بود و ساکنان از زندگی در فضای باز بیشتر لذت می بردند، برخی از معروف ترین معماران زمان، دوباره طرح اصلی را تغییر دادند، و دستگیره آن را برداشتند.  مبل شزلون برای داخل و خارج خانه، یک ترکیبی از سبک مدرن و سنتی برای همیشه باقی مانده است. بنابراین، چگونه مبل شزلون مناسب خانه خود را انتخاب می کنید – آیا شما به اندازه کافی خوش شانس نیستید تا یک مبل مناسب پیدا کنید و بتوانید آن را در آینده تعمیر و نگهداری کنید؟

کارایی مبل شزلون

مبل شزلون برای چه استفاده می شود؟ برای مطالعه و استراحت، به پشتیبانی و حمایت بالش، دستگیره و لوازم داخلی فراوانش نگاهی بی اندازید. برای استفاده های چندگانه، یکی از آنها را برای موقعیتها و مکانی که می خواهید از آن ها استفاده نمایید انتخاب کنید. تمام جوانب کار را در نظر بگیرید. دکوراسیون شما چگونه است؟ برای طراحی مدرن، دستگیره ای در نظر نگیرید، پایه های کروم، پشتی ظریف و کوچک و کم ارتفاع مناسب خواهند بود. برای دکوراسیون های سنتی تر، دسته، قاب چوب، اثاثیه یا لوازم جانبی و جنس پارچه طره دار و صندلی با ارتفاع بالاتر را انتخاب کنید.

 

 

محل قرارگیری مبل شزلون

به طور معمول، شما یک مبل شزلون در یک اتاق نشیمن به عنوان صندلی اضافی یا در یک اتاق خواب برای آرامش و راحتی پیدا می کنید. در هر دو سناریو، نوع مواد - مانند چرم، پارچه یا میکرو فایبر - به شما بستگی دارد. شما همچنین می توانید یک یا چند عدد در حیاط خلوت قرار دهید، در این صورت گزینه های شما از چوب ساج تا فولاد ضد زنگ، و از نوارهای آلومینیومی تا نقره ای و مجموعه ای از بالشتک های پارچه ای ضد آب تغییر می یابد.

 

کاربران مبل شزلون

 

مدل های گسترده تر برای به اشتراک گذاری  لحظات و خاطرات(یا به عنوان مثال برای خواندن کتاب برای بچه های خود) طرح شزلون است. برخی افراد دو مبل چِیز را که تنها دارای یک دسته هستند، طرف های مخالف و قرینه خریداری می نمایند و آنها را با هم و درکنار هم قرار داده و تختی دو نفره برای خواب و نشستن به وجود می آورند که ایده ی بسیار جالبی است.  گزینه دیگر این است که یک میز کوچک بین آنها قرار دهید، بنابراین هنوز هم می توانید در کنار یکدیگر دراز کشیده و استراحت نمایید. مهمترین چیزی که باید در هنگام خرید بخاطر بیاورید این است که سعی کنید آن را تست کنید، دراز بکشید، بنشینید، لم دهید، و آن را به هر نحوی که قصد دارید بسنجید و انعطاف و فنرهای آن را امتحان کنید.

 

 

انواع مبل شزلون

مبل شزلون دوچز بریسی: این واژه زمانی استفاده می شود که مبل شزلون از دو قسمت تشکیل شود: صندلی و چهارپایه بلند فلزی یا دو صندلی با یک چهارپایه بینشان. منشا این نام نامشخص است که از کجا آمده و به چه معناست، اما تاکید آن بیشتر روی دو قطعه ای بودن آن است.


مبل شزلون رکامیِر

دارای دو انتهای بلند است و هیچ چیز دیگری روی قسمت طولانی آن نیست. گاهی اوقات با سبک امپراتوری فرانسه (نئو کلاسیک) همسان می شود. این نام بعد از میزبان خانم مادام رکامیِر(1749-1847)  نامیده شد، کسی که به شکل ظریف بر روی یک نیمکت از این نوع برای یک پرتره، که در سال 1800 نقاشی شده، نشسته است. شکل رکامیِر شبیه به یک قایق کوچک و سبک سنتی است، اما این سبک برای اتاق نشیمن ساخته شده، نه اتاق خواب.


مبل شزلون مریدیِن

یک مریدیِن بالشتک های زیرسری بلند و زیرپایی کوتاهی دارد که به یک قطعه شیب دار متصل است.  چه اینکه چیزی در انتهای پایه ها داشته باشند یا نه، مریدیِن ها مبلمان تخت خوابی هستند. در اوایل قرن نوزدهم در خانه های بزرگ فرانسوی محبوب بودند. نام آن بخاطر نوع استفاده از آن است: استراحت در اواسط روز، زمانی که خورشید در نزدیکی مریدیِن است.

 

 

تاریخچه مبل شزلون

تصور می شود اولین ترکیب یک صندلی و یک پشتی همانند مبل شزلون در مصر ساخته شده است. هنر یونان باستان، یونانی را نشان می دهد که خدایان و الهه ها در این نوع صندلی نشسته اند. رومی ها نیز از این مبل های تخت خوابی و لم دادنی برای خوابیدن در شب و روز استفاده می کردند. طراحی شده از نمونه اولیه ی یونانی، نمونه رومی شزلون ها با پایه هایی از چوب یا برنز حکاکی شده طراحی می شده است. رومی ها نیز یک صندلی سبک شزلون را برای دراز کشیدن و لم دادن هنگام غذا خوردن استفاده می کردند. در مهمانی های روم، تعداد معمولی اشخاصی که در هر تختخواب جا می شدند، سه نفر بود، سه تخت خواب در سه طرف یک مربع کوچک تریکلینوم (اتاق غذاخوری رومی ها) برای یک مهمانی 9 نفره کافی بود.  رومی ها روکشی و آسترکشی را انجام نمی دادند، بنابراین نیمکتها با بالشت و پوشش های شل و پوست های حیوانی نرم و راحت می شدند.