ساعت

(10)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
ساعت ایستاده مدل ستیا
788000
ارسال رایگان
ساعت دیواری چوبی صفحه گرد لوتوس مدل 9818
424000
ارسال رایگان
ساعت دیواری چوبی لوتوس مدل 8835
410000
ارسال رایگان
ساعت دیواری لوتوس مدل 9819
445000
ارسال رایگان
ساعت دیواری چوبی لوتوس مدل کالوین 007
547000
ارسال رایگان
ساعت دیواری لوتوس مدل 9820
445000
ارسال رایگان
گرامافون کلاسیک بزرگ مدل سرتینا
4500000
ارسال رایگان
ساعت دیواری لوکس طرح عقیق
385000
ارسال رایگان
ساعت دیواری فانتزی دایره نگینی
98000
ارسال رایگان
ساعت کنسول دکوراتیو
1300000
ارسال رایگان

ساعت

 وساعت یکی از ضروری ترین وسایل منزل و محیط های اداری است. علاوه بر این ساعت می تواند به عنوان یک وسیله دکوری هم استفاده شود. البته ساعت های دیواری دکوری برای منازل کاربرد بیشتری دارند. اما برای خرید ساعت مناسب بهتر است به موارد زیر دقت کنید.


جنس ساعت دیواری چطور باشد؟

جسن ساعت دیواری اغلب از نوع پلاستیک فشرده و یا پلکسی گلاس است. این ماده درخشندگی و شفافیت زیادی دارد. پلکسی گلاس یک ماده پلاستیکی است که شباهت زیادی به شیشه دارد و از مواد پلی کربنات  شفاف تهیه می شود. ساعت هایی که از این ماده تهیه می شوند، مقاومت بیشتری نسبت به شیشه دارند. 
البته ماده پلکسی گلاس که برای ساخت ساعت استفاده می شود، دارای دو نوع مات و شفاف است. برای زیبایی بیشتر ساعت ها هم از رنگ های مختلف استفاده می شود. می شود. استقامت ساعت هایی که از این ماده تولید می شوند، بالاست. زیرا جنس پلکسی گلاس دارای ضخامت 40 میلیمتری است. همچنین تولیدکنندگان ساعت این ماده را شکل می دهند تا زیباتر شود.
همچنین برای افزایش استقامت بیشتر ساعت هم از برچسب های مقوایی استفاده می شود که از ورقه قاب ساعت در مقابل گرد و خاک محافظت می کند. 


موتور ساعت چطور باشد؟

 

اگر چه زیبایی ساعت اهمیت زیادی دارد، اما نباید از کارکرد اصلی آن غافل شد. موتور ساعت باید مصرف کرد و کارکرد بالایی داشته باشد. موتورهای باکیفیت و مرغوب، باطری کمتری مصرف می کنند و ماه ها طول می کشد تا باطری آن تمام شود. در عین حال یک موتور خوب باید بتواند سال ها عمر کند. بدون اینکه در کار آن وقفه ای ایجاد شود. اینکه موتور ساعت خارجی یا ایرانی باشد، اهمیتی ندارند. اما بهتر است به برند آن توجه زیادی کنید. برندهای قدیمی به دلیل تجربه و سابقه بیشتر در تولید موتور ساعت، اعتبار بیشتری دارند که بهتر است در زمان خرید ساعت از یک برند معتبر خریداری کنید.


انواع ساعت ها

ساعت هایی که برای منازل استفاده می شوند، به سه  نوع دیواری، رومیزی و ساعت ایستاده تقسیم می شوند که برحسب فضا و نوع استفاده انتخاب می شوند. ساعت های ایستاده جنبی تزئینی و دکوری دارند و برای پذیرایی یا نشیمن کاربرد دارند.

ساعت یکی از ضروری ترین وسایل منزل و محیط های اداری است.

ساعت رومیزی در کجا کاربرد دارد؟

از ساعت روی میزی برای اتاق خواب استفاده می شود. این ساعت ها در اندازه کوچک هستند و بیشتر با رنگ های شاد و هیجان آور ساخته می شوند. ساعت های رومیزی برای کودکان هم با اشکال انیمیشنی و کودکان در بازار موجود هستند. از این ساعت ها می توان برای اتاق خواب کودک استفاده کرد. البته می توان از ساعت رومیزی برای شرکت ها و اداره هم استفاده کرد. بویژه اگر دیوارها جایی برای نصب ساعت نداشته باشند.


ساعت های دیواری چه وقت کاربرد دارند؟

ساعت های دیواری اغلب برای منازل و اداره ها کاربرد دارند. از نظر زیبایی هم ساعت های دیواری با طرح و رنگ متنوعی ساخته می شوند که می توان از آنها برای تمامی قسمت های منازل استفاده کرد. این ساعت ها به دلیل اینکه روی دیوار نصب می شوند، فضایی را اشغال نمی کنند. در عین حال اندازه و سایز ساعت ها هم متفاوت است که باید با توجه به فضا اننتخاب شوند.

 

شیشه ساعت

شیشه ساعت را از یاد نبرید. شما قرار است روزی چندین مرتبه به صفحه ساعت نگاه کنید. بنابراین شیشه ساعت باید شفاف و بی رنگ باشد. شیشه باید مقاومت بالایی داشته باشد. شیشه های ضخیم در اثر ضربه های سبک شکسته نمی شوند. به این فکر کنید که ساعت را گاهی جابه جا کنید. اگر شیشه مقاومی نداشته باشد، ممکن است حین جابه جا کردن شکسته شود یا ترک بردارد. شیشه نباید موج داشته باشد. به طوری که عقربه های را بالا و پایین یا ساعت ها را بولد و کوچک کند. 
برای ساعت ها از شیشه های متنوعی استفاده می شود. یکی از آنها شیشه های پی وی سی فشرده است که البته در برابر خش و حرارت مقاومت بالایی ندارند و اگر با اجسام تیر برخورد کنند، سریع روی آن خش ایجاد می شود. اما در مقابل فشار مقاومت زیادی دارند. حرارت و گرمای زیاد هم باعث تغییر رنگ ساعت می شود.
شیشه اصل برای ساعت دیواری مناسب است. زیرا در برابر خش مقاومت بالاتری دارد و از شیشه های پنج تا ده میکرون استفاده می شود. شیشه ها بین 5 تا 10 سال کیفیت اولیه خود را حفظ می کنند. مینرال هم یک نوع ماده شفاف است که برای پوشاندن صفحه ساعت دیواری استفاده می شود. البته این ماده کیفیت شیشه را ندارد و قیمت کمتری دارد.