چراغ رومیزی

(15)
 

فیلتر

 • محصولات با تخفیف
 • ارسال رایگان
 • ارسال سریع
مرتب سازی:
چراغ مطالعه مهندسی رومیزی مدل TERTIAL
245000
ارسال رایگان
چراغ مطالعه LED با شارژر وایرلس مدل RIGGAD
1725000
ارسال رایگان
چراغ رومیزی مدل LAMPAN
137000
ارسال رایگان
چراغ مطالعه LED گیره ای مدل JANSJO
270000
ارسال رایگان
آباژور رومیزی مکعبی مدل GRONO
125000
ارسال رایگان
‌آباژور پایه چوبی رومیزی
231000
ارسال رایگان
چراغ رومیزی مدل FORSÅ
520000
ارسال رایگان
چراغ مطالعه LED مدل HÅRTE
325000
ارسال رایگان
چراغ مطالعه رومیزی LED مدل YPPERLIG
963000
ارسال رایگان
چراغ مطالعه رومیزی  مدل ANTIFONI
625000
ارسال رایگان
چراغ رومیزی پایه نقره ای مدل LAMPAN
137000
ارسال رایگان
چراغ مطالعه رومیزی مشکی مدل KVART
225000
ارسال رایگان
‌آباژور پایه فلزی رومیزی
242000
ارسال رایگان
آباژور رومیزی پایه مشکی مدل ANGLAND
465000
ارسال رایگان
چراغ رومیزی مدل SINNERLIG
725000
ارسال رایگان

چراغ رومیزی

آیا استفاده از چراغ مطالعه ضرورت دارد؟

چراغ مطالعه، یکی از وسایلی است که می‌تواند هم در منزل و هم در دفتر کار، مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از پر کاربردترین انواع چراغ مطالعه، نوع رومیزی آن است که در صورت کافی نبودن میزان روشنایی محل کار، بدون تردید باید از آن استفاده شود. چراکه نور کم، چشم را خسته کرده و رفته رفته به چشم ها آسیب می زند.

اما پیش از خرید چراغ مطالعه رومیزی، بد نیست با انواع آن آشنا شوید.

چراغ مطالعه تاشو

این چراغ ها، بدنه تاشونده دارند و در طراحی آنها، از لامپ های LED استفاده شده است؛ به همین دلیل از آنها به عنوان چراغ خواب نیز استفاده می شود. از قابلیت های چراغ های مطالعه تاشو، می توان به چرخش 90 درجه لامپ ها به چپ و راست، عمر طولانی لامپ های LED، وزن کم چراغ مطالعه و دیمر حافظه دار آنها اشاره کرد؛ دیمر حافظه دار، این امکان را به کاربر می دهد که شدت نور را با توجه به تاریکی و روشنی محل کار و مطالعه، از 0 تا 100 تنظیم کند.

چراغ مطالعه کلیپسی

نوعی دیگر از چراغ های مطالعه، در قسمت پایه، گیره ای دارند که در موارد خاص می توان از آنها استفاده کرد. به این نوع از چراغ های مطالعه، چراغ های کلیپسی می گویند. چراغ های کلیپسی، وزن بسیار کمی دارند و به عنوان مثال، برای اتصال گیره به کتابی که در حال مطالعه آن هستیم، می توان از آنها استفاده کرد.

 

چراغ مطالعه مهندسی

چراغ مطالعه مهندسی، نوع دیگری از چراغ های مطالعه است که با قابلیت چرخش کلاهک به هر سو، نور و زاویه مناسب تابش نور را برای کار مهندسان و طراحان فراهم می کند. این نوع از چراغ ها، هم به صورت پایه دار و هم به صورت گیره دار (کلیپسی) تولید می شوند.

چراغ مطالعه USB

نوع دیگر چراغ های مطالعه رومیزی، چراغ های USB هستند. این چراغ ها، کم وزن و قابل حمل و ارزانند و فقط با اتصال به لپ تاپ یا پاور بانک و نظیر اینها قابل استفاده هستند.

 

 

حالا که با انواع چراغ مطالعه رومیزی آشنا شدید، پس از خواندن 5 نکته پایانی که در سایت "منزل تو" ارائه شده است، به راحتی می توانید بهترین چراغ مطالعه رومیزی را برای دفتر کارتان انتخاب کنید.

 

چند نکته خواندنی:

 1. جنس بدنه چراغ های مطالعه، ممکن است پلاستیکی، پلی کربنات، فولادین، برنجی یا برنزی باشد.
 2. برخی از چراغ های مطالعه، صرفاً با باتری های قلمی کوچک و بزرگ کار می کنند. در طراحی برخی دیگر، سیم در نظر گرفته شده و بعضی نیز، باتری های قابل شارژ دارند. در نوع شارژی، باید توجه داشت که پیش از خاموش شدن و تخلیه کامل باتری، اقدام به تجدید شارژ شده و حین این کار، از آن استفاده نشود.
 3. برخی دیگر از چراغ های مطالعه رومیزی، لامپ قابل تعویض دارند که بنا به سلیقه شخصی، می توان از لامپ رشته ای مهتابی یا آفتابی استفاده کرد. البته باید بدانید که نوسانات نور مهتابی، به چشم آسیب می‌ زند، بنابراین نور مناسب برای چراغ ‌های مطالعه، نور زرد رنگ یا آفتابی است.
 4. در انتخاب چراغ مطالعه مناسب، سَری و کلاهک آنها نیز اهمیت دارند. اگر برای مطالعه یا انجام کار، نیاز به نور متمرکز دارید، از چراغ مطالعه ای استفاده کنید که کلاهک مات و کوچک دارد؛ کلاهک شفاف و بزرگ، محیط بیشتری را روشن می کند.
 5. نکته آخر اینکه، فراموش نکنید که در انتخاب یک چراغ مطالعه، به سلامت چشمتان بیش از هر چیز دیگر اهمیت بدهید.