تشک لاتکس

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تشک لاتکس

 

اصلا به این موضوع فکر کرده اید که شاید یک از دلایلی که صبح ها هنوز احساس خستگی و کم خوابی دارید از رختخواب و تشک نامناسب باشد. برای جلوگیری از این اتفاق ها بهتر است با توجه به شرایطی که دارید و آناتومی بدن تان بهترین تشک را انتخاب کنید.

 

یک از انواع تشک برای خواب شما تشک های لاتکسی هستند که طرفداران خاص خود را دارند. می دانید که لاتکس ماده‌ای لاستیکی است که از صمغ درختی به همین نام که در افریقا و جنوب شرقی آسیا گرفته می شود که امروزه در ساخت لوازم و وسایل های گوناگونی به کار برده می شود.

 

در ساخت بعضی از تشک ها نیز لاتکس به کار رفته است و به آنها قابلیت های ویژه ای داده و کاربرد خاصی دارند. تشک اگر بیش اندازه سفت باشد برای بدن مناسب نیست و به مهره  ها و ستون فقرات ما آسیب خواهد رساند اجازه خمیدگی لازم برای استخوان ها به خصوص شانه ها و لگن مناسب نیست و در طولانی مدت ممکن است به آنها آسیب برساند. 

 

 

تشک لاتکس چه ویژگی دارد؟

 

تشکی مناسب و استاندارد است هم فنرهای مناسبی داشته باشد و هم ضد حساسیت و ضد باکتری باشد. در زمان خرید تشک به نوع پارچه تشک، نوع فنر تشک، به الیاف بکار رفته در تشک، استحکامی که دارند و میزان دوامی که دارد حتما توجه کنید.

 

تشک های لاتکس، طبی و بدون فنر بوده و تقریبا تشکی نرم می باشند. لاتکس می تواند لایه ای ضد تعریق و خنک برای بدن ما باشد و ضمن در ساخت آن مواد ضد و آنتی آلرژی نیز به کار برده شده است.

 

لاتکس آخرین فناوری در تشک ها می باشد و لذت خواب را چند برابر می کنند. این تشک ها به شما این امکان را می دهند که سلامتی خود را حفظ کرده و دچار مشکلات نشوید. تشک های لاتکسی قادرند از ستون فقرات محافظت کنند و برخلاف تشک های معمولی فنری ما را دچار مشکل نمی کنند.  

 

آیا لاتکس برای بدن حساسیت ایجاد می کند؟

 

لاتکس به کار رفته در تشک طوری طراحی شده است که با بدن ارتباط مستقیمی ندارد و می توانید آن را تست کنید و مطمئن خواهید شد برای شما خطری نخواهد داشت و شما را دچار مشکلی نخواهد کرد. 

 

قبل از خرید روی تشک بخوابید اگر گردنتان داخل تشک فرو رفت باید تشک سفت‌تری را انتخاب کنید. سر و گردن زمانی که بر روی تشک قرار دارید و به پهلو هستید باید کاملا صاف باشند.

 

تشک تان را هر از چند گاهی  سروته و پشت و رو کنید تا فشار بدن شما روی یک نقطه نباشد و زود تشک خراب نشود و تشک‌تان پیش از موقع فرسوده نشود.

 

بر روی تشک محافظ تشک یا ملافه ای پهن کنید تا از کثیف شدن یا حتی ایجاد حساسیت به بدنتان  جلوگیری کنند. پارچه روی تشک از سایش بدن با لاتکس جلوگیری خواهد کرد و در ضمن می تواند عمر تشک شما بیشتر خواهد شد.

 

تشک ها معمولا بر دو نوع  تقسیم بندی می شوند تشک هایی که مرکزیت یا هسته آنها از فنر و هم از فوم های انعطاف پذیر ساخته شده است. انتخاب بین آنها به عهده شماست و باید برای انتخاب راحتی و سلیقه خود را مد نظر قرار دهید.

 

به یاد داشته باشید اگر قصد خرید تشک لاتکس با هسته فوم را دارید، بهتر است از فوم طبیعی استفاده کنید تا فوم هایی که از مواد نفتی و غیر طبیعی ساخته شده اند.