پلوپز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پلوپز

با طیف وسیعی از قیمت ها در انتخاب پلوپز، باید قبل از خرید دقت نمایید که چقدر در خرید این دستگاه جدی هستید. اگر در منزل برنج سفید استفاده می کنید، یک پلوپز ارزان قیمت هم برای کار شما مناسب است. با این حال، اگر به برنج علاقه مندید و به طور روزانه جزو غذاهای اصلی شما است، احتمالا می خواهید پلوپزی با گرمایش القایی یا پلوپزی با یک ریزپردازنده جهت هوشمند سازی، و همچنین پخت انواع برنج خریداری کنید. از پلوپز ها جهت زیبایی هم یاد می شود و در کنار بقیه لوازم آشپزخانه مثل اجاق گاز و ماکروویو  می درخشند. سؤال مهم دیگر این است که می خواهید چند نفرچه از برنج استفاده کنند؟ آیا این جمعیت مصرف روزانه ی برنج دارند؟ و مصرف ماهانه برنج شما چقدر است؟ در ایران به ازای هر نفر در روز، میزان مصرف تقریبا دو پیمانه برنج در روز است. اگر فقط برای خود و همسرتان برنج می پزید، نیازی به یک پلوپز با ظرفیت ده فنجان نیست. یک مدل سه فنجانه ( کوچکترین پلوپز موجود ) احتمالا مناسب خواهد بود. با این حال اگر برای مهمانان با پلوپز برنج پخت می کنید، یک پلوپز با ظرفیت بیشتر نیاز است. برای پخت برنج یک خانواده چهار تا شش پیمانه و برای یک جمعیت بزرگتر هشت تا ده پیمانه استفاده کنید. اکثر تولید کنندگان پلوپز یک واحد اندازه گیری برای برنج استفاده می کنند. بعضی از آنها با اندازه گیری پیمانه، و برخی دیگر از شرکت های تولید کننده علامت های اندازه گیری را بر روی ظرف برنج چاپ می کنند. پلوپز می تواند یک محصول عالی برای افراد با نیازهای مختلف باشد.  پلوپزها را به دانشجویانی که نیاز به وسایل کمی برای اتاق خوابگاه خود دارند، والدین شاغلی که نیاز دارند یک شام سریع را آماده کنند یا آشپزانی که با پخت برنج مشکل و نیاز به کمک در آشپزخانه دارند،  خرید پلوپز را توصیه می کنیم.

 

 

سایز مناسب پلوپز

سایز پلوپز به اینکه در هر پخت شما برای چند نفر و چه مقدار برنج پخت می کنید بستگی دارد. یک تا ده پیمانه برنج بهترین مقدار برای استفاده در منزل است. این اندازه بسیار کوچک است و اغلب در محیط یک رستوران استفاده نمی شود. اگر برنج در خانه بپزید و بخواهید برنج زیاد یا کم نیاید، پس یک تا ده فنجان احتمالا کافی است. پلوپز بیست و یک تا سی و یک پیمانه ای برای استفاده های تجاری نسبتا کم و سبک مناسب است. برای رستوران هایی که برنج را تنها با چند ظرف سرو می کنند و بسیار شلوغ نیستند، یک پلوپز بیست و یک تا سی و یک پیمانه ای کافی است. پلوپز سی و یک تا چهل پیمانه ای بهترین سایز برای استفاده های تجاری متوسط و نسبتا بزرگ است. برای یک رستوران معمولی با تعداد متوسط از ظروف برنج، یک پلوپز با این مقدار ظرفیت فنجان باید مناسب باشد. پنجاه و یک تا شصت پیمانه برنج بهترین سایز برای استفاده تجاری سنگین و بزرگ است. اغلب، پلوپز هایی با این مقدار ظرفیت فنجان برای رستوران هایی که تقریبا در هر ظرف برنج قرار دارند، توصیه می شوند.

 

 

جنس دیواره های داخلی پلوپز

دیواره های داخلی اغلب از آلومینیوم ساخته شده اند، چون آلومینیوم در برابر اکسیژن هوا و حرارت مقاوم بوده و در طول زمان زنگ نمی زند. با این وجود، پلوپز های آلومینیومی در یک ماشین ظرفشویی شستشو نمی شوند زیرا مواد شیمیایی آلومینیوم را از بین می برد. شما باید این نوع پلوپز را با دست شسشتو دهید. پیدا کردن پلوپزی با جنس فولاد ضد زنگ می تواند کمی مشکل باشد، این نوع هم در برار حرارت و گذر زمان مقاوم است با این تفاوت که می تواند در ماشین ظرفشویی ( با توجه به دیگ داخلی قابل تعویض ) شسته شود. نوع دیگر پلوز، پلوپز سرامیکی است که تمام ویژگی های پلوپز از جنس فولاد ضد زنگ را دارد ولی معمولا این نوع، استفاده مسکونی دارد و در سایز های کوچک یافت می شود. آنها اغلب به مدت طولانی در یک محیط تجاری کار می کنند و با گذشت سالها میتوانید با پخت برنج در این پلوپز ها از کار با آن ها لذت ببرید.

پلوپز برقی یا گازی

بیشتر پلوپز های فلزی که یافت می شوند الکتریکی و دارای یک سیم هستند. پلوپز های برقی شایع ترین پلوپز ها هستند به این دلیل که اکثر آشپزخانه های مدرن پلوپز خود را روی یک تایمر قرار می دهند و به کار های دیگر خود می رسند که در این صورت باید از یک منبع برق استفاده شود. هنوز تعداد زیادی از پلوپز ها برای کسانی که از خطوط گاز به جای خروجی برق در آشپزخانه استفاده می کنند، وجود دارد. در پلوپز های گازی بیشترین استفاده از یک سیستم جرقه ای است که نیاز به یک منبع برق ندارد. با این حال اگر شما یک پلوپز گازی دارید، برای هر نوع استفاده نیاز به در پلوپز دارید زیرا هوای گرم داخل را فشرده کرده و مانع عبور هوا میشود و نسبت به ظروف دیگر پخت برنج انرژی کمتری را  هدر می دهد. برای اطمینان از تمام الزامات ایمنی، قبل از خرید پلوپز گازی،از فشار گاز و لوله های گاز اطمینان حاصل کنید.

 

 

 

پلوپز با عملکرد گرمایی

اجاق های برنج با ویژگی نگهداری گرما و فشار، برای زمانی که شما یک اجاق گاز بزرگ دارید که می خواهید برنج تان برای مدتی گرم بماند، بی نظیر هستند. پلوپز های کوچک با ویژگی نگه دارنده گرما و فشار، بر اساس مدل می توانند برنج شما را به مدت دو تا پنج ساعت گرم نگه دارند. پلوپز های برنج بدون ویژگی نگهدارنده گرما و فشار صرفا برای پختن برنج ساخته می شوند و دارای امکانات بیشتری نیستند و پس از پخت برنج، خاموش می شوند. اگر مقدار زیادی از برنج را به سرعت استفاده می کنید، ممکن است پلوپزی با ویژگی نگهدارنده گرما و فشار ضروری نباشد.

ویژگی های فرعی پلوپز

ویژگی هایی مانند درب کشویی می تواند به پیشرفت سرعت پخت برنج شما کمک کند و تا شما روی صندلی راحتی یا کاناپه خود استراحتی کوتاه کنید برنج آماده می شود. یک سوپاپ بخار در درب کمک می کند تا از هر گونه حادثه و انفجار جلوگیری شود. خطوط اندازه گیری در داخل ظرف پخت نیز می تواند نکته ای باشد برای جلب توجه کسانی که از پیمانه استفاده نمی کنند.همچنین چیزی مانند چراغ هشدار پخت و یا صدایی که به شما اطلاع دهند برنج آماده شده است هم از ویژگی های فرعی پلوپز است. برخی از پلوپر ها تنظیمات رنگ ته دیگ نیز دارند که میتوانید تنظیم کنید که ته دیگ شما چقدر خشک و پخته شود. اینها اطلاعاتی هستند که شما برای خرید یک پلوپز نیاز دارید. حالا شما آماده اید تا پلوپز مناسب خودتان را خریداری کنید.