قهوه ساز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

قهوه ساز

 

هیچ چیز بهتر از بوی قهوه تازه نیست. می توانید هر روز به جای اینکه به یک کافی شاپ بروید تا قهوه بنوشید، یک دستگاه قهوه ساز تهیه کنید و هرزمان که دوست دارید، فنجان خود را از قهوه پر کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. طیف وسیعی از دستگاه های قهوه ساز برای هر سلیقه با قیمت های مختلف وجود دارد و مدل های پرطرفدار را  می توانید با هزینه ای نه چندان زیاد خریداری نمایید. قبل از خرید این دستگاه، فکر کنید که کدام نوع قهوه را ترجیح می دهید. برخی از قهوه سازها چندین نوع قهوه را آماده می کنند که اگر افراد خانواده تان از سلیقه های مختلفی برای نوشیدن قهوه برخوردار هستند، این قهوه ساز ها برای شما ایده آل می باشند. پس در مورد قهوه ای که قصد آماده کردنش را دارید  و جایی که می خواهید دستگاه خود را قرار دهید فکر کنید. اگر میخواهید روزانه از این دستگاه استفاده کنید، باید آنرا بر روی میز کار خود قرار دهید، یا اگر بخواهید اسپرسو را هنگامی که سرگرم هستید میل کنید، باید برای این دستگاه دوست داشتنی جایی نزدیک به مبلمان خود و اتاق پذیرایی در نظر بگیرید. برای طرفداران واقعی قهوه، مدل هایی در دسترس است که از نظر ابعاد اندازه ماکروویو هستند و میتوانید در دکور خود جایی برای آن تعبیه کنید. اگر بودجه شما کم است، به طور کلی دستگاه های اسپرسو سنتی ارزان تر هستند، آنها همچنین وزن کمتر از قهوه سازهای عظیم و پیشرفته دارند.

 

 

عملکرد قهوه ساز و قهوه جوش

ظرف شیشه ای قهوه ساز حاوی یک فیلتر است که مانند یک پیستون می توان آنرا بالا آورد و برای دم کردن قهوه آنرا پاین برد. مقدار مورد نیاز قهوه را داخل فیلتر ریخته و آب جوشیده را داخل ظرف شیشه ای بریزید، سپس فیلتر را پایین ببرید تا در آب قرار گیرد. صبر کنید تا قهوه دم شود. با یک بار دم کردن قهوه شما می توانید چند فنجان میل کنید و میتوانید آن را در ظرفی ریخته و با خود حمل کنید، بنابراین اگر سرگرم کاری هستید، می توانید قهوه دم شده را به میز کار خود ببرید. حجم قهوه سازها انواع مختلفی دارد. شما باید تصمیم بگیرید که به چه اندازه ای نیاز دارید. برخی از مدل ها از یک سیستم لیپتون استفاده می کنند که قهوه در کیسه هایی از پیش آماده شده موجود بوده و شما بدون حتی یک لکه قهوه یا ریختن پودر قهوه بر روی میز می توانید قهوه تان را سریع آماده و نوش جان کنید. با این حال مدل هایی هستند که شما را محدود به خریدن این نوع قهوه کیسه ای می کنند. قهوه جوش برعکس قهوه ساز عمل می کند و فیلتر آن بالا و پایین نمیشود و ثابت در میان ظرف شیشه ای قرار گرفته است که بعد از اضافه کردن آب به آن و کمی صبر، قهوه در ظرف شیشه ای دم می کشد. شما می توانید هر دو مدل الکتریکی را خریداری کنید.

قهوه ساز کاپوچینو و اسپرسو

 قهوه ساز هایی هستند که با بخار کار می کنند این نوع برای دم کردن قهوه های دیر دم و غلیظ استفاده می شود. اگر می خواهید عطر و طعم قهوه را درک کنید، می توانید یک قهوه اسپرسو را بنوشید یا از آن برای آماده کردن کاپوچینو یا لاته استفاده کنید. بین یک قهوه ساز بخار و یک قهوه ساز معمولی گران قیمت یکی را انتخاب کنید. در یک قهوه ساز بخار، آب در یک محفظه تبخیر می شود، فشار و بخار ایجاد شده به قهوه وارد می شود و باعث می شود قهوه دم بکشد. کارشناسان بر این باورند که آب بسیار داغ تولید شده توسط این دستگاه برای ساخت اسپرسو واقعی بسیار مناسب است. با این وجود، این دستگاه یک پمپ، یک مخزن جداگانه با یک دیگ بخار کنترل شده و گرمایشی دارد که می تواند آب را به دمای مطلوب برای دم کشیدن اسپرسو برساند. دستگاه های اسپرسو ساز از سیستم لیپتون استفاده می کنند که معمولا نیازی به تمیز کردن ندارد و قهوه داخل کیسه میتواند برای 9 ماه نگهداری شود.

 

 

نکات کلیدی در خرید قهوه ساز

هنگام خرید یک دستگاه اسپرسو، به یاد داشته باشید فشار خروجی برای ساخت یک کرم خوب ( کف روی اسپرسو ) ضروری است و یکی از شاخص های اصلی یک قهوه ساز خوب است. برای خروج قهوه، دستگاه باید فشار مطلوبی داشته باشد که کرم خوبی ساخته شود و هم از فنجان سر ریز نکند. برای جلوگیری از طعم تلخ، 15 تا 19 بار فشاری مطلوب است. دستگاه قهوه ساز باید آب را به دمای مطلوب (حدود 90 درجه سانتیگراد) برساند، در غیر اینصورت، گرمای بیشتر باعث سوختن قهوه و کاهش طعم آن می شود. ظرف حاوی قهوه باید گرم بماند. مدل های با کیفیت و گران تر بجای جنس الومینیوم از آلیاژ برنج استفاده می کنند که باعث نگهداری گرمای بیشتر می شود و قهوه تا ساعت ها گرم می ماند. همانند یک چای ساز، ولتاژ بیشتر در دستگاه قهوه ساز باعث سریعتر جوش آمدن آب می شود و سریعتر جوش آمدن آب این اجازه را به شما میدهد که در مدت کوتاه بتوانید چندین فنجان قهوه را آماده کنید.

 

 

نحوه نگهداری قهوه ساز

تعمیر قهوه ساز کار سختی است. پس همزمان که از نوشیدن قهوه لذت می برید مراقب دستگاه قهوه ساز نیز باشید. دستگاه های قهوه ساز، به خصوص مدل هایی که قهوه کیسه ای دارند، نیاز به مراقبت ویژه ای دارند تا بتوانید آنها را برای مدت طولانی تر و در عملکرد بهتر استفاده کنید. اگر از قهوه ساز مراقبت نکنید، شما از کثیفی آن رنج خواهید برد و باعث گرفتگی لوله های قهوه ساز شده و کپک می زند. یک مدل مدرن و با کیفیت این اجازه را بوسیله ی چراغ هشدار به شما می دهد تا زمانی که گرما برای این مدل قهوه زیاد شد، درجه حرارت را تغییر دهید. در دستگاه اسپرسو، شما باید قسمت بالایی دستگاه را جدا کنید، آن را با آب بشویید و تمیز کنید. اگر روزنه های سبد فیلتر مسدود شود، ممکن است لازم باشد از یک پین یا چیزی شبیه آن استفاده کنید تا آن را پاک کنید. دستگاه های قهوه ساز لیپتون برای تمیز کردن بسیار ساده هستند. فقط در هرهفته با هر بار شستن با آب، آن را به طور منظم رسوب زدایی کنید. کثیفی های قهوه را فقط با آب گرم و صابون بشورید.