دسر ساز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

دسر ساز

میوه ها را در عرض چند دقیق به دسری بسیار خوشمزه و اشتها آورتبدیل کنید: دسر، وعده ی غذایی محبوبی است که بعد از خوردن غذا باید میل کنید. برای تامین بخشی از انرژی روزانه ی بدن به خوردن دسر ها نیاز داریم. کاربرد خوب دسر زمانی مشخص می شود که شاهد آن هستیم که بسیاری از کودکان از خوردن میوه ها امتناع می کنند و این موجب کاهش ویتامین های لازم برای سلامتی و شادابی بدن آن ها می شود. برای این مواقع بهترین راه استفاده کردن از دسر میوه ای است. چرا که کودکان از دسرهایی که مخصوصا به شکل بستنی درآمده اند استقبال می کنند. علاوه بر این برای یک پذیرایی حرفه ای از مهمانان و یا برای تنوع بخشیدن به سفره های خودتان نیاز به دسر دارید. شاید بگویید که نمی شود در هر زمان و در هر فصل دسر میوه ای دلخواه را تهیه کرد و یا تهیه ی این دسرها زمان زیادی می خواهد تا از منزل خارج شده و از مغازه ها دسر بخرید اما جالب است بدانید که شما نیازی به خرید دسر آماده و یخ زده ندارید چرا که طراحان به این نیاز اندیشیده اند و برای رفع آن دستگاه دسر ساز را طراحی و ساخته اند.

 

مزیت های استفاده از دسر ساز

از دسر ساز می توانید برای تهیه ی انواع بستنی‌ های کم کالری، پر فیبر و حتی بدون لبنیات در هنگام پخت و پز استفاده کنید. این امکان که بتوانید خودتان در منزل دسر تهیه کنید، باعث می شود بتوانید انواع دسر رژیمی و مناسب برای افراد دیابتی و یا افرادی که قصد گرفتن رژیم های لاغری دارند، را تهیه کنید. در واقع شما یک درمان جالب در هر زمان که بخواهید را در اختیار دارید. می توانید با افزودن هر نوع ترکیبی از شکلات یا میوه های غیر قابل استفاده و یخ زده ای همچون موزهای بیش از حد رسیده، انواع توت ها یا انبه لهیده به دسری خوشمزه و اشتها آور دست پیدا کنید. همچنین می توانید انواع  پوره ی کدو تنبل و یا سیب زمینی را، برای کودکان و افرادی که نیاز به رعایت رژیم درمانی و غذایی خاصی دارند، با این وسیله آماده کنید.

با استفاده از دسر ساز امکان درست کردن بستنی‌های رژیمی که از انواع میوه‌های یخ زده تهیه می شوند را هم دارید. شما می توانید با توجه به ذائقه و طعم‌ های مورد علاقه ‌ی افراد منزل، ترکیبی از میوه‌های یخ زده و یا تازه را به طور دلخواه درون دسر ساز ریخته و دسری متفاوت تهیه نمایید. در واقع شما با این روش، شکر، مواد افزودنی و نگه دارنده هایی که در دسر ها و بستنی های آماده وجود دارد را حذف می کنید.

 

شیوه ی استفاده از دستگاه دسر ساز

نحوه ی استفاده از این دستگاه که یکی از وسایل برقی است که بسیار آسان می ‌باشد برای استفاده از آن کافی است همه ی قطعات آن را سر جای خود قرار داده و بچرخاید تا در جای خود قفل شوند. میوه و یا ترکیبی از میوه های یخ زده را ببرید و داخل لوله ی دستگاه قرار دهید سپس با استفاده از میله ی فشاری دستگاه، میوه ها را فشار دهید تا از خروجی یک دسر عالی دریافت کنید. توجه کنید که استفاده ی پشت سرهم از این دستگاه نباید بیشتر از دو دقیقه باشد.

 

طراحی و ویژگی های این دستگاه

به علت داشتن دهانه ی ورودی بزرگ، می توانید به راحتی میوه ها ی کامل و یا تکه های بزرگ میوه های یخ زده را داخل دستگاه ریخته و با استفاده از دسته ی فشاری این قطعات را به سمت مارپیچ مخروطی و صافی استیل فشار دهید. دهانه ی خروجی دسر ساز یک درپوش مخصوص دارد که به سیستم ضد چکه مجهز شده است. این ویژگی موجب می شود تا آب میوه و دسر بیرون نریزد.

 

 

نکاتی که هنگام خرید دسر ساز باید در نظر بگیرید

روی بدنه ی دستگاه کلید کنترلی طراحی شده باشد. این کلید کنترلی دارای سه حالت خاموش، روشن و دور معکوس است. دور معکوس برای استفاده در زمان قفل شدن مارپیچ مخروطی کاربرد دارد. به ظرفیت دستگاه دسر سازتان توجه کنید. حجم و وزن دستگاه باید برایتان مهم باشد چرا که این دستگاه فضایی را در آشپزخانه اشغال می کند و مهم است که می خواهید آن را کجا قرار دهید. تایمری که قابلیت تنظیم زمانی و توقف اتوماتیک دستگاه را به شما بدهد از جمله ویژگی هایی است که بهتر است دقت کنید تا دستگاه دسر سازتان آن را دارا باشد. نکته ی دیگر توان موتور است. هرچه توان موتور بالاتر، عملکرد دستگاه قوی تر. به جنس بدنه ی دستگاه توجه کنید. البته معمولا بدنه ی دستگاه ها از جنس پلاستیک و یا استیل مقاوم هستند. بعضی از دسر سازها درپوش رنده دارهم دارند که می تواند شکلات و یا اسمارتیز را خرد کرده و درون دسر بریزد و یا برای تزئین دسر استفاده شود.

 

در هنگام استفاده به این موارد حتما دقت فرمایید

میوه ی مورد استفاده در دستگاه دسر ساز حتما باید حداقل 24 ساعت یخ زده باشد تا با آبکی بودن دسرتان را خراب نکند و حتما به مدت 4 یا 5 دقیقه قبل از استفاد آن ها را از فریزر خارج کنید تا کمی باز شوند. در صورت استفاده از میوه، چند دقیقه قبل میوه ها را از یخچال خارج کرده و کمی خرد کنید. 2. میوه ی یخ زده را خیلی آرام وآهسته از بالای دستگاه درون آن قرار دهید و همه را همزمان و با هم نریزید. 3. بیش از حد به پینگر نیرو و فشار اضافه وارد نکنید. بلکه باید مواد ریخته شده را به آرامی و با سرعت کم و پایین فشار دهید تا داخل دستگاه شده و پوره شوند. 4. از وسیله به صورت پیوسته و برای زمان زیاد و طولانی استفاده نشود. بلکه باید اجازه دهید موتور قبل از استفاده ی مجدد 5 دقیقه استراحت کرده و خاموش باشد.

 

تمیز کردن بسیار آسان 

برای تمیز کردن و پاک سازی این وسیله راه سخت ودشواری در پیش ندارید کافی است قطعات را از هم جدا کرده و درون ماشین ظرفشویی قرار دهید تا شسته و تمیز شوند. همچنین اگر در منزل ماشین ظرفشویی ندارید می توانید در یک ظرف مقداری مایع شستشو و آب بریزید و قطعات را درون آن محلول بگذارید تا تمیز شوند چرا که در قطعات این دستگاه چربی وجود ندارد.