کمد و پاتختی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

کمد و پاتختی

کمد کودک برای مرتب کردن اتاق کودک کاربرد دارد و تمامی وسایلی که برای کودک استفاده می شود و یا کودک به آنها نیاز دارد، درون کمد قرار می گیرد. از این وسیله می توان برای نگهداری از لباس ها، کفش، اسباب بازی و .... استفاده کرد. در این صورت اتاق بی نظم و شلوغ نمی شود و کودک هم یاد می گیرد که وسایلش را در یک قفسه نگهداری کند. با این کار کودکان از همان ابتدا با اصول نظم و ترتیب در منزل آشنا می شوند.
با توجه به کاربردی بودن کمد کودک، توجه به رنگ، کیفیت متریال، اندازه، زیبایی و .... اهمیت دارد و زمان خرید باید به موارد زیر دقت شود:


سایز مناسب کمد کودک

کمد کودک با سایز مختلف ساخته می شود و اگر فرزند دوقلو داشته باشید که استفاده از دو کمد در یک اتاق باعث اشغال شدن فضای زیادی شود، می توانید کمدهای بزرگتر را انتخاب کنید تا بتوانید تمامی وسایل هر دو فرزند را درون آن قرار دهید. البته بهتر است به ارتفاع بیشتر متمرکز شوید. پنهای کمد تنها فضای اتاق را کوچکتر می کند. اما ارتفاع آن چیزی از فضا را کم نمی کند و برای اتاق های کوچک می توان از کمد مرتفع با عرض باریک استفاده کرد.

 

قسمت های مختلف کمد کودک

کمد کودک از قسمت های مختلفی تشکیل می شود. در یک قسمت آن برای آویزان کردن لباس هاست که چوب رختی بر روی میله قرار می گیرد. با این کار می توان لباسس های بیشتری را درون کمد جابجا کرد. همچنین می توان برخی لباس هایی را که نمی خواهید کودک به آنها دسترسی داشته باشد بر روی رخت آویز و با ارتفاع زیاد قرار دهید. 
قسمت دیگری از کمد به صورت کشویی طراحی می شود و لباس ها و حوله های کودک به صورت تا زده درون کشوها جابجا می شوند. از قرار دادن لباس های مجلسی و لباس هایی که زود چروک می شود در داخل کشوها خودداری کنید و آنها را روی میله آویزان کنید. 
قسمت دیگری از کمد کودک به صورت ویترین طراحی می شود که هر وسیله که در داخل کمد گذاشته شود، از پشت شیشه آن مشخص است. این قسمت برای عروسک ها و اسباب بازی های کودک است. البته نباید وسایل و اسباب بازی های کودک به صورت بی نظم و شلخته روی هم انداخته شوند. زیرا از پشت شیشه مشخص هستند و جلوه بدترکیبی را ایجاد می کند. با مرتب کردن وسایل و اسباب بازی ها در پشت ویترین کودک هم یاد می گیرد که به وسایلش نظم ببخشد.

 

کمد کودک از قسمت های مختلفی تشکیل می شود.

استفاده از چهارپایه در مقابل کمد کودک

کودکان باید یاد بگیرند برخی از وسایل و اسباب بازی خودشان بردارند و بعد از استفاده آنها را به همان شکل اول سرجایشان قرار دهند. اما چون قد کودک برای انجام این کار او را محدود می کند می توانید از چارپایه پله دار استفاده کنید و آن را در مقابل کمد قرار دهید تا کودک بتواند به طبقات بالاتر کمد دسترسی پیدا کند.


رنگ مناسب کمد کودک

کمدهای کودکان با رنگ های شاد و مهیج طراحی می شوند و زمانی که برای خرید به فروشگاه های عرضه کمد وارد شوید، کمدهای بچگانه را به شما نشان خواهند داد. با این وجود رنگ کمد را باید متناسب با جنسیت کودک انتخاب کنید. برای فرزاند پسر رنگ های شاد سرد جذابیت بیشتری دارند که از جمله می توان به سورمه ای و آبی اشاره کرد. اما دختربچه ها به رنگ های گرم همچون قرمز، صورتی، یاسی و بنفش علاقه بیشتری دارند.


استفاده بهینه از کمد کودک

برای اینکه بتوانید از کمد کودک بهتر استفاده کنید و هیچ فضایی خالی نماند، در قسمتی که لباس ها آویزان می شوند می توانید یک سبد لباس قرار دهید و لباس های اضافه کودک را درون آن به طور مرتب بچینید. حتی زمانی که کودک به لباس و یا وسایل دیگری نیاز داشته باشد می توان با بیرون کشیدن سبد لباس مورد نظر خود را بردارد. در کنار کمد هم یک سبد دیگر برای لباس های چرک کودک قرار دهید. البته کودک باید از والدین نحوه استفاده صحیح از کمد، چیدمان وسایل، لباس و حوله را یاد بگیرد تا برای او به یک عادت تبدیل شود.
با نصب کردن قلاب های دیواری بر روی درب کمد از داخل می توانید از آن برای آویزان کردن کیف و کوله پشتی کودک استفاده کنید. کشوها برای وسایل ریز کاربرد دارند. با این وجود ممکن است گاهی این وسایل زیاد باشند و فضای کافی برای آنها نباشد. بنابراین می توانید با قرار دادن یک سبد تزئینی زیبا در قسمت ویترین این وسایل ریز را جابجا کنید.

 

در کنار کمد هم یک سبد دیگر برای لباس های چرک کودک قرار دهید.