پوشاک و کفش

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پوشاک و کفش

پوشاک و کفش نوزاد و کودک

خرید پوشاک و کفش و منسوجات نوزاد و کودک نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارد زیرا کودکان از همه نظر از بزرگسالان حساس تر هستند.

 

در خرید پوشاک برای نوزاد و کودک به این موارد دقت و توجه کنید

چند دست پوشاک نوزاد و کودک

اولین نکته‌ای که برای خرید لباس نوزاد باید بدانید این است که نوزادان گاهی نیاز به تعویض چند دست لباس در طول یک روز دارند. سرعت رشد نوزادان بسیار سریع است و فورا لباس‌ها برای آن‌ها تنگ می‌شود. در خرید لباس‌های سایز صفر و یک زیاده‌روی نکنید چراکه تا دو یا سه ماهگی به‌کار می‌آیند. بهتر است 3 تا 4 لباس یک‌سره، 3 تا 4 عدد زیرپیراهنی، 3 تا 6 عدد کیسه‌خواب، 3 تا 4 عدد لباس خواب، چند دست جوراب و 1 تا 2 عدد کلاه و گرم‌کن برای نوزاد مناسب است.

 

جنس پوشاک نوزاد و کودک

مهم‌ترین چیزی که هنگام خرید پوشاک نوزاد و کودک و لوازم شخصی کودک و نوزاد باید رعایت شود توجه به جنس لباس است. پوشاک نوزاد و کودک باید جنس پنبه ای، نخی یا کتان داشته باشند و به‌هیچ عنوان از الیاف مصنوعی مانند پلاستیک نباشند. لباس های پشمی برای نوزاد و کودک ایجاد حساسیت می‌کنند. دور مچ دست و پای کوک نباید کشباف باشد چون روی بدن نوزاد و کودک فشار ایجاد کند و جا می‌اندازد. دستی روی درز لباس بکشید اگر دست شما را آزار داد، قطعا برای پوست لطیف نوزاد و کودک هم مناسب نیست.

رنگ پوشاک نوزاد و کودک

رنگ پوشاک نوزاد و کودک بسیار مهم است چون رنگ پوشاک مستقیما روی روحیه‌ی نوزاد و کودک تاثیر می‌گذارد. برای پوشاک نوزاد و کودک اصلا سراغ رنگ های تیره نروید. برای نوزاد لباس سفید در اولویت است و بعد از آن رنگ های روشن از جمله سبز، لیمویی، زرد، صورتی و آبی رنگ‌های مناسبی هستند.

 

دکمه و زیپ

برای پوشاک نوزاد سراغ لباس‌های زیپ‌دار و دکمه‌ای نروید. برای کودک دقت کنید که دکمه‌های لباس خوب و راحت باز و بسته می شوند یا خیر. حواس‌تان به مدل دکمه ها هم باشد که باعث آزار بدن کودک نشود.

 

سلیقه‌ی کودک

در خرید لباس کودک بالای 4 سال بهتر است به سلیقه‌ی کودک هم اهمیت بدهید و نظرش را بپرسید. اگر لباسی را دوست نداشت برایش نخرید.

 

سایز پوشاک نوزاد و کودک

به سایز پوشاک نوزاد و کودک دقت کنید و سعی کنید پوشاکی بخرید که دقیقا اندازه‌ی نوزاد و کودک باشد البته از آنجایی‌که نوزاد و کودک خیلی سریع رشد می‌کنند، اندکی بزرگ‌تر از سایز اصلی نوزاد و کودک هم مناسب خواهد بود. اما به‌هیچ عنوان برای نوزاد و کودک لباس تنگ نخرید که باعث می‌شود رد نواحی ران عرق کند و نوزاد و کودک عرق سوز شوند.

 

کلاه نوزاد و کودک

مهم نیست نوزاد شما در چه فصلی دنیا آمده است در هر حال نیاز به کلاه دارد. برای کودک هم در تابستان کلاه لبه‌دار و در زمستان کلاه ضخیم تهیه کنید.درنهایت دقت کنید که قبل از پوشیدن پوشاک به تن نوزاد و کودک برای   حفظ سلامتی آن‌ها، حتما پوشاک را بشویید چون نوزاد و کودک بدن حساسی دارند و ممکن است بعضی از مواد شیمیایی باقی‌مانده در الیاف یا بعضی آلودگی‌های مانده روی پوشاک، آن‌ها را اذیت کند.پوشاکی که انتخاب می‌کنید باید قابلیت تحمل شستشوی زیاد را داشته باشد. چون پوشاک نوزاد و کودک خیلی سریع کثیف می‌شوند و نیاز به شستشو مداوم دارند.

 

کفش کودک

معمولا از اوایل تولد کودک از انواع پاپوش و کفش های پارچه ای استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که برای نوزاد زیر 6 ماه کفش‌های سفت و کوچک تهیه نکنید. از حدود 18 ماهگی که بچه ها شروع به ایستادن و راه رفتن می‌کنند، دوست دارند در کوچه و خیابان هم راه بروند، بنابراین انتخاب کفش مناسب برای آن‌ها ضروری می‌شود. در انتخاب کفش کودک باید خیلی دقت کنید و آگاهانه عمل کنید چراکه پوشیدن کفش های نامناسب باعث به‌خطر افتادن سلامت پاها می‌شود.

 

در انتخاب کفش این نکات را باید بدانید و رعایت کنید

 

اسپرت یا معمولی

کفش‌ها ۲دسته هستند، اسپرت و مجلسی که هر دسته به ۲دسته‌ی دخترانه و پسرانه تقسیم می‌شودکفش‌های اسپرت مانند کتانی‌های بندی، چسبی، کفش‌های اسپرت چسبی بندی، کفش‌های اسپرت بدون بند و کفش‌های تابستانی روباز و کفش‌های مجلسی را هم بیشتر از جنس‌های چرم، جیر، ورنی و... می‌سازند که معمولا بند یا چسب هم نداشته و تزئیناتی مانند سگک یا گل دارند. بهتراست ۲ جفت کفش برای کودک بخرید. یک کفش اسپرت و راحتی که بتواند در طولانی مدت با آن راه برود و یک کفش مهمانی که برای مدت کوتاهی پا کند و جنبه‌ی زیبایی دارد.

 

کف کفش

کفش نوزادی کودک باید کف محکمی داشته باشد و نباید لیز باشد. کف لیز کفش، باعث ازبین رفتن اعتماد به نفس کودک در راه رفتن می‌شود و حس ترس از راه رفتن در او ایجاد می‌کند. بهتر است کف کفش‌های کودک، شیاردار باشند.

 

زمان خرید دوره‌ای کفش کودک

درست است که پای کودک خیلی سریع بزرگ می‌شود اما نباید برای کودک کفش بزرگتر بخرید چرا که باعث زمین خوردن و ناراحت بودن پای او می‌شود. باید به‌طور متوسط هر 4 ماه یک بار اقدام به خرید کفش برای کودک‌ کنید.

 

مدل کفش کودک

مناسب‌ترین کفش‌ها، کفش‌های زیپ‌دار، بندی یا چسبی هستند که محافظت بیشتری از پای کودک می‌کنند و راحت‌تر هم بازوبسته می‌شوند. کفش‌های جلوباز خیلی توصیه نمی‌شوند چراکه ممکن است باعث پیچ خوردن پای کودک شوند.

 

رویه‌ی کفش کودک

بهتر است جنس رویه‌ی کفش نرم و انعطاف‌پذیر باشد. برای مطمئن شدن از این موضوع، کفش را چند بار با دست‌تان تا کنید، باید راحت خم و راست شود. اگر کفش چرم یا پلاستیکی انتخاب کردید، دقت کنید که درون کفش یک لایه پارچه کار شده باشد تا جلوی عرق کردن و اذیت شدن پای کودک را بگیرد.

 

اندازه‌ی کفش

معمولا کودک متوجه اندازه بودن یا نبودن کفش نمی‌شود. برای تشخیص اندازه‌ی درست کفش می‌توانید دو لنگه کفش را در پای کودک بپوشانید و از او بخواهید راه برود. موقع راه رفتن نباید کفش از پای کودک شما خارج شود. سپس با انگشت، جلوی پای کودک را لمس کنید. فاصله‌ی انگشت پای کودک از جلوی کفش باید حدودا 1 سانتی‌متر باشد. همچنین می‌توانید انگشت کوچک‌تان را از پشت در کفش ببرید. انگشت شما باید در پشت کفش جا بگیرد.