منسوجات کودک

(37)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
روتختی نوزاد سه بعدی بونی
440000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد طرح Dinasor
368000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح English Home
25000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح ELSA
22000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت ترک طرح SENNA
29000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت ترک طرح KALBIM
29000
ارسال رایگان
ست روتختی نوزاد خرس مهربون
440000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد پسرانه طرح سوییت
455000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد طرح مجیک
440000
ارسال رایگان
سرویس روتختی نوزاد طرح خرس
455000
ارسال رایگان
حوله دستی ترک مدل English Home
35000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح JULIA
29000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح ALARA
29000
ارسال رایگان
حوله دست ترک طرح DOREA
26000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد طرح Petshop
368000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد Ozdilek طرح Sleep bear
481000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد Ozdilek طرح Baby rabbit
422000
ارسال رایگان
حوله دستی طرح DIANA
26000
ارسال رایگان
حوله دستی طرح ANNA
28000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح SERRA
28000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح OYKU
29000
ارسال رایگان
ست روتختی نوزاد خانه نقاشی
440000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد طرح لاولی
455000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد طرح سوسلو
440000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد دختر طرح سو
455000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد تکه دوزی خرگوش
440000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد ترک طرح خرگوش بلا
455000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد طرح فیل3D
367000
ارسال رایگان
روتختی نوزاد طرح سیوسیو 3D
440000
ارسال رایگان
روتختی سه بعدی نوزاد الکساندرا
440000
ارسال رایگان
سرویس لحاف و روتختی نوزاد ماشا
455000
ارسال رایگان
سرویس روتختی نوزاددختر طرح خرگوش
455000
ارسال رایگان
حوله دستی طرح English Home
20000
ارسال رایگان
حوله دستی ترک English Home طرح گل
40000
ارسال رایگان
حوله دستی English Home طرح گل
25000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح English Home
20000
ارسال رایگان
حوله دستی ترک برند English Home
25000
ارسال رایگان

منسوجات کودک

برای کودکان وسایل پارچه ای و منسوجات متعددی استفاده می شود که البته با آنچه در زمان بزرگسالی کاربرد دارد، متفاوت است. به عبارت دیگر می توان از بین منسوجات کودک به پتو اشاره کرد که با پتوی بزرگسالان از نظر اندازه و سایز، طرح و رنگ و جنس و متریال متفاوت است. در مورد لباس و دستمال کودک اغلب والدین اطلاعات اولیه ای دارند که البته نحوه نگهداری و شستشو آنها هم به دقت بیشتری نیاز دارد. 
برای مثال لباس های کودک نباید با پودرهای آنزیم دار و مواد ضدعفونی کننده شسته شود. زیرا پوست بدن کودکان لطیف است و در صورت شستشوی لباس و دستمال آنها با مواد شوینده آنزیم دار دچار پوست بدن کودک واکنش نشان می دهد. رنگ لباس آنها باید بین رنگ های شاد و روشن باشد تا به محض کثیف شدن مشخص شود. در رابطه با سایر منسوجات لازم برای اتاق خواب کودک می توان به موارد زیر اشاره کرد:


نکاتی برای تختخواب کودک 

انتخاب شکل، ساختار و رنگ تختخواب کودک به سلیقه والدین بستگی دارد و در بازار طرح های متنوعی عرضه می شود. با این وجود می توانید به تختخواب های ساده هم شکل دهید و با تورهای نازک برای آن سایه بان درست کنید تا زمان شب کودک از نیش حشرات در امان بماند. قرار دادن کوسن های رنگی بر روی تختخواب هم ایده جالبی برای زیبایی بیشتر اتاق خواب کودک است.
اما آنچه که برای تختخواب کودک لازم است شامل روتختی، پتو و بالشت است که در زیر مجموعه منسوجات کودک قرار می گیرد. روتختی، پتو و بالشت ها با روکش های زیبا می توانند اتاق خواب کودک را رمانتیک تر کنند. تشک کودک نباید بیش از حد سفت و یا نرم باشد. پتو متناسب با فصل سال و سبک انتخاب شود. اندازه پتو متناسب با قد کودک باشد. روتختی را هم فراموش نکنید زیرا باعث زیباتر شدن تختخواب کودک می شود.

وسایل و منسوجات کودک از ظرافت خاصی برخوردار است.

پرده اتاق خواب و منسوجات کودک

اتاق کودک محیطی است که کودک در آن به آرامش نیاز دارد. بنابراین استفاده از پرده های گرانقیمت و لوکس برای این محیط ضرورتی ندارد. در واقع باید به دنبال پرده ای باشید که بیشتر تداعی گر آرامش برای کودک باشد. روی لوکس بودن پرده اتاق کودک متمرکز نشوید. بلکه باید ضخیم باشید و بتواند از ورود نور در زمان روز به داخل اتاق جلوگیری کند. در زمان روز ورود نور به داخل اتاق هم خواب کودک را مختل می کند که با وجود یک پرده ضخیم این مشکل هم رفع می شود.
همچنین پرده اتاق خواب کودک می تواند تا حدودی از ورود هوای سرد به داخل اتاق جلوگیری کند. زیرا در زمان شب، بدن کودک به گرمای بیشتری نیاز دارد. بنابراین پرده می تواند نقش مهمی در جلوگیری از ورود سرما ایفا کند.

 

از دیگر منسوجات لازم برای اتاق خواب کودک می توان به فرش اشاره کرد

فرش برای اتاق خواب کودک

از دیگر منسوجات لازم برای اتاق خواب کودک می توان به فرش اشاره کرد که البته با فرشی که برای سایر قسمت های منزل انتخاب می شود، تفاوت دارد. زمان خرید فرش کودک به ظرافت جنس و لطافت فرش دقت کنید. کودک باید بتواند به راحتی بر روی فرش راه برود. بخصوص کودکانی که به تازگی راه رفتن را شروع کرده اند، به فرش های نرم و لطیف نیاز دارند.
 کودکانی که با چهار دست و پا حرکت می کنند، قسمت زیادی از دست و پای آنها در طی روز با فرش در تماس است. اگر فرش زبر و خشن باشد، به پوست لطیف و نرم کودک آسیب جدی وارد می کند. هر چقدر تراکم و شانه فرش بیشتر باشد، فرش نرم تر خواهد بود. 
طرح و رنگ فرش کودک با فرش های دیگر متفاوت است. شخصیت های انیمیشنی معروف و محبوب کودکان برای نقش فرش کودک استفاده می شود. در عین حال جنسیت کودک هم در طرح و رنگ فرش کودکانه موثر است. برای دخترها طرح های دخترانه با رنگ هایی همچون نارنجی، بنفش، صورتی چرک و برای پسرها رنگ های سرد همچون سرمه ای، خاکستری، آبی، فیلی و یشمی استفاده می شود. 

بالشت مناسب برای کودک

بالشت سفت برای کودک مناسب نیست و به سر کودک آسیب می رساند. سعی کنید برای کودک بالشت با پر مرغ تهیه کنید. پر مرغ به عنوان بهترین مواد پرکننده از سوی متخصصان شناخته شده است و بهتر است برای کودکان از این نوع بالشت ها استفاده کنید. 
بالشت کودک باید تمیز باشد و روکش آن در ماه یک بار شسته شود. البته شستشوی مواد پرکننده کار راحتی نیست. بخصوص اگر برای بالشت از پر استفاده شده باشد، جدا کردن آن از بالشت باعث پخش پرها در اتاق خواب می شود. بهتر است است برای بالشت کودکان از دو جلد استفاده شود. یک جلد آن مواد پرکننده را در بر می گیرد و جلد دوم با بدن کودک در ارتباط است. زمان شستشو می توان جلد دوم را جدا کرده و مواد آلوده و باکتری های روی بالشت را از بین برد.


پتوی مناسب برای کودک

برای کودک باید پتو با سایز کوچک انتخاب کنید. پتوهای بیش از حد بزرگ کودک را در زمان خواب اذیت می کند. زیرا کودک توانایی حرکت دادن پتو را ندارد. اما زمانی که پتو سبک و کوچک باشد، کودک آن را براحتی روی خود می کشد. البته پتو نباید بیش از حد کوچک باشد. بلکه باید بدن کودک را به طور کامل بپوشاند. رنگ پتو هم باید متناسب با روحیات کودکانه باشد. برای دخترها رنگ صورتی و یاسی و قرمز جذابیت بیشتری دارد و برای پسر هم می توان رنگ های سرد همچون آبی یا سبز را انتخاب کرد. در فصل زمستان ها، پتوهای گرم و در تابستان ها، پتوهای خنک برای کودکان فراهم کنید.