دکوراسیون اتاق کودک

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

دکوراسیون اتاق کودک

اتاق خواب کودک به دکوراسیون متفاوتی نیاز دارد. همچنین وسایلی که در این اتاق استفاده می شوند، متفاوت از سایر قسمت های منزل هستند. برای اتاق خواب کودک رنگ دیوارهای باید از سفید یا کرم روشن باشد. رنگ های تیره برای این قسمت از منزل مناسب نیست. زیرا در اغلب اوقات پرده ها کشیده و اتاق تاریک است. حال با وجود رنگ تیره، فضا کبرای کودک دلهره آور می شود. 
برای تزئین دیوارهای اتاق خواب کودکان می توان از کاغذدیواری های رنگ روشن و با طرح های کودکانه استفاده کرد. اما به شرط اینکه طرح شلوغ نداشته باشند. اتاق خواب کودک باید محیطی آرام و ساده داشته باشد. حتی به گفته روانشناسان، باید در زمان خواب آینه ها را پوشاند. ممکن است نصفه شب از خواب بیدار شوید و دیدن اشیا مختلف در آینه شما را به اشتباه بیندازد و دچار ترس و دلهره شوید.
برای داشتن یک اتاق خواب رمانتیک و راحت باید به تمامی قسمت های مختلف از جمله رنگ، نورپردازی، فضای باز، وسایل و چیدمان و .... توجه داشته باشید. رعایت موارد زیر می تواند شما را در داشتن یک اتاق خواب برای کودک دلبندتان یاری دهد:

 

توجه به رنگ اتاق خواب

رنگ ها اولین چیزی است که در ذهن انسان می ماند و تاثیر زیادی بر ذهن دارد. در اتاق خواب صبحت ها کمتر و نگاه ها بیشتر می شود. بنابراین اولین مولفه برای زیبایی و رمانتیک بودن اتاق خواب کودک، توجه به رنگ است. رنگ شامل تمامی وسایل، کف، سقف، پرده، تختخواب و دیوارها می شود. رنگ قرمز عاشقانه است اما برای کودک مناسب نیست و اگر به طور کامل از این رنگ استفاده کنید، اتاق تند و در زمان شب برای کودک دلهره آور می شود. بهتر است تنها برای قسمت کوچکی از اتاق خواب از رنگ قرمز استفاده کنید. برای مثال تمامی قسمت های اتاق سفید کامل باشد و از رنگ قرمز برای کوسن، آباژور و والان پرده استفاده شود. در این صورت ترکیب قرمز و سفید باعث زیبایی بیشتر اتاق خواب می شود و طرح اتاق را تند و آتشین نمی کند.

 

اتاق خواب کودک به دکوراسیون متفاوتی نیاز دارد.

 

نورپردازی اتاق خواب کودک چطور باشد؟

اتاق خواب راحت و رومانتیک برای کودکان به نورپردازی متفاوتی نیاز دارد. نور این فضا باید کمتر از نشیمن و پذیرایی و آشپزخانه باشد. چراغ هایی که رنگ تیره دارند، برای اتاق خواب کودک مناسبند. اگر از آباژور استفاده می کنید، بهتر است کلاهک آن تیره رنگ باشد تا نور کمتری را در فضا ساتع کند. چراغ های رنگی هم روش دیگری برای رمانتیک کردن اتاق خواب کودک است. اما بهتر است رنگ چراغ با رنگ وسایل همخوانی داشته باشد. ترکیب رنگ های قرمز و سیاه برای اتاق خواب مناسب است. اما نور سبز و آبی اتاق خواب را شبیه به بیمارستان می کند که برای کودکان چندان خوشایند نیست. همچنین برای روشنایی می توان از شمع استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که چراغ خواب را در نزدیک تخت کودک نگذارید. زیرا کودک ممکن است با دست کاری چراغ برقی دچار حادثه شود.

 

چیدمان اتاق خواب باید به چه شکلی باشد؟

برای چیدن وسایل اتاق خواب باید دقت و ظرافت خاصی را به خرج دهید. استفاده از آثار هنری، مناظر طبیعی، پرتره و تصویرهای جذاب و مجسمه و تندیس های کوچک رومیزی می تواند اتاق خواب کودک را زیباتر کند. اما تندیس و مجسمه نباید بزرگ باشند. در زمان شب که اتاق تاریک می شود، این مجسمه ها برای کودک ترسناک به نظر می رسند. تابلو ها در بالای سر تختخواب نصب نشوند. احتمال دهید یکی از آن بیفتد که در این صورت کودک صدمه خواهید دید. تابلوها را در مقابل نور نصب کنید. البته طرح تابلو هم اهمیت زیادی دارد که مطابق با سن کودک باشد. بهتر است از شخصیت های انیمیشنی مورد علاقه کودک انتخاب کنید.

 

آیا مبلمان برای اتاق خواب ضرورت دارد؟

اگر فضای اتاق خواب کودک بزرگ و جادار باشد، می توان از مبلمان هم استفاده کرد و یک فضای خصوصی و دنج را برای او فراهم کرد. مبلمان اتاق خواب باید کوچک باشند که فضای زیادی را اشغال نکنند تا جای کافی برای بازی کردن کودک باقی بماند. می توانید مبلمان کودک را در مقابل پنجره رو به منظره بیرون قرار دهید. اگر چنین امکانی در اتاق خواب نیست، بهتر است از قرار دادن مبلمان منصرف شوید. در این صورت فقط جاگیر می شود.

 

تختخواب اتاق خواب چطور باشد؟

تختخواب کودک به سلیقه خودتان بستگی دارد. اما برای زیبایی بیشتر آن می توانید از سایبان استفاده کنید. قرار دادن کوسن های رنگی بر روی تختخواب هم ایده جالبی برای زیبایی بیشتر اتاق خواب کودک است. روتختی، پتو و بالشت ها هم با روکش های زیبا می توانند اتاق خواب کودک را رمانتیک تر کنند. تشک کودک نباید بیش از حد سفت و یا نرم باشد. پتو متناسب با فصل سال و سبک انتخاب شود. اندازه پتو متناسب با قد کودک باشد. روتختی را هم فراموش نکنید زیرا باعث زیباتر شدن تختخواب کودک می شود.

 

پرده اتاق خواب کودک چطور باشد؟

اتاق خواب کودک محیطی است که به آرامش نیاز دارد. بنابراین استفاده از پرده های گرانقیمت و لوکس برای این محیط ضرورتی ندارد. در واقع باید به دنبال پرده ای باشید که بیشتر تداعی گر آرامش برای کودک باشد. روی لوکس بودن پرده اتاق خواب متمرکز نشوید. بلکه باید ضخیم باشید و بتواند از ورود نور به داخل اتاق جلوگیری کند. همچنین پرده اتاق خواب کودک می تواند تا حدودی از ورود هوای سرد به داخل اتاق جلوگیری کند. زیرا در زمان شب، بدن کودک به گرمای بیشتری نیاز دارد. بنابراین پرده می تواند نقش مهمی در جلوگیری از ورود سرما ایفا کند. ورود نور به داخل اتاق هم خواب کودک را مختل می کند که با وجود یک پرده ضخیم این مشکل هم رفع می شود.