چراغ کودک و نوزاد

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چراغ کودک و نوزاد

آماده کردن اتاقی جداگانه برای کودکمان علاوه بر لذت بخش بودن باید با دقت بالایی انجام شود تا محیطی پر از آسایش برای دلبندمان فراهم کنیم. نیازهای ابتدایی هر اتاق برای کودک چندان زیاد نیست و اما همین چند مورد ابتدایی و در عین حال ساده نقش زیادی در رفاه و سلامتی فرزندمان خواهد داشت.

 

برنامه ریزی برای دکوراسیون

رنگ آمیزی، کف پوشش، جنس پرده، نورپردازی، خرید تخت، کمد و... از اولویت های برنامه ریزی برای اتاق کودک شما باید باشد. حتما شما هم می دانید زیبایی در وسایل کودک لازم است، اما این را فراموش نکنید که کودک رشد سریعی دارد و باید به چیزهای با اهمیت تری که روی سلامتی فرزندانتان اثر می گذارد وقت بیشتری بگذارید و در آماده سازی آنها دقت کنید.  

 

نور اتاق کودک

نور و روشنایی یکی از مهم ترین عواملی است که باید در مراحل اولیه به آن توجه کنید. این را فراموش نکنید که نور مستقیم برای کودکان مناسب نیست. علاوه بر اینکه می توانید از پرده های نازک استفاده کنید تا نور خورشید را عبور دهند و از نور طبیعی بهره مند شوید باید به فکر انتخاب نور مناسب نیز باشید. در طول شب حتما ضرورت نور مناسب را حس خواهید کرد،  زیرا در شب کودک نیاز به فعالیت و حتی اگر سن کمی داشته باشید نیاز به تغذیه دارد و باید اتاق از نور و روشنایی مناسبی بهره مند باشد.  

 

انواع چراغ کودک

چراغ برای اتاق کودک انواع متنوع و زیادی دارند و امروزه در طرح ها و شکل های جذابی برای کودکان تهیه شده اند و می توانید حتی با توجه به سلایق آنها از شخصیت های کارتونی که دوستشان دارند استفاده کنید. لوستر، چراغ دیواری، چراغ خواب، چراغ های تایمردار و ... از انواع چراغ های مناسب برای اتاق کودک هستند. با استفاده از چراغ های تایمردار می توانید مقدار نور مورد نیازتان را تنظیم کنید.

 

چراغ خواب

 چراغ خواب های کوچک یا گاهی بزرگ برای روشنایی کنار تخت کودکان لازم است و می تواند زیبایی خاصی به محیط بدهد و آن را دلنشین تر خواهد کرد. اگر فرزندان شما بالاتر از 2 سال سن دارند می توانید برای چراغ خوابتان از لامپ های تایمرداری نیز استفاده کنید. چراغ های تایمری طراحی شده اند که می توانید بعد از مدت زمان دلخواهتان خاموش شوند و به آنها زمان روشنایی مورد نظرتان را بدهید. چراغ خواب هایی که حباب دار و با پوشش پارچه ای هستند برای اتاق فرزندتان مناسب تر هستند.

 

رنگ نور چراغ کودک باید باشد؟

چراغ های دیواری نیز برای زمان هایی که به نور کمتری برای خواباندن فرزندانتان احتیاج دارید، لازم است و باید از انتخاب آنها غافل نشوید. رنگ چراغ خواب، سقفی یا دیواری را نورهای سفید و قرمز استفاده نکنید، زیرا در طولانی مدت چشم را آزار می دهند. چراغ  اتاق فرزندان شما باید سبب آرامش آنها شوند و احساس خواب و آرامش را به آنها منتقل کند و آنها را عصبی و بیش فعال نکند. به یاد داشته باشید که از شمع برای نور در اتاق کودکتان استفاده نکنید به جای آن چراغ‏ خواب را انتخاب نمایید و احتمال آتش سوزی را به حداقل برسانید.