چراغ مطالعه

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چراغ مطالعه

 به کاربردن انواع چراغ برای اتاق خواب لازم است. بعضی افراد هستند که در اتاق درس می خوانند یا مطالعه انجام می دهند یا کارهای عقب افتاده روزانه خود را به اتمام می رسانند. برای انجام دادن این کارها احتیاج به نوری مناسب غیر از چراغ لوستر یا چراغ سقف دارید تا چشم های شما زودتر از حد معمول خسته نشوند و بتوانید مدت زمان بیشتری به کارهایتان برسید.

 

چراغ مطالعه از بهترین و مناسب ترین نوع از چراغ است که در این زمان به کمک شما می آید. چراغ های مطالعه در سه مدل متفاوت ایستاده، رومیزی و حتی دیواری تولید شده است که با توجه به نیازتان از بین مدل های متفاوتی که در این صفحه با آن آشنا می شوید می توانید انتخاب خوبی داشته باشید.

 

هرکدام از مدل های چراغ مطالعه برای استفاده مناسبند و دارای مزیت خاصی می باشند که بنا به شرایطتان باید انتخاب درستی داشته باشید.

 

 

انواع چراغ مطالعه

 

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم انواع چراغ مطالعه شامل : دیواری رومیزی و ایستاده است.  چراغ مطالعه رومیزی خاصیت انعطاف پذیری بیشتری دارد و راحت تر میتوان مکانی که ما در نظر داریم را روشن کند. چراغ ایستاده ممکن است فضا را برای ما روشن کند، ولی بهتر است برای تزیین محیط پذیرایی و نشیمن بیشتر از آن استفاده کنید و چراغ های دیواری را هم برای کمک لوستر در اتاق خواب یا پذیرایی استفاده کنید نه برای مطالعه و انجام دادن کار.

 

رنگ نور مناسب چراغ مطالعه

نور زرد که لامپ های معمولی دارند، اغلب برای چراغ مطالعه مناسب ترند. نور سفید یا در واقع نورهای مهتابی برای افرادی که باید در کاری دقت داشته باشند یا مشغول مطالعه می شوند به دلیل آنکه نوسان زیادی دارند اصلا مناسب نیستند. زمانی که شما نور مناسبی برای مطالعه یا انجام دادن کارهایتان داشته باشید چشمتان احساس خستگی کمتری خواهد کرد و خدایی نکرده ضعیف نخواهند شد و می توانید مدت زمان بیشتری فعالیت داشته باشید.

 

 میزان نور مناسب

به میزان نور کل اتاقتان دقت کنید، اگر تنها منبع نور شما همین چراغ مطالعه است باید نور آن شدت بیشتری داشته باشد و لامپ قوی تری استفاده کنید، ولی اگر اتاق تا حدودی نور مناسبی دارد و می خواهید فقط نور متمرکزتان بیشتر باشد خرید چراغی کوچک برای شما کفایت می کند.

البته به یاد داشته باشید اگر روشنایی چراغ مطالعه شما بیشتر از محیط اطرافتان باشد چشم ها زودتر خسته می شوند و نمی توانید مدت زمان زیادی کار انجام دهید. اگر چشم بیمار یا ضعیفی دارید در زمان خرید نیز متوجه این موارد باشید تا نور مناسبی را انتخاب کنید. اگر چشم ضعیفی داشته یا به طور مثال  چشمتان آب مروارید دارد باید نور بیشتری در اختیار داشته باشید.

 

چگونگی انتخاب چراغ مطالعه مناسب

 در زمان انتخاب چراغ مطالعه به ارتفاع پایه چراغ دقت کنید، زیرا بلندی و کوتاهی آن به نحوه انتشار نور چراغ تاثیر زیادی دارد. چراغ هایی که پایه های بلند تری دارند نور را به اطراف بیشتر انعکاس می دهند و محدوده بیشتری را روشن می کنند و چراغ هایی ارتفاع آن کمتر است نور متمرکز تری دارند و معطوف به محل مورد نظر شما می شوند.

 در زمان خرید به دومین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید، سری یا همان کلاک های چراغ مطالعه است که بر میزان انتشار نور تاثیر زیادی دارند.

سری یا کلاهک های نیمه شفاف، تابش نور ملایمی دارند و این نور به فضای بیشتری تابیده خواهند شد، اما اگر کلاهک مات و تیره ای را انتخاب کنید می توانید نور را در مکان مورد نظرتان متمرکز کنید. کلاهک ها دارای رنگ ها و جنس های متفاوتی هستند که با توجه به سلیقه و سبک خانه تان آنها را انتخاب کنید.

 

انتخاب لامپ مناسب برای چراغ مطالعه

انتخاب لامپ مناسب به اندازه انتخاب خود چراغ مطالعه مهم است. امروزه لامپ های بسیاری با خصوصیات مختلف در بازار وجود دارند و سه نوع لامپ در چراغ مطالعه بیشتر استفاده می شود؛ فلورسنت، رشته ای و ال ای دی.  بهتر است لامپ های فلورسنت را برای چراغ مطالعه تان انتخاب نکنید هر چند که مصرف انژی کمی دارند و دارای نور سفیدی هستند، ولی انتخاب مناسبی برای ساعات طولانی مطالعه به حساب نمی آیند، زیرا در زمان نوسنات ولتاژ برق دائما خاموش و روشن می شوند و برای شما سردرد و چشم درد را به دنبال خواهند داشت.  

لامپ های سنتی یا همان رشته ای با نوری زرد بهترین انتخاب برای چراغ مطالعه هستند، زیرا  از خستگی چشم جلوگیری می کنند. نوری گرم و ثابت به محیط نیز انرژی بیشتری می دهد و شما می توانید با انرژی دریافتی از اطرافتان با رغبت بیشتری بدون خستگی کارهایتان را انجام دهید.

 

برای انتخاب بهترین چراغ مطالعه اول به سلامتی خود و افرادی که می خواهند از آن استفاده کنند توجه داشته باشید و سپس سلیقه و دکوراسیون محل قرار دادن آن را مد نظر قرار دهید.