چراغ قوه

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چراغ قوه

 

خریدن چراغ قوه یکی از ضروریات برای خانه در زمان برق رفتن، انجام دادن کارهای ضروری، رفتن به پیک نیک، سفر، گردش و .... است


شاید شما هم ضرورت این وسیله کاربردی را در خانه احساس کرده باشید و در مواقع ضروری به کمک شما آمده باشد.  مثلا در زمانی که در خانه برق رفته است به دنبال نوری هستید تا زمین نخورید و حتی در مسافرت ها  یا وقتی در تاریکی شب به دنبال نوری هستید تا از ماشین وسیله ای را پیدا کنید، وجود چراغ قوه ای ضرورت پیدا کرده است. چراغ قوه ها دارای انواع مختلف هستند و جنس های متفاوتی دارند که باید با توجه به استفاده ای که دارید آن را انتخاب کنید. 

 

 

عملکرد چراغ قوه ها

با گذشت زمان باطری های تعبیه شده در چراع قوه ها ارتقا پیدا کردند و روز به روز این اختراع محبوب تر شد. سال1922 طراح های زیادی از این وسیله کار آمد تولید شده و مورد استفاده قرار گرفت که عملکردهای متفاوت و جالبی داشتند.
چراع قوه های امروزی اکثرا رشته ای یا ال ای دی بوده که در حباب های شیشه ای با گاز زنون، ارگون، کریپتون یا خلا ساخته شده اند.
مهم ترین نکته ای در مورد خرید چراغ قوه باید بدانید این است که لامپ چراغ قوه بسیار مهم است که معمولا چراغ قوه از یک لامپ رشته ای یا چند لامپ LED  ساخته می شوند.

 

انواع چراغ قوه

لامپ شیشه ای، نورهای ال ای دی، پنهان شده، لامپ های زنونی، هالوژنی و کریپتونی، چراغ قوه های تکانی، هدلمپ و چراغ بادی ها از انواع چراغ قوه می باشند.

چراغ قوه از نظر شکل ظاهری، امکاناتی که دارند، قابلیت ها و از نظر فنی تنوع زیادی دارند که با توجه به نیازتان می توانید از میان آنها انتخاب کنید. انواع چراغ قوه هایی مانند: کوهنوردی، ورزشی، پیشانی، سفری، پلیسی، پیشانی بلند  و ....

چراغ قوه ها فضای کمی را اشغال می کنند و می توانید به راحتی آنها را با خود حمل کنید و از روشنایی آنها استفاده نمایید.  

چراغ قوه ها با باتری های قابل تعویض یا با باتری قابل شارژ کار می کنند. چراغ قوه های قابل شارژ باتری های لیتیومی با قدرت زیادی دارند و برای چراغ قوه ها نور LED  ایجاد می کنند. باتری های آلکالینی نیز هستند که ماندگاری باتری های لیتیومی را ندارند. با انتخاب باتری های لیتیومی چراغ قوه های نور LED  دارند و لازم نیست نگران تمام شدن باتری آنها باشید.

به یاد داشته باشید که واحد سنجش روشنایی لامپ ها لومن است. برای انتخاب راحت تر چراغ قوه بهتر است بدانید چراغ قوه هایی که لامپ های ۲۰- ۱۰ لومن  دارند برای محدوده نزدیک مناسبند، مثلا زمانی که می خواهید در یک فضای کوچک مانند کیف چیزی پیدا کنید و ...

 

توانایی چراغ قوه ها

چراغ هایی که لامپ های ۱۵۰- ۲۰ لومن دارند برای  برای گشت زنی  مناسبند و قادرند تا فاصله ۱۲۰ متری تان را به طور کامل ببینید.

چراغ های قوه ای که روشنایی ۲۰۰- ۱۶۰ لومن دارند برای کارهای مانند کوهنوردی، گردش و ... مناسب هستند و قدرت روشنایی تا ۲۵۰ متر را دارد.

 زمانی که چراغ قوه ای  با لامپ های ۵۰۰- ۲۰۰ لومن  دارند برای کارهای فنی و ماهیگیری، شکار و.. مناسبند.

هستند چراغ قوه هایی که لامپ های ۱۰۰۰- ۶۰۰ لومن دارند و شعاع نوری تا ۳۰۰ متر داشته و برای فاصله های دور کاربرد خوبی دارند.

اگر قصد دارید به شکار بروید یا کارهای پلیسی انجام دهید و اهل جست و جو هستید، بهتر است از چراغ قوه هایی با لامپ های بیش از ۱۰۰۰ لومن استفاده کنید.

 

رنگ نور چراغ قوه

رنگ نور چراغ  قوه ها سفید یا زرد می باشند و بنا به کاری که می خواهید انجام دهید بهتر است رنگ چراغ قوه خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که نور سفید مناسب شب است، زیرا چشم شما را منقبض می کند و شما نتیجه بهتری از خریدتان خواهید گرفت و با آن دید بهتری خواهید داشت و برای استفاده روزتان نیز از چراغ قوه ای با نور زرد استفاده کنید.

اگر با چراغ قوه خود قصد گردش، سفر را دارید بهتر است چراغی پر نور انتخاب نمایید تا بتوانید به دید کافی داشته باشید و همه جا را به راحتی ببینید.

برای داشتن بهتر خرید به شما توصیه می کنیم تا مطالب این صفحه را به طور کامل مطالعه و در حالت کلی در هنگام خرید چراغ قوه به اندازه زوم، توانایی روشن کردن محوطه، شدت نور، عمر و نوع باتری و ... توجه کنید تا بتوانید مدت زمان طولانی خود را از خرید خود استفاده کنید.