چراغ دکوراسیون

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چراغ دکوراسیون

چراغ ها در زیبایی و جذابیت دکوراسیون یکی از نقش های اصلی را دارند که باید به آن توجه زیادی داشته باشید. چراغ های دکوراسیون را باید هوشمندانه انتخاب کنید و دقت در ترتیب قرارگیری محل آنها بسیار مهم است. برای انتخاب چراغ دکوراسیون باید به عواملی مانند: حد فاصل سقف یا شدت روشنایی که نیاز دارید و حتی نوع و رنگ چراغ مورد علاقه تان دقت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 

 زاویه تابش نور چراغ ها نیز مهم هستند مثلا دوست دارید نوردهی به سمت بالا باشد یا به سمت پایین؟ یا به طور غیرمستقیم به شیء مورد نظرتان بتابد یا مستقیم. گاهی با زیاد کردن نوری در فضای خانه باعث می شوید آن محیط بزرگتر از حدی که هست به نظر بیاد یا حتی بر عکس.

 

رابطه نور و ابعاد خانه

 به طور مثال فراموش نکنید که نوع چراغ انتخابی شما در دکوراسیون قادر است حتی گاهی فاصله بین دیوارها را کمتر یا حتی بیشتر نشان دهد یا با ایجاد سایه گاهی باعث زود خسته شدن چشم و کسلی افراد ساکن در آن محیط شود.

 شاید دقت کرده باشید در محیطی که نور بیشتری دارد افراد علاقه مند هستند تا فعالیت بیشتری انجام دهند و به همین دلیل باید در انتخاب چراغ و نوع آن دقت زیادی به خرج دهید تا فضای باب میل و زیبایی برای خود فراهم کنید.

چراغ دکوراسیون انواع متفاوتی دارند که امروزه در طرح ها و رنگ های متفاوتی تولید شده اند که می توانید آزادانه با توجه به مکان مورد نیازتان از میان آنها آزادانه انتخاب خوبی داشته باشید. 

 

لوسترها

یک از  شناخته شده ترین نوع در نورپردازی برای چراغ دکوراسیون لوسترها می باشند. لوستر در اکثر خانه های ایرانی در سایزها و چراغ های متفاوت و البته قدرت نور دهی متفاوت به چشم می خورند و طرفداران خاص خودشان را هم دارند. در همه خانه های ایرانی لوستر به عنوان روشنایی سقفی به کار برده می شود که تعداد لامپ ها و حتی میزان زیاد یا کم بودن نور را مطابق میزان نور مورد نیاز خود را تنظیم کنید. لوسترها تنوع بسیاری داشته و برای سبک های مختلف دکوراسیون و هماهنگ با رنگ و تم خانه قابل استفاده اند.

لوسترها برای قسمت های مختلفی از خانه یا حتی محل کار استفاده می شوند و جنس های متنوعی دارند که عبارت اند از: فلز، چوب، پلاستیک، کاغذ یا حتی پارچه  که بنا به محلی که می خواهید از آن استفاده کنید می توانید از میان انواع لوستر انتخاب کنید. به طور مثال به یاد داشته باشید لوستری که برای اتاق خواب و آرایش انتخاب می کنید باید شدت نوری متفاوت با لوستر سالن پذیرایی تان داشته باشد.

 

آباژورها یا چراغ پایه دار

یکی دیگر از انواع چراغ دکوراسیون، چراغ های پایه داری هستند که در فضاهای مختلفی  در خانه که احساس کردید نور کمی دارید و می خواهید زیبایی خانه را دوچندان کنید، می توانید از آنها استفاده نمایید.  چراغ های پایه دار یا در اصطلاح آباژورها ساده ترین چراغ هایی هستند که امروزه در بازار فراوان می باشند و شما باتوجه به سلیقه و مکانی که می خواهید نور بیشتر و متمرکزتری داشته باشید می توانید از آنها استفاده کنید.

آباژورها یا پایه های کوتاهی دارند و باید روی سطح و میز مشخصی قرار داده شوند یا  پایه بلندی دارند و برای روشن کردن فضای بیشتری در نظر گرفته می شوند.

 

چراغ دیواری

در اکثر دکوراسیون ها برای زیباتر جلوه دادن محیط از چند نوع چراغ برای دکوراسیون استفاده می کنند و چراغ دیواری هم یکی از اصلی ترین آنهاست که طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روزها ما ایرانی ها لوستر را با دیوارکوب های همراهش تهیه می کنیم، زیرا به این آگاهی رسیده ایم برای جلوه دادن به محیط بهتر است از نورهای مکمل نیز استفاده کنیم. چراغ های دیواری یا دیوارکوب ها روشنایی زیبا و در عین حال ملایمی در خانه و محیط مورد نظر ما ایجاد می کنند و می توانیم به سادگی با چراغ دیواری ساده ای فضایی دلنشین تر و زیباتری برای خودمان بسازیم و از یک منبع واحد فقط نور نگیریم.

 

لامپ های LED

یکی از چراغ های محبوب دکوراسیون LED ها هستند. این چراغ ها با ظهور خود باعث دگرگون شدن صنعت نور و روشنایی شدند و جلوه خاصی به محیط پیرامون ما دادند. لامپ های LED چند مزیت دارند که علاوه بر زیبایی باعث کاهش هزینه ی برق، عمر طولانی، بهتر شدن کیفیت نور و حتی زیبایی آن می شوند و عمر طولانی تری نسبت به سایر لامپ ها دارند.

این لامپ ها در اشکال مختلفی طراحی شده اند و که میتوان رنگ و نور آنها را با دکوراسیون خانه هماهنگ کرد. این لامپ ها دارای اشکال متنوع حباب ها، شدت نور متفاوتی می باشند که میتوان نوع و رنگ نورها را به دلخواه انتخاب کنید.