چراغ و روشنایی گذرگاه و مسیر

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چراغ و روشنایی گذرگاه و مسیر

 

از اهمیت نور و روشنایی برای اطراف و محیط پیرامون مان باخبرید و فقط کافی است از اصولی و قواعدی که به شما یادآوری می کنیم پیروی کنید. فضاهای بیرون از خانه مانند: باغ ها، راهروها و حتی و گذرگاه های عابر پیاده نیز به نور و روشنایی احتیاج دارند  تا علاوه بر  زیبایی و روشن کردن محیط  با ایجاد امنیت و کاهش خطرات، تردد را در این مکان ها  راحت تر می کند. دقت در انتخاب چراغ برای این قسمت ها نیز لازم است، زیرا با انتخاب نادرست ممکن است آلودگی نوری ایجاد کنید و حتی زیبایی اطراف را بگیرید و  باعث صدماتی در دید افراد شوید.  

 

نور مناسب می تواند فرورفتگی پیاده رو، سطح لغزنده، ریشه های بیرون زده درختان و... را به راحتی نشان دهد و ایمنی عابر پیاده را تضمین کند.  اینکه چراغ ها از انواع مختلف را چگونه نصب کنید و در کجاها بیشتر قرار بگیرند، نیز بسیار مهم هستند. روشنایی که به کار می برید باید بتواند تفاوت سطح و رنگ مسیرها را نشان دهد.  نور مسیر قابل تردد و امن باید بیشتر از سایر نقاط باشد تا به  دید بهتر ما کمک کند و مانع از بسیاری از حوادث شود.

 

 

نور مسیر و گذرگاه  چگونه باید باشد؟

 

نور یکپارچه دید ما را کم می کنند و اجازه نمی دهند اجسام و افراد قابل مشاهده باشند. از نورهای جانبی دیگر در کنار روشنایی اصلی نیز کمک  بگیرید تا بتوانید با آرامش خاطر از مسیر و فضایی که در اختیار دارید لذت ببرید و استفاده کنید.  چراغ هایی که درخشندگی زیادی دارند سبب می شوند چشم عابر سریع تر اشیاء را ببینید ولی زاویه دید خوبی نخواهد داشت.  البته اگر این نور بیش از حد زیاد باشد چشم نمی تواند با نور مستقیم و شدید  سازگار شود و قادر نیست جزئیات را تشخیص دهد. گاهی دیدن جزئیات ضروری هستند و باید به این نکته نیز توجه کنید.

مسیر تردد مخصوصا در شب درخشش نور را نشان می دهد. اگر این نور در چمن اطراف مسیر باشد بازتابی مات خواهد داشت و باید بین آنها آگاهانه تناسب برقرار کنید. درخشندگی نور اگر در پیاده رو در شب زیاد باشد سبب ناراحتی چشم رانندگان، عابرین پیاده و حتی نابینایی موقت آنها خواهد شد و بسیار خطرناک است.  

 

برای مسیر تردد نور شدید مناسب است یا ملایم

 

عابرین پیاده اگر محیط خود را ببینند احساس امنیت بیشتری خواهند داشت و باید توجه داشته باشید که نورپردازی نرم و ملایم باشد تا شما به اطرافتان مسلط باشید و در ضمن این نور جذابیت بیشتری هم برای همه دارد. زمانی که نورپردازی ملایمی را انتخاب کنید بدن و صورت یا اشیاء و طبیعت به راحتی مشخص هستند، باعث اطمینان خاطر نیز می شود و به راحتی می توانید تشخیص دهید کسی در اطراف مخفی نشده است.

نور ناشی از منابع نور خیابانی یا باغ ها ممکن است مزاحمتی برای سکونت و اهالی منازل مسکونی اطراف ایجاد کنند. به همین دلیل باید به نور و درخشش ناخواسته آن توجه زیادی کنید تا در زمانی که در شب برای زیبایی و استفاده محیطتان آنها را روشن می کنید خواب  دیگران را مختل نکنید. معمولا چراغ ها برای باغ یا محیط اطرافتان بهتر است با زاویه ای بین 6 تا 120 درجه نسبت به زاویه قائم به سمت خانه نصب شوند تا مزاحمتی ایجاد نکنند.

 

تاثیر شکل ظاهری چراغ بر محیط اطراف

 

علاوه بر محل قرارگیری، منابع نورپردازی چراغ های مسیرها مهم هستند. باید توجه داشته باشید که چراغ های به شدت روشن به صورت ناخواسته می توانند حس ناامنی را به محیط القاء کنند. نورو چراغ ها قادرند جاذب یا دافع عابر باشند و این امر به  شکل، شدت نوری که استفاده می کنید بستگی دارد.  رنگ نور نیز می تواند جذابیت راه ها و فضاها را بیشتر کرده یا به طور کل از بین ببرد.  نورپردازی سفید یا گرم با رنگ های نور بسیار سرد یا رنگ های آبی و نارنجی که طیف غیرطبیعی دارند برای روشنایی گاهی می توانند جذاب تر باشند.

 

نورپردازی راه پله‌ها

 

راه پله‌ها نیز مسیر رفت و آمد و گذر هستند و بهتر است برای زیبایی و البته روشنایی آنها فکر کنید.  لامپ‌های مخفی در امتداد پله‌ها، درون نرده  بسیار جذاب هستند و جلوه خاصی به محیط تان می دهند. با این کارمی توانید هنگام عبور از راه پله‌ها در شب نیاز به چراغ دیگری نیاز پیدا نکنید محیط تان را نیز هنرمندانه زیبا کنید. نورپردازی باغچه و راه پله ها جزء اولویت ها نیستند، ولی به جذابیت و زیبایی اطرافمان کمک زیادی می کنند.  

 

نورپردازی باغچه و مسیر پیاده روی در آن

 

اگر مسیری که از کوچه طی می کنید تا به ساختمان خانه برسید در میان باغ یا باغچه است، می توانید با نقاشی های دیواری یا چراغ های  زیبایی پیاده روی آرام بخشی داشته باشید. چراغ های کلاسیک حباب دار تا چراغ های مدرن با شکل های هندسی ساده و جذاب هستند و با توجه به علایقتان می توانید آنها را انتخاب کنید.