چراغ ایستاده کنار سالنی و آباژور

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چراغ ایستاده کنار سالنی و آباژور

 

نور امروزه یکی از ضروریات زندگی ما شده است که علاوه بر روشنایی سبب زیباتر شدن محیط ما نیز می شود. نور از طریق طرح ها و رنگ های مختلفی وارد دکوراسیون ما می شود که مطالعه در این بخش حتما با آنها آشنا شده اید  چراغ دیواری، سقفی، کنار سالنی های مختلف و ...

 

 یک وسیله دکوری و روشنایی  که امروزه طرفداران زیادی نیز دارد و زیبایی فضای ما را می تواند چند برابر کند آباژور  است. سبک های خاص مدل های متنوع آباژور علاوه بر پخش نور می توانند زیبایی خاصی به فضای ما بدهند و باعث جلب توجه افراد به دکوراسیون در محلی ویژه شوند.

 

انواع آباژور و کنارسالنی ها

 

آباژورها دارای انواع مختلفی برای تمام سبک ها هستند مانند: سبک های مدرن، کلاسیک و فانتزی که می توانید با توجه به مکان قرار دادن آنها اینکه در راهرویی خلوت باشند یا در کنار سالن پذیرایی یا در اتاق خواب انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

 

چراغ های ایستاده که در کنار سالن می توانند بسیار جذاب باشند و آباژورهای کوچک هستند یا در اصطلاح رومیزی که باید آنها را روی میز قرار بدهید و برای روشنایی سالن پذیرایی از آنها استفاده کنید تا بتوانید فضا را زیباتر از چیزی که هست به نمایش در آورد. برای زیباتر شدن دکوراسیون  نیازمند نورهایی هستید که شدت بالایی نداشته باشند ولی در محیط تاثیر بگذارند. این نورها را می توانید به وسیله آباژورها در انواع مختلف ( رومیزی و زمینی ) و... بدست آورید.

آباژورهای رومیزی

 

چراغ های فیتیله ای، گرد سوز و ... را به یاد دارید امروزه آباژورها در انواع مختلف جایگزین این چراغ ها شده اند. این نورها کاملا جهت دار هستند و می توانید برای زیبایی یا روشنایی تمام نقاط خانه و دکوراسیون تان از آنها استفاده کنید. آباژورها کاربردی و مکمل نورهای عمومی در دکوراسیون هستند که نباید به کار بردن آنها را فراموش نمایید.

آباژورهای رومیزی با ابزاری دکوراتیو محسوب می شوند. این آباژورها فضای سطح میز و اطراف خود را روشن و البته زیبا می سازند و چیدمانی فوق العاده برای ما فراهم می سازند. فقط توجه داشته باشید که آباژوری که انتخاب می کنید از نظر سبک، رنگ یا جنس با محیط شما هماهنگی داشته باشد تا فضایی جذاب تر داشته باشید.

 

چه مکانی برای قرار دادن آباژورها مناسب است؟

 

آباژورها فضای زیادی را اشغال نمی کنند، اما نباید در هر مکانی  آنها را بگذارید و باید به دقت و هوشمندانه مکان مناسب برای آنها انتخاب کنید. در ورودی به راهرو قرار دادن آباژور روی میز یا ایستاده مناسب می باشند و برای خوشامد گویی بسیار مناسب هستند و فضا را زیباتر می کنند.

 

آباژورها را می توانید روی میز در دو طرف کاناپه پذیرایی قرار دهید و با این کار اصل تعادل را حفظ کرده و زیبایی را به خانه نیز انتقال دهید. شومینه در فضا قابلیت تاکیدی دارد و می توانید آباژور یا چراغی زیبا  را روی آن قرار دهید و این نقطه را در فضا یتان تقویت کنید. جفتی آباژور روی میزهای عسلی در کنار تختخواب بسیار زیبا و البته ضروری است و می توانید با نوری کم فضا را دلنشین کرده و برای مطالعه یا انجام کارهای شخصی آماده نمایید.

 

آباژورهای ایستاده

 

آباژورهای ایستاده وسعت پخش نور بیشتری دارند. تاریکی مطلق در خانه زیبا نیست و برای ما و به خصوص فرزندان ما وحشت ایجاد می شود. با استفاده از آباژوری در خانه مخصوصا در کنار تلویزیون می توانید نوری ضعیف و البته زیبا در دکوراسیون ایجاد کنید. به فضایی که این چراغ ها را قرار می دهید توجه کنید تا مکان مناسبی را برایشان انتخاب نمایید. به طور مثال قرار دادن چراغ ایستاده بزرگ برای اتاق خواب اصلا مناسب نیست و باید هوشندانه جای مناسبی برای آنها در نظر بگیرید.

 

اجزای آباژورها

 

آباژورها از دو بخش پایه و شید تشکیل شده اند و کیفیت، جنس آباژور و شکل این دو بخش بسیار اهمیت دارد. کلاهک یا شید آباژورها  دارای جنس های مختلفی هستند که می توانید آنها را با توجه به سلیقه تان انتخاب کنید.  

 

شیدهای کاغذی که دارای رنگ های کرم، شکلاتی و ... دارند و قادرند به فضای شما گرمای جذابی بدهند. شیدهای پارچه ای نیز هستند که می توانید به سبک و طرح مبلمان تان آنها را انتخاب نمایید. انتخاب پارچه ای مناسب می تواند زیبایی خاصی به دکوراسیون تان بدهد حتی زمانی که آباژور خاموش است.

 

برای انتخاب پارچه ها به سبک خانه نیز توجه کنید که آیا سبکی مدرن دارید یا کلاسیک تا هماهنگی خوبی در فضایتان ایجاد نمایید. شکل آباژور بسیار مهم است و این را به یاد داشته باشید که طرح های دایره ای و گرد برای اکثر فضاها مناسب هستند و اما می توانید از آباژور زاویه دار و گوشه دار  نیز مطابق سلیقه تان استفاده کنید تا فضای زیباتری داشته باشید.