هدفون، هدست، میکروفون

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

هدفون، هدست، میکروفون

گاهی کاربران بین دو عبارت - "هدست" و "هدفون" اشتباه می کنند.  تشخیص این دو از هم بسیار آسان است – هدفون ها میکروفون ندارند و فقط برای گوش دادن به یک جریان صوتی طراحی شده اند. از طرف دیگر، هدست ها دارای یک میکروفون هستند که ارتباط دو طرفه را فراهم می کنند و به کاربران اجازه می دهند تا در هنگام بازی های آنلاین چه با کنسول بازی، و چه با دستگاه های دیگر با دیگر بازیکنان همزمان به صدا گوش دهند و صحبت کنند. به طور معمول هدستها هنگام خرید اولویت اول ما برای بازی های جدید رایانه ای و یا دستگاه های تلفن همراه نیستند. با این وجود، زمانی که تصمیم به خرید یک هدست می گیریم، به دنبال هدستی زیبا می گردیم یا در میان چند مدل شک داریم، بدون اینکه واقعا بدانیم که راحت ترین، بهترین و قابل اطمینان ترین آن ها کدام است.

یکی دیگر از جنبه های مهم این است که این دو از نظرکیفیت صدا جدا می شوند. اغلب اوقات، هدفون ها کیفیت صدای خیلی بهتر و واضح تر از هدست ها را ارائه می دهند. از آنجا که، از لحاظ فنی، هدف اصلی هدفون اطمینان از صدای باکیفیت بالا برای گوش دادن به موسیقی است، در حالی که وظیفه اصلی هدست اطمینان از تشخیص صدای واضح است- اگرچه قاعده ای برای آن درکار نیست- البته شما می توانید هدفون ارزان قیمت را از یک شرکت بی نام و نشان و شناخته نشده خریداری نمایید و از طرفی هدست گران قیمتی را با نام تجاری با کیفیت صدای مناسب بگیرید-و سپس مقایسه نمایید. چنین چیزی معمول نیست و می تواند برای شما مقدار زیادی هزینه تراشی کند. بنابراین، همانطور که ما معمولا توصیه می کنیم -مدل های موجود در هنگام خرید را بررسی کنید و خودتان قضاوت کنید.
 

انواع هدفون و هدست

بیایید نگاهی بیندازیم و ببینیم چه پارامترهایی باید هنگام  خرید هدفون وجود دارد (از این به بعد، ما فقط می گوییم "هدفون"، از آنجا که هر دو هدست و هدفون ویژگی های مشترک بسیار دارند) و اینکه چه نوع هدفون برای کار ما مناسب است.ما در مورد پارامترهای فنی خاص مانند فرکانس ها، مواد / فن آوری غشا و سایر مشخصات فنی که برای هدفون ها مناسب تر و جالب هستند صحبت نمی کنیم - ما به کیفیت طراحی، قابلیت راحتی ، قابلیت استفاده و کیفیت کلی تلفن ها و میکروفون ها برای کاربران رایانه یا موبایل می پردازیم.  قصد خرید دارید؟ هدفون مناسب کار شماست یا هدست؟ با ما همراه باشید...

هدفون های درون گوشی Ear Buds

هدفون لاله بیرونی گوش: این نوع هدفون به راحتی در گوش بیرونی قرار می گیرندبه طور معمول کیفیت صدای آن ضعیف بوده و هیچ گونه ایزوله ای از سر و صدای خارجی ندارد. قابل حمل، جمع و جور و ارزان بوده،  و خرید آن توصیه نمی شود، اما اگر بودجه شما نسبتا کم است، این مدل برای تشخیص صدای معمولی و گوش دادن به موسیقی پس زمینه کافی است .

تست

 

 

هدفون های کانالی گوشCanal Buds 

تکامل بعدی نوع هدفون لاله گوشی است. آنها دارای گوش های کوچکتر (معمولا لاستیکی) هستند و فقط در انتهای کانال های گوش قرار می گیرند. کیفیت صدا در هدفون های کانالی گوش عموما درنزدیکی انتهای گوش است. جمع و جور و راحت بوده، با ایزوله کردن سر و صدا بهتر از هدفون های لاله گوشی عمل می نماید، اما هنوز هم به اندازه کافی برای تمرکز بر روی صدا قدرتمند نیست، و برای صدای بهتر باید از سر و صدا خارجی دور باشید.

هدفون های کانالی درون گوشی Canal Phones

عمیقا در کانال های گوش قرار گرفته و ایزوله سر و صدای خارجی بوده و برای محیط های پر سر و صداعالی عمل می کند.  کیفیت صدا به طور کلی بسیار خوب است، هرچند برخی از مدل ها می توانند گران قیمت بوده، و با قیمتی از 100 تا 1000 دلار باشند. به هرحال، لازم به ذکر است که هدفون های کانالی تلفنی بعضی افراد را ناراحت می کنند، چون وارد عمق گوش می شوند و ممکن است برای آن ها ایجاد حساسیت نمایند.
 

 

 

نوع فرا صوتی (سبک وزن، قابل حمل) Supra-Aural

در مقایسه با انواع درون گوشی، این نوع درایورهای بزرگتری دارند که بر روی خارج از گوش سوار می شوند، و اکثر مدل های آن یک هدبند باریک دارند که  روی سر و یا پشت سر می ماند.  مدل های قابل حمل را می توان در هنگام مسافرت در جیب خود قرار داد. کیفیت صدای عمومی بسیار خوب است، به خصوص در محدوده باس و برخی از بهترین مدل های مارک های مشهوردر این نوع، صدایی بسیار جذاب را تولید می کنند.

 

 

هدفون  کلاهکاسکتیCircumaural

قدیمی ترین نوع هدفون است و ایده آل برای گوش است، به دلیل داشتن درایورهای بزرگ برای کیفیت صدا عالی و پد گوشواره ای متصل به سر نوار که روی گوش قرار می گیرد برای تجربه راحت در طول دوره استفاده طولانی مدت از آن است. دو نوع زیرمجموعه هدفون های Circumural وجود دارد: بسته، که برخی از صداهای خارجی را مسدود می کند و موسیقی شما را از نگرانی دیگر صداها مصون می دارد. و نوع باز، که اغلب باعث ایجاد صدایی بهتر است، اما نه به خوبی که از صداهای محیط خارجی جدا شده باشد و دیگر صداهای نزدیک شنیده می شود. به طور معمول، circumural یک پاسخ باس بسیار محکم است. به منظور ارائه کیفیت صدای بالاتر، برخی از مدلها ممکن است نیاز به قدرت بیشتری نسبت به رایانه داشته باشند بنابراین ممکن است به دستگاه قابل حمل آمپلی فایر نیاز داشته باشند. ناکامی در داشتن مدل های کامل، این است که آنها بزرگ هستند، که برای استفاده در منزل مشکلی به وجود نمی آورد، اما در هنگام سفر ممکن است مشکل باشد

در پایان لازم به ذکر است که تمامی این هدفون ها می توانند ارتباطات مختلف داشته باشند از جمله وایرلس، بلوتوث، سیم و غیره. همانطور که قبلا بیان شد هدست نوع میکروفون دار هدفون می باشد.ارتباطات هدفون ها با تلوزیون، کنسول، دستگاه پخش خانگی، سینما خانگی و غیره می باشد که لازم به ذکر است که کیفیت این دستگاهها به خودی خود روی کیفیت هدفون تاثیر می گذارد.

میکروفن

انواع مختلفی از میکروفون وجود دارد. تفاوت ها معمولا به دو روش توصیف می شود: تکنولوژی که آنها از آنها استفاده می کنند (مثلا دینامیک، متراکم و غیره) و جهت گیری آنها (مانند همه جانبه، منحنی، و غیره) علاوه بر این، میکروفون دارای تعدادی ویژگی دیگری است که باید در نظر گرفته شود. هنگام انتخاب یک میکروفون، اولین چیزی که باید بدانید این است که به چه ویژگیهایی نیاز دارید. پس از آن شما می توانید در مورد چیزهایی مانند اندازه، نام تجاری، هزینه و غیره نگران باشید. برای مثال میکروفنی برای میز کامپیوتر خود می خواهد یا برای میز تلویزیون، تمایل دارید که بی سیم و قابل حمل بوده تا حتی از روی مبل در پذیرایی خود بتوانید به ضبط و فرستادن صدا مشغول باشید و یا اینکه به فضایی آکوستیک برای ضبط صدا نیاز دارید؟ مسیریابی و بورد میکروفن، واکنش فرکانس ها، مقاومت ظاهری، سیستم نگهداری و کنترل نویز و ارتعاشات صدایی، گزینه های دیگری است که هنگام خرید میکروفن باید به آن توجه کرد.