صندلی

(21)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
صندلی بار نیلپر Nilper Bar chair SB633
622000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar chair SB633Y
650000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar chair SD315X
631000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar Chair SB528Y
654000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar Chair SB333
324000
ارسال رایگان
نیمکت آریزونا کمجاچوب
906000
ارسال رایگان
نیمکت دوقلو POOMWOOD مدل PW 901
2500000
ارسال رایگان
نیمکت دونفره وندا مدل هامون
1625000
ارسال رایگان
صندلی راک کودک اسبی
528000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar chair SD515X
697000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar chair SB533Y
410000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar Chair SB333Y
348000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar Chair SB433
357000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar Chair SB433Y
386000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar Chair SB533
381000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar Chair SB328Y
266000
ارسال رایگان
صندلی بار نیلپر Nilper Bar Chair SB428Y
266000
ارسال رایگان
نیمکت کنزا کمجاچوب
926000
ارسال رایگان
نیمکت فلورا کمجاچوب
1091000
ارسال رایگان
نیمکت چوبی جهانتاب مدل مورین
1145000
ارسال رایگان
نیمکت دو نفره جهانتاب مدل پاکو
760000
ارسال رایگان

صندلی

اگر مدت زمان زیادی را بر روی صندلی می نشینید لازم است بدانید که در صورت غیراستاندارد بودن این وسیله صدمات زیادی به بدن شما وارد می شود. در واقع زمان خرید صندلی باید به نکات زیادی توجه کنید. صندلی های استاندارد دارای ویژگی های خاصی هستند که در شامل موارد زیر است:

پشتی یک صندلی مناسب

پشتی صندلی جایی است که به آن تکیه می زنید. زاویه پشتی اهمیت زیادی دارد که باید دارای زاویه مناسب باشد. در صندلی های استاندارد زاویه بین پشتی و کفی صندلی بین ۱۰۵-۱۱۵ درجه است. این اندازه به این منظور انتخاب می شود تا زمان نشستن بر روی صندلی، با زاویه کمی به طرف عقب متمایل شوید.


کفی صندلی مناسب

برای صندلی های پذیرایی باید به کفی آن هم دقت شود. در یک صندلی استاندارد باید قسمت جلوی کفی به طرف بالا متمایل شود. این قابلیت برای جلوگیری از سُر خوردن هنگام نشستن است. بخصوص کودکان که زمان نشستن بر روی صندلی پایشان به زمین نمی رسد، ممکن است از روی کفی صندلی سر بخورند. اندازه استاندارد کفی صندلی بین 38 تا 43 سانتیمتر توصیه می شود.
 

در صندلی استاندارد زاویه بین پشتی و کفی صندلی بین ۱۰۵-۱۱۵ درجه است

  ارتفاع صندلی استاندارد

برای صندلی های راحتی باید زاویه تمامی قسمت های صندلی مانند پشتی، دسته، کفی، ارتفاع از زمین و .... در نظر گرفته شود. ارتفاع صندلی باید به نحوی باشد که پاهای یک فرد با قد متوسط زمان نشستن بر روی صندلی، به طور کامل بر روی زمین قرار بگیرد. صندلی هایی که ارتفاع کوتاه دارند، زمان نشستن باعث می شوند تا قسمت زیادی از پا بر روی زمین قرار بگیرد که چندان خوشایند نیست. اگر ارتفاع صندلی بیش از حد بلند باشد، پا بر روی زمین قرار نمی گیرد. بنابراین برای اینکه راحت تر بنشینید، از پشتی صندلی فاصله گرفته و به جلوتر می آیید. در نتیجه کمر خمودگی پیدا می کند. این نحوه نشستن به مرور زمان باعث مشکلات کمر و ایجاد قوز می شود. البته در مواردی که ارتفاع صندلی استاندارد باشد اما با قد شما متناسب نباشد می توانید از زیرپایی یا بولستر استفاده کنید.


صندلی های مجزا برای کودکان 

با توجه به جثه کوچک کودکان، باید صندلی آنها از صندلی بزرگسالان مجزا شود. کودکان در سن رشد قرار دارند که نحوه درست نشستن را باید از همان کودکی بیاموزند. اما اگر صندلی آنها بیشت از مرتفع باشد، همان مشکل فاصله گرفتن از پشتی صندلی برای رساندن پاها به کف زمین صورت می گیرد. کودک به مرور زمان به این نوع نشستن عادت می کند و در بزرگسالی مشکلات عدیده ای در ساختار بدنی او ایجاد می شود. برای کودکان صندلی هایی با ارتفاع کوتاه تر، کفی کوچکتر و پشتی نرم تر تهیه کنید. البته به رنگ صندلی هم دقت کنید. کودکان به رنگ های رسمی و تیره علاقه زیادی ندارند و رنگ های شاد و مهیج را بهتر می پسندند. برای دخترها صندلی های صورتی و برای پسرها صندلی آبی رنگ جذابیت بیشتری دارد. البته دقت داشته باشید که صندلی کودک باید قابل شستشو باشد.


دسته های صندلی استاندارد

در یک صندلی استاندارد، دسته ها هم به نحوی طراحی می شوند که زمان نشستن بتوانید دست را روی آنها قرار دهید. ارتفاع دسته صندلی عموما بین 20 تا 30 سانتیمتر است. روی دسته از فوم های سرد یا اسفنج پلی یورتان همراه با پوشش ضد آب قرار می گیرد. البته در برخی از صندلی ها ممکن است دسته پلاستیکی نصب شده باشد. فوم و پارچه ای که روی دسته صندلی قرار می گیرد، برای راحتی بیشتر است. 
البته برای صندلی هایی که برای قسمت غذاخوری استفاده می شود، بدون دسته طراحی می شوند. برای این نوع صندلی ها، دسته زمان غذاخوردن مزاحمت ایجاد می کند. در عین حال از جا به جا کردن صندلی ها در زیر میز، برای باز شدن فضا، جلوگیری می کند.


متریال صندلی های استاندارد

متریال نقش مهمی در دوام و طول عمر صندلی دارد. صندلی های قدیمی از چوب و فلز تهیه می شدند. اما امروز با پیشرفت صنعت پتروشیمی و تولید پلاستیک های  فشرده PVC می توان صندلی های لوکس و مدرن عرضه کرد. این متریال هم به مانند فلز و چوب دارای مقاومت بالایی است. برخلاف فلز زنگ نمی زند. به رنگ کاری نیاز ندارد. همانند چوب به آب حساس نیست و می توان آن را شست.
برای صندلی های پذیرایی که گاهی در سازمان و شرکت ها استفاده می شود، از پارچه های چرمی استفاده می شود. البته چرم صنعتی برای تولید این نوع صندلی ها استفاده می شود. فوم سردی که در زیر پارچه به کار برده می شود، علت نرمی قسمت کفی و پشتی صندلی است.
نوع دیگری از صندلی ها با استفاده از مواد فایبر گلاس تهیه می شود. این ماده طی یک فرآیند در تجهیزات صنعتی تحت فشار و حرارت قرار می گیرد تا به صورت لایه لایه روی هم قرار بگیرد. فایبر گلاس قالب گیری شده با رزینی مخلوط می شود. این ماده برای درخشان کردن فایبر گلاس استفاده می شود که سطح آن را به طور کامل می پوشاند. در انتها ترکیبات در داخل دستگاه پرس به صورت کفی، پشتی و سایز اجزای صندلی خارج می شوند.
صندلی هایی که با استفاده از ماده فایبرگلاس تولید می شوند دارای ظاهر زیبا و درخشان، رنگ بندی متنوع، سبک و با طرح های زیبا هستند. در مقابل آب مقاومند و براحتی شسته می شوند. از دیگر ویژگی های صندلی های فایبر گلاس می توان دوام و استقامت آنها اشاره کرد.