پارچه حمام

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پارچه حمام

برای حمام از وسایل متعددی استفاده می شود که شامل آینه، روشویی، وان، دوش، شلف و قفسه، حوله و .... است. قرار دادن همه این وسایل در حمام گاهی سخت می شود. بویژه اگر فضای داخل حمام کوچک باشد، جابجا کردن این وسایل سخت می شود. همچنین حمام محیط مرطوبی دارد که وسایل آن باید با دقت بیشتری انتخاب شوند. 

 

چطور پارچه حمام مناسب خریداری کنیم؟

برای خریداری سرویس حمام باید وسیله ای که انتخاب می شود، با توجه به شرایط فضای حمام باشد که بصورت زیر میتوان در مورد آن توضیح داد:

 

چه آینه ای برای حمام مناسب است؟

حمام جایی است که به آینه نیاز ضروری دارد. اما هر نوع آینه مناسب با محیط و فضای حمام نیست. به دلیل وجود بخار آب زیاد، آینه های معمولی در حمام پس از مدتی خراب می شوند و تمامی سطح آینه زنگاری می شود و کیفیت خود را از دست می دهد. بنابراین برای حمام آینه ضدبخار مناسب است. نصب آینه به دیوار هم اهمیت زیادی دارد و باید با دقت انجام شود. در غیر این صورت افتادن مبل همان است و شکستن آن و صدمات بعدی هم همان!

 

شلف و قفسه برای حمام

برای قرار دادن وسایل شستشو و سایر وسایل مورد نیاز در حمام، نصب قفسه و شلف لازم است تا از فضا به نحو احسن استفاده شود و از ریخت و پاش و شلوغی هم جلوگیری شود. اما قفسه های حمام باید از آلیاژهای ضدزنگ و ضدبخار باشد. در غیر اینصورت پس از مدت کوتاهی قفسه کدر و بدترکیب می شود. آلیاژ استیل برای این کار مناسب است. همچنین می توان قفسه هایی را که از جنس PVC هستند، برای حمام نصب کرد. پی وی سی در مقابل بخار آب مقاوم است و به دلیل استحکام بالا، می تواند برای حمام استفاده شود.

 

پارچه حمام چه رنگی باشد؟

برای انتخاب رنگ پارچه حمام، سلیقه خودتان نقش مهمی دارد. اما برای انتخاب بهتر باید به فضای حمام توجه کنید. برای حمام های کوچک بهتر است رنگ های روشن انتخاب شود. رنگ روشن فضا را بازتر و بزرگتر نشان می دهد. همچنین در حمام بخار آب بر روی وسایل تاثیر می گذارد. رنگ های تیره پس از مدتی سفیدک می زنند و کیفیت رنگ آنها از بین میرود. رنگ های روشن سفیدک ها را نشان نمی دهند. البته یک نکته هم در مورد وسایل پلاستیکی باید بدانید که وسایل رنگی پلاستیکی پس از مدتی که در معرض بخار آب قرار می گیرند، رنگ آنها از بین میرود. 

پارچه حمام شامل آینه، وان، قفسه، ست حوله، دوش و .... است

 

 

حوله مناسب برای حمام چه ویژگی هایی دارد؟

یکی دیگر از پارچه های حمام، حوله است. حوله برای خشک کردن دست و یا حوله بزرگ که برای خشک کردن بدن استفاده می شود. حوله حمام باید از جنسی باشد که بتواند آب زیادی را جذب کند. رنگ حوله حمام به سلیقه خودتان بستگی دارد. اما بهتر است زمان خرید به کیفیت جنس حوله توجه داشته باشید. حوله باید نرم و لطیف باشد و در عین حال پرز ندهد. حوله حمام باید پس از چند بار استفاده شسته شود. در زمان شستشو هم لازم است تا از مواد نرم کننده استفاده کنید تا حوله خشک و زبر نشود. بعد از هر بار استفاده حوله را در هوای آزاد پهن کنید تا کامل خشک و برای استفاده بعدی حاضر باشد.

 

روشویی در حمام نیاز است؟

برای حمام های کوچک نصب کردن روشویی جاگیر است. اما اگر فضای حمام بزرگ باشد، می توان یک روشویی زیبا هم نصب کرد. روشویی محلی برای قرار دادن وسایل شسستشو از جمله شامپوها و صابون هاست. در عین حال به حمام نظم می دهد و باعث زیبایی بیشتر حمام هم می شود. البته توصیه می شود حوله ها را بر روی روشویی حمام نصب نکنید. حمام محیط مرطوبی است و از خشک شدن حوله ها جلوگیری می کند. در واقع محیط مرطوب حمام محلی برای تجمع میکروب ها بر روی حوله هاست.