بالشت

(10)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
پرده حمام طرح ساده صورتی
19000
ارسال رایگان
بالش پر Ferema
119000
ارسال رایگان
روکوسنی گل ریز آبی
20000
ارسال رایگان
روکوسنی گل سرخ
20000
ارسال رایگان
بالش الیاف راه پهن Ferema
55000
ارسال رایگان
بالش الیاف راه باریک Ferema
62000
ارسال رایگان
بالش الیاف هرمیناسری 006
32000
ارسال رایگان
بالش طبی ارتوپدیک 7007 ژل دار
245000
ارسال رایگان
بالش الیاف Ferema
46000
ارسال رایگان
روکوسنی گل سرخی ریز
20000
ارسال رایگان

بالشت

بالشت یکی از مهمترین وسایلی است که در زمان خواب استفاده می شود. در حالی که بسیاری به آن اهمیت زیادی نمی دهند. اما باید بدانید که استفاده از بالشت های نامناسب در مدت زمانی طولانی باعث آسیب های جدی به ناحیه گردن می شود. همچنین اگر بالشت مناسب نباشد، خواب هم مختل می شود که تبعات سوء دیگری را به دنبال دارد. 

 

• چگونه بالشت مناسب تهیه کنیم؟

 
در زمان خرید بالشت باید به نکات زیر توجه داشته باشید:
 

• نرمی بالشت 

 
هنگام خرید بالشت باید به نرمی آن دقت داشته باشید. بالشت سفت به ناحیه گردن و پشت سر آسیب وارد می کند. حتی در موارد هم باعث سردردهای شدید پس از بیداری می شود. پهنای بالشت هم باید متناسب باشد. بالشت باید به اندازه کافی پهن باشد زیرا در زمان خواب اغلب در حال حرکت هستید و متوجه خارج شدن از روی بالشت نمی شوید. بنابراین باید بالشت به اندازه ای باشد که با حرکت های جزیی از زیر سرتان خارج نشود.
 

• ضخامت و بلندی بالشت

 
 اگر عادت دارید به پهلو بخوابید، بهتر است به ضخامت و بلندی بالشت دقت کنید. زیرا به دلیل وجود شانه ها، گردن فاصله بیشتری با بالشت پیدا می کند. در نتیجه به بالشت ضخیم تری نیاز است. اما اگر به سمت پشت میخوابید نباید بالشت بیش از حد ضخیم را انتخاب کنید. زیرا به ناحیه گردن آسیب جدی وارد می کند. برای این دسته از افراد بالشت های معمولی و کلاسیک مناسب هستند.
 

• بالشت طبی

 
 افرادی که به بیماری های کمردرد و آرتروز گردن و کمر مبتلا هستند، باید با نظر پزشک برای تهیه بالشت اقدام کنند. این افراد بهتر است بالشت های طبی خریداری کنند. پزشک با توجه به میزان و شدت بیماری و عارضه، اندازه و سایز بالشت را مشخص می کند.
 

• استفاده از روبالشتی

 
 در زمان خرید بالشت باید روبالشتی را هم خریداری کنید. درون بالشت ها از پنبه، الیاف، پر و ... استفاده می شود که به مرور زمان به مکانی برای رشد و نمو میکروب ها تبدیل می شود. حال اگر از روبالشتی استفاده کنید، میکروب ها روی آن تجمع می کنند که با یک شستشوی ساده می توانید بالشت را بهداشتی کنید. بهتر است شستشوی روبالشتی را هر 10 روز یکبار انجام دهید.
 

• بالشت های تخت

 
اگر چه پزشکان توصیه های اکید می کنند که افراد از خوابیدن بر روی شکم خودداری کنند، زیرا باعث قوس کمر و مشکلات دیگری می شود، اما برخی از افراد ممکن است به دلیل بیماری و یا تشخیص پزشک مجبور به خوابیدن بر روی شکم باشند. در این صورت باید بالشت هایی را تهیه کنند که تا حدامکان تخت باشد تا به خمیدگی و قوس کمر دچار نشود.
 

• تعویض بالشت

 
بالشت ها را باید هر سه سال یکبار تعویض کنید. زیرا هر چقدر هم روبالشتی را تمیز نگهدارید، بازهم میکروب ها به عمق بالشت و درون الیاف ها رسوخ می کنند و باعث بیماری می شوند. زمانی که در خواب هستید، بدن شما گرم است و این گرما موجب تعریق و نفوذ تعریق در داخل بالشت می شود. ناگفته نماند بالشت هایی که از فیبرهای پلی استر تهیه می شوند، می توانند بیش از 4 سال و بالشت های تهیه شده از پر بیش از 5 سال عمر کنند. بالشت های طبی بیشتر از این مدت قابل استفاده هستند.
برای تشخیص اینکه عمر بالشت به سر رسیده است، باید به شکل آن توجه کنید. اگر بالشت سفت شده است و بافت درونی بالشت هم از بین رفته و یا گوله گوله شده است، باید آن را کنار بگذارید و در فکر تهیه بالشت دیگری باشید.
 

Lorem initius...

Lorem initius...