ملحفه

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

ملحفه

ملحفه یکی از لوازم پر استفاده در تمامی منازل است که برای روکش تشک، بالشت و پتو استفاده می شود. برخی از خانم ها برای پوشاندن مبلمان ها از ملحفه استفاده می کنند. در واقع ملحفه همچون یک پوشش استفاده می شود که سایر وسایل خانه را سالم نگه میدارد. 

 

خصوصیات ملحفه خوب

از جمله خصوصیات ملحفه خوب این است که پس از مدتی پرز ندهد. همچنین همه ملحفه ها سفید رنگ نیستند و دارای طرح های رنگی هستند که در این صورت نباید با چند بار شستن رنگ آنها از بین برود. برای تشک و بالشت باید از ملحفه های رنگ روشن استفاده کرد تا اگر کثیف شدند، مشخص شود. 

 

جنس ملحفه 

در زمان انتخاب ملحفه به جنس ملحفه توجه زیادی داشته باشید. نباید ملحفه هایی را خریداری کنید که در تولید آنها از الیاف های مصنوعی استفاده شده باشد. بهتر است ملحفه از جنس پنبه باشد. زیرا پنبه نرم است و هوا را به راحتی عبور می دهد. همچنین ملحفه هایی که از جنس پنبه هستند به راحتی رطوبت را جذب می کنند و باعث حساسیت پوستی هم نمی شوند.

یکی از پنبه هایی که اغلب برای تولید ملحفه استفاده می شود، پنبه مصری است که به دلیل بلند بود طول الیاف بادوام تر است. اگر برای تهیه پارچه ملحفه از پنبه شانه شده استفاده شود، بافت پارچه نرم تر می شود. پنبه به دلیل اینکه می تواند گرما را در خود حفظ کند و هوای خنک را از خود عبور دهد، بهترین نوع الیاف برای ملحفه است که می توانید در فصل زمستان از آن استفاده کنید و بهترین گزینه برای سرویس خواب کودکان و نوزدان است زیرا آلرژی و حساسیت پوستی ایجاد نمی کند.

 

اثر بافت پارچه

ملحفه نباید خشک و کدر باشد. ملحفه هایی که بافت تافته (رنفرس) دارند زیر دست خشک و کدر می شوند. اگر پارچه ملحفه بافت ساتن داشته باشد، سنگین وزن می شود که موقع خواب مشکل ایجاد می کند. ملحفه های ساتن، شکل اطلسی هم دارند. این نوع ملحفه ها از نظر شکل ظاهری درخشانتر از سایر پارچه ها هستند و گاهی به دلیل نرمی ممکن است مشتریان آنها را با پارچه ایی که با الیاف مصنوعی تهیه می شوند، اشتباه بگیرند. اگر برای تهیه ملحفه با بافت ساتن از نخ های مرغوب استفاده شود، ملحفه کیفیت بیشتری خواهد دارد. از دیگر المان هایی که در زمان خرید ملحفه باید به آن توجه داشته باشید، سبک بودن ملحفه است. ملحفه هایی که از جنس پنبه هستند، سبک هستند که احساس راحت تری با آنها دارید. 

ملحفه

اثر تراکم (تعداد نخ در ۱ اینچ مربع)

یکی دیگر از خصوصیات ملحفه های خوب داشتن تراکم بالاست. به هر اندازه که تراکم پارچه ملحفه بیشتر باشد، دوام و صافی پارچه هم بیشتر می شود. ملحفه هایی با تراکم ۲۸۰ تا ۴۰۰، صاف، نرم و جاذب هستند. همچنین اگر تراکم پارچه ملحفه بیشتر باشد، پس از شستشو پارچه دچار آبرفت نمی شود و قابلیت تنفس بیشتری دارد. اگر چه اندازه گیری تراکم پارچه کمی مشکل است اما با دست هم میتوان به نزدیکی سرنخ های موجود در یک اینچ مربع پارچه (در جهت تار (تراکم تاری) و در جهت پود (تراکم پودی) پی برد.