فرش کودک و نوجوان

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

فرش کودک و نوجوان

وسایلی که برای اتاق خواب کودک استفاده می شود باید همه طرح های کودکانه با رنگ های روشن باشد. فرش هم یکی از مهمترین وسایلی است که استفاده از آن برای اتاق کودک لازم است. بخصوص اگر کودک نوپا باشد و بخواهد اولین قدم ها را بردارد، باید فرش نرم در زیر پای او باشد. 

انتخاب فرش مناسب اتاق کودک

برای اینکه بتوانید فرش متناسب با اتاق کودک دلبندتان خریداری کنید، بهتر است این موارد را زمان خرید مد نظر داشته باشید:

شناسنامه فرش

برای اینکه بتوانید فرش کودک را شناسایی کنید، به تخصص زیادی نیاز نیست. بلکه با مراجعه به شناسنامه فرش براحتی به پارامترهای مورد نیاز پی می برید. در برچسبی که پشت فرش است، متوجه تناسب آن با اتاق کودک خواهید شد. برای اتاق کودک باید فرش نرم با تراکم و شانه بالا خرید کنید.

 

پرزدار یا بدون پرز؟

یکی از مواردی که زمان خرید فرش کودک باید به آن توجه کنید، بدون پرز بودن فرش است. پرزهای فرش در فضا پخش می شود. این پرزها اگر وارد ریه کودک شوند، برای دستگاه تنفسی کودک مشکل جدی وارد می کنند. ریه های کودک حساس تر از ریه های افراد بزرگسال است. بهتر است فرشی را خریداری کنید که در بافت آن از فیلامنت پلی استر یا پلی پروپیلن استفاده شده باشد. در برچسب فرش متریالی که برای بافت استفاده شده است، عنوان می شود.

فرش کودک

فرش های پشمی پرز می دهند. بنابراین مناسب اتاق کودک نیستند. در حالی که نخ های فیلامنت با نخ های دیگر متفاوت است و به صورت نخ های بهم تابیده شده و منقطع با طول متوسط 3 تا 18 سانتیمتر است. این نخ ممتد است . انتهای تمام الیاف در بافت فرش درگیر می شود. به همین دلیل این نوع الیاف پرز آزاد نمی کند.
در حالی که نخ های پشمی منقطع هستند که با پا خوردن از هم باز شده و پرز های ظریف و کوتاه در فضای خانه پخش می شود. فرش هایی که از جنس آکریلیک هستند هم برای اتاق کودک توصیه نمی شوند. برای اینکه بدانید فرش پرز می دهد یا نه، بهتر است در زمان خرید دست خود را چند بار محکم بر روی آن بکشید.

لطافت و ظرافت

زمان خرید فرش کودک به ظرافت جنس و لطافت فرش دقت کنید. کودک باید بتواند به راحتی بر روی فرش راه برود. بخصوص کودکانی که به تازگی راه رفتن را شروع کرده اند، به فرش های نرم و لطیف نیاز دارند. کودکانی که با چهار دست و پا حرکت می کنند، قسمت زیادی از دست و پای آنها در طی روز با فرش در تماس است. اگر فرش زبر و خشن باشد، به پوست لطیف و نرم کودک آسیب جدی وارد می کند. هر چقدر تراکم و شانه فرش بیشتر باشد، فرش نرم تر است.

طرح و رنگ فرش

طرح و رنگ فرش کودک با فرش های دیگر متفاوت است. شخصیت های انیمیشنی معروف و محبوب کودکان برای نقش فرش کودک استفاده می شود. در عین حال جنسیت کودک هم در طرح و رنگ فرش کودکانه موثر است. برای دخترها طرح های دخترانه با رنگ هایی همچون نارنجی، بنفش، صورتی چرک و برای پسرها رنگ های سرد همچون سرمه ای، خاکستری، آبی، فیلی و یشمی استفاده می شود. 
سایز و اندازه فرش کودک
سعی نکنید برای اتاق کودک فرشی را خریداری کنید که قسمتی از اتاق را بپوشاند و اطراف فرش با سرامیک ها تنها بماند. فرش کودک باید تمام اتاق را بپوشاند. کودکان بازی گوش هستند و شیطنت های آنها گاه باعث به زمین خوردنشان می شود. اگر قسمتی از اتاق بدون فرش باشد، ممکن است کودک دقیقا بر روی همین قسمت به زمین بخورد و مشکلات جدی برای او رخ دهد.