فرش پوست و چرم

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

فرش پوست و چرم

فرش پوست و چرم از جمله فرش های مدرن است که با استفاده از پوست طبیعی گاو و همینطور فرش های دستباف یا گلیم تولید می شود. این نوع فرش زیبایی خیره کننده ای دارد و به شکل های مختلف فرش، پادری، کناره، چرم و پوست دیواری و ... موجود است. این محصول در ردیف کالاهای لوکس به شمار می رود و ابتدا در کشور ایتالیا تولید و سپس ترکیه هم به یکی از تولید کننده های فرش پوست و چرم تبدیل شد.
در حال حاضر ایران هم یکی از تولید کننده های فرش چرمی است که به دلیل طبیعی بودن چرم مشتریان زیادی در داخل و خارج دارد. در ایران چرم مصنوعی برای تهیه فرش پوست و چرم استفاده نمی شود. به همین دلیل فرش ایرانی از بهترین تولیدات بوده که کشور های خارجی علاقه زیادی به آن دارند.
در ایران انواع چرم های میلینگی، میلینیوم و الگانت گاوی برای تولید این نوع فرش استفاده می شود. تبریز هم مرکز تولید این نوع فرش و تابلو فرش است. اگر فرش پوست و چرم از لاشه های محکم تهیه شود و از نظر لاک و رنگ قوی باشد، دوام و استقامت فرش افزایش می یابد که محصولات ایرانی حاوی همین ویژگی است.
فرش پوست و چرم با رنگ، طرح و سایز های مختلفی تولید می شود و اکنون برای تزئین دیوار و کف منزل قابل استفاده است. این محصول از به صورت حرفه ای و با استفاده از بهترین مواد، دباغی و آنتی باکتریال شده و با رنگ های متنوع تولید می شود.

نحوه شستشوی فرش پوست و چرم


فرش پوست و چرم نسبت به فرش های معمولی دیرتر کثیف می شود. اما با این وجود باز هم نیاز به شستشو پیدا می کند. روش شستشوی این نوع فرش ها با آب و سرکه سفید انجام می شود. باید چند قطره سرکه سفید را با یک لیتر آب مخلوط و سپس یک پارچه را با آن ترکیب کرد و بر روی فرش کشید. برای تمیز کردن فرش هم می توا از جاروبرقی استفاده کرد.

فرش پوست و چرمی ترکیبی از چرم گاو و شترمرغ و نخ های ابریشمی یا پشمی است.

نکات مهم درباره خرید فرش پوست و چرم 

هنگام خرید فرش پوست و چرم باید به نکات زیادی توجه کنید. اولین مورد جنس چرم و نوع به کار رفته آن در فرش ها می باشد. خرید فرش پوست و چرم به اطلاعات و دانش زیادی نیاز دارد که ممکن است همه افراد این آگاهی ها را نداشته باشند به همین دلیل بهتر است از فروشگاه ها یا برندهای معتبر خرید کنند. دومین مورد و شاید مهمترین شاخص برای بسیاری از افراد هزینه و قیمت فرش پوست و چرم است. همانطور که می دانید فرش پوست و چرم از لوازم گران قیمت محسوب می شود. معمولا این هزینه ها با توجه به جنس چرم و پوست آن، همچنین طبیعی یا مصنوعی بودن آن متفاوت است. برای هزینه کردن در خرید فرش پوست و چرم باید به جنس و کیفیت آن نیز توجه کنید. مسلما هر چی کیفیت آن بیشتر باشد، قیمت بالاتری دارد.


نکاتی در مورد فرش پوست و چرم


از آنجا که فرش پوست و چرم یک محصول لوکس محسوب می شود، نگهداری از آن به دقت زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر زمان خرید هم باید به نکات زیر توجه کنید:
در بازار فرش های چرمی با برندهای ناشناس موجود است که اصل نیستند و پس از مدت کوتاهی زیبایی و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند.
چرم ها به دو نوع مصنوعی و طبیعی تقسیم می شوند. برای فرش ها باید از نوع طبیعی استفاده شود. فرش هایی که با چرم مصنوعی تهیه می شوند، قیمت نازلتری دارند.
فرش چرمی اصل در مقابل حرارت مقاومت بالایی دارد و همچون عایق عمل می کند. زمانی که این فرش در معرض حرارت بالا قرار بگیرد، بوی سوختن مو در فضا منتشر می شود.
برای اینکه از اصل بودن فرش چرمی مطمئن شوید، باید به پشت فرش نگاه کنید. وجود نخ های توری در پشت فرش چرمی نشاندهنده مصنوعی بودن فرش است.
نوعی از فرش پوست چرم در بازار موجود است که از چرم شترمرغ تهیه می شود. این نوع فرش ها نسبت به چرم گاو قیمت کمتری دارد. 
اگر قصد دارید فرش پوست و چرم را برای پذیرایی استفاده کنید، می توانید از طرح های شیک و زیبا انتخاب کنید. فرش های چرمی با طرح های رسمی و شیک هم در بازار موجود است که می تواند هدیه خوبی برای عزیزان باشد.
آستر اشبالت مصنوعی برای لایه زیر کار فرش چرم و از نخ های موم زده ایتالیایی هم برای دوخت فرش با چرخ های مخصوص استفاده می شود که مقاومت فرش را دو چندان می کند.
فرش های پوست و چرم با دست و توسط استاد کارها انجام می شود. از این رو قیمت این نوع فرش ها بیشتر از سایر انواع فرش های لوکس است.