فرش پرز بلند شگی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

فرش پرز بلند شگی

فرش  یکی از منسوجاتی است که برای پوشاندن کف ساختمان‌ به‌ کار می‌رود. فرش‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند. فرش‌ها با توجه به نوع الیافی که در آن به کار رفته شده انواع مختلفی دارند که هر یک از آن‌ها قیمت و ارزش متفاوتی دارند. فرش شگی یا پرز بلند یکی از انواع فرش محسوب می‌شود.

 

ویژگی‌های فرش شگی یا فرش پرز بلند

فرش شگی یا پرز بلند نوعی فرش مدرن فانتزی است که پرزهای بسیار بلندی دارد. پرزهای بلند این فرش به آن جلوه زیبا و متفاوتی می‌دهند. به همین دلیل از این نوع فرش دراماکن مختلفی مانند فضاهای ادارای، اتاق خواب و آشپزخانه استفاده فراوانی می‌شود. 

 

جنس فرش پرزبلند شگی

فرش پرز بلند یا فرش شگی از موادی مانند اکلیریک، پلی‌ استر، پشم و  پروپلین، بافته می‌شود.  همچنین در تولید این نوع از فرش از نخ‌های قطعه شده یا پایل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.   

 

مزایای فرش پرز بلند یا شگی

بیشترین مزایایی که این فرش دارد زیبایی و جذابیت ظاهری است و بیشتر زیبایی دکوراسیون داخلی کاربرد دارد. از طرفی فرش شگی به دلیل داشتن پرزهای بلند بسیار نرم و لطیف است؛ طوری که هنگام حرکت روی آن‌ها پا احساس آرامش می‌کند. همچنین این فرش تنوع رنگ بسیاری دارد که می‌تواند از آن‌ها در اتاق خواب، راهرو و پذیرایی استفاده کرد.  

 

معایب فرش پرزبلند یا شگی

این فرش علاوه بر فواید و زیبایی‌هایی که دارد معایبی نیز به همراه دارد. فرش پرز بلند یا شگی به دلیل الیاف موجود در آن عمر بسیار کوتاهی دارد و همچنین بسیار زود کثیف و آلوده می‌شود. ازطرفی زمانی که این فرش نیاز به شستشو دارد؛ پس از یک الی چند بار نظافت کردن، رنگ خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل در نظافت و نگهداری از آن باید بسیار دقت کرد.

 

قیمت فرش پرزبلند یا شگی

از آن‌جایی که امروزه این نوع از فرش به یکی از محبوب‌ترین فرش‌ها تبدیل شده است؛ در فروشگاه‌های بسیاری فرش پرز بلند فروخته می‌شود. قیمت این نوع فرش از فرش دستباف کمتر و ولی از فرش ماشینی بیشتر است؛ در واقع فرش شگی حدفاصل بین دو فرش ماشینی و فرش دستباف می‌باشد.

 

اندازه فرش پرزبلند یا شگی

این فرش‌ها  وزن بسیار سبکی دارند و بسیار راحت قابل حمل و جا به جایی می‌باشند. از طرفی فرش شگی بر خلاف فرش ماشینی و فرش دستباف در قطعات و سایزهای کوچک تولید می‌شود؛ بیشترین اندازه فرش پرزبلند یا فرش شگی، شش متر و یا نه متر هست.

 

نحوه نظافت و شستشو فرش پرزبلند یا فرش شگی

همانطور که گفته شد شستشو و نظاقت فرش شگی به دلیل داشتن پرزهای بلند کاری سخت و زمان بر است و به انرژی بالایی نیاز دارد. فرش پرزبلند یا شگی گرد و خاک را به سرعت جذب می کند. فرش‌هایی که دارای رنگ روشن هاستند نیز خیلی سریع تر و راحت تر از فرش‌های شگی تیره آلوده می‌شوند. برای تمیز کردن گرد و خاک و آلودگی فرش پرز بلند یا فرش شگی، سعی کنید از مواد شیمیایی و مواد شستشو استفاده نکنید. بلکه فرش پرز بلند یا شگی را در پشت بام پهن کرده و با استفاده از چوب  یا میله ای به آن ضربه بزنید تا ‌گرد و خاک آن خالی شود. از طرفی می‌توانید از جارو برقی یا جارو شارژی نیز برای از بین بردن خاک و آلودگی‌های فرش استفاده کنید. در مرحله دوم در صورتی که گردو خاک با جارو زدن از بین نرفت . از شامپوی فرش برای تمیز کردن فرش پرز بلند یا فرش شگی استفاده کنید. البته باید در نظر بگیرید که فرش شگی یا فرش پرزبلند به مدت طولانی خیس نماند؛ چرا که رطوب برای فرش پرز بلند یا شگی مثل سم است و به آهستگی تار و پود فرش را از بین می‌ برد.  

 

نکاتی که باید در نگهداری فرش پرز بلند یا فرش شگی رعایت کنید

قرار ندادن اشیا سنگین روی فرش پرز بلند یا فرش شگی

فرش شگی چون پرزهای بلندی دارد در مقابل فشار بسیار حساس است. به محض قرار دادن اشیا سنگین مانند میز و صندلی روی فرش، پرزهای آن جمع می‌شود و به ندرت به حالت اول خود باز می‌گردد و ظاهر نامناسبی را به فرش پرزبلند یا شگی می‌دهد.

 

توجه به دفترچه راهنمای فرش پرز بلند یا فرش شگی

هنگامی که یک فرش پرز بلند یا فرش شگی را خرید می‌کنید؛ ورق‌های مربوط به نحوه نگهداری و مراقبت از فرش را به همراه گارانتی و ضمانت نامه حفظ کنید؛ چرا که در این دفترچه‌ها نکات بسیاری برای نحوه شستشو فرش متناسب با جنس نوشته شده است. همچنین از پس از شستشوی فرش، در سریع‌ترین زمان ممکن آن را خشک کنید؛ چرا که آب و رطوبت باعث از بین بردن، تار و پود فرش می‌شود. ضمنا می‌توانید از دستگاه بخارشور برای شستشو فرش استفاده کنید. با دستگاه بخارشور دما و حرارت باعث از بین رفتن آلودگی‌ها روی فرش و پرزهای بلند می‌شود. 

 

فرش پرزبلند یا شگی را در معرض آفتاب قرار ندهید

از طرفی فرش پرزبلند یا فرش شگی را مانند تمام فرش‌هاس دیگر در معرض آفتاب قرار ندهید؛ چرا که اشعه فرابنفش تولید شده توسط خورشید می‌تواند فرش‌ها را به‌ سرعت از بین ببرد. چون که پرزهای به سرعت نور آفتاب را جذب کرده و با قرارگیری طولانی مدت در برابر آفتاب می‌پوسند.

 

فرش پرز بلند یا شگی را در معرض رفت و آمد زیاد قرار ندهید

این فرش به‌دلیل این که طول عمر بسیاری کمی دارد؛ در زمانی که در معرض زیاد رفت و آمد افراد قرار گیرد، مطمئنا از کیفیت آن کم شده و پس از مدتی پوسیده می‌شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. بنابراین بهتر است فرش پرزبلند یا فرش شگی را در محل‌هایی مانند راهرو قرار ندهید. در نتیجه پس از خرید این فرش از فروشگاه‌های اینترنتی و یا بازار فرش سعی کنید مواردی که گفته شده را برای نگهداری هر چه بهتر از فرش پرز بلند یا فرش شگی را رعایت کنید.