فرش

(14)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
پادری حمام سری 3-142
41000
ارسال رایگان
جلو دری ترک درمینا سری 1022
0
ارسال رایگان
پادری ترکیه ای درمینا سری 1020
41000
ارسال رایگان
پادری حمام ترک درمینا سری 1024
33000
ارسال رایگان
پادری ترک درمینا سری 1021
41000
ارسال رایگان
پادری دستشویی ترک درمینا سری 1023
41000
ارسال رایگان
چمن مصنوعی سافت 30میلی
139000
ارسال رایگان
چمن مصنوعی کانیه 15 میلی
103000
ارسال رایگان
چمن مصنوعی ویکتوریا 25 میلی
140000
ارسال رایگان
پادری Home Rose طرح گل ترکیبی
37000
ارسال رایگان
پادری Home Rose طرح خال سفید
37000
ارسال رایگان
پادری حمام سری 2-142
44000
ارسال رایگان
جلو دری ترکیه ای درمینا سری 1019
41000
ارسال رایگان
پادری Home Rose طرح خال صورتی
30000
ارسال رایگان

فرش

خرید فرش کمی دشوار است. بویژه اینکه طرح های متنوعی در بازار موجود است و متریالی که برای تولید فرش ها استفاده می شود، در کیفیت و دوام فرش تاثیر زیادی دارد. برخی از مشتریان در زمان خرید فرش نمی توانند به خوبی تصمیم بگیرند و ممکن است در نهایت هم از خرید خود رضایت نداشته باشند. بنابراین لازم است در زمان خرید فرش به نکات زیر توجه داشته باشید:

با وجودی که اکنون بسیاری از خانه ها با سبک مدرن طراحی می شوند اما هنوز هم فرش به عنوان یکی از وسایل ضروری منازل محسوب می شود. در واقع در کنار مبلمان، وجود فرش ضرورت دارد. ایران کشوری است که مهد فرش است و به عنوان یکی از صادرکننده های مهم در صنعت فرش ماشینی در دنیا محسوب می شود. فرش ایرانی از گذشته تاکنون مورد توجه علاقمندان به هنر و صنایع دستی بوده است. در حال حاضر هم شرکت های تولیدی فرش ماشینی در شهرهایی همچون مشهد، کاشان و تبریز راه اندازی شده اند که فرش هایی را با طرح های زیبا و جدید راهی بازار کرده اند. 

 

 رنگ فرش

در گذشته رنگ هایی که برای فرش های استفاده می شد، دوام زیادی نداشتند و با چند بار شستشو زیبایی و درخشش اولیه خود را از دست می دادند. اما امروزه رنگی که برای نخ های فرش استفاده می شود، استحکام و قدرت زیادی دارد و با شستشو از بین نمی رود. اما بهتر است در زمان خرید فرش به تناسب رنگ زمینه فرش با سایر وسایل خانه هم توجه داشته باشید.  اگر فضای منزل نقلی و کوچک است، بهتر است فرش های رنگ روشن را انتخاب کنید که در زمینه آنها نقش و نگار کمتری باشد. این نوع طرح های فضا را بازتر نشان می دهند. 

 

 توجه به نوع الیاف

برای تولید فرش های ماشین از بهترین الیاف ها استفاده می شود. ابریشم به عنوان گرانترین الیاف است که اغلب برای بافت تابلو فرش  کاربرد دارد. در فرش های ماشینی که این روزها در بازار ایران خریداران بیشتری دارند، از دو نوع الیاف طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. الیاف های طبیعی غالبا پشم هستند که طول عمر بیشتری دارند. اما فرش هایی که با الیاف های مصنوعی تهیه می شوند، پس از مدتی خشک و زبر میشوند. قیمت این نوع فرش ها به نسبت فرش با الیاف طبیعی ارزان تر است.

توجه به طرح فرش

 
طرحی که برای فرش ها استفاده می شود باید کامل باشد. در زمان خرید باید به طور کامل طرح فرش را مشاهده کنید تا در قسمتی از فرش، طرح قطع نشده باشد. طرح هایی که دارای تقارن رنگ هستند، اگر ایراد و نقصی در آنها باشد، براحتی می توان نقص را تشخیص داد. باید موتيف‌ها و اشكال طرح در متن فرش تمام شده باشد. البته زمانی که برای خرید فرش می روید در مغازه های فرش فروشی از نورهای مصنوعی استفاده می شود که در رنگ فرش تاثیر دارد و ممکن است در زمان خرید رنگ دیگری جلوه کند و پس از خرید متوجه شوید که رنگ مورد پسند شما نیست. بنابراین بهتر است فرش را در نور طبیعی مشاهده کنید. همچنین نور طبیعی میزان ثبوت رنگ فرش را بهتر نمایان می کند.
 

بررسي كيفيت پرزهاي فرش

 
یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید فرش باید آن توجه کنید، کیفیت پرزهای فرش است. به طوری که پرز فرش باید درخشان، انعطاف پذیر و بادوام باشد. فرش‌هاي با پرز نرم نسبت به فرش‌هاي با پرز ضخيم عمر کوتاه تری دارند. این نوع فرش ها گرد و خاک را به راحتی جذب می کنند که پس از مدت کوتاهی به شستشو نیاز پیدا می کنند. توجه به پشت فراش و كوبيدگي پودها و يكنواختي طرح هم اهمیت زیادی دارد. میزان تراکم بافت فرش از پشت آن مشخص می شود. این کار به كمك ذره‌بيني كه به يك قاب مدرج به واحدهاي اندازه‌گيري (سانتي‌متر - اينچ) متصل شده است، انجام می شود که در این صورت می توانید تعداد گره‌ها، نحوه تراكم و كوبيدگي پودها و همچنين يكنواختي طرح فرش را مشاهده کنید.


اندازه و سایز فرش

در زمان خرید فرش سایز و اندازه فرش هم باید مد نظر قرار بگیرد. برای منازل کوچک فرش هایی که کل کف محیط خانه را بپوشاند، مناسب نیست. همچنین هر چه سایز و اندازه فرش بیشتر باشد، باعث افزایش وزن آن می شود و جابجایی و حمل فرش را سخت می کند. برای قسمت های باریک همچون راهرو می توانید به فرش های کناره فکر کنید. برای پوشش دادن پله ها باید فرش های ظریف و نارک را انتخاب کنید.