گاراژ و سایه بان

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

گاراژ و سایه بان


گاراژ به مکانی سرپوشیده برای نگهداری از خودرو گفته می شود که می تواند به صورت چهار دیوار باشد و در برخی موارد از چندین ستون با یک سقف تشکیل می شود. چتر سایه بان به همین منظور کاربرد دارد که بر روی چند ستون نصب می شوند و یک گاراژ موقت را تشکیل می دهد. البته این نوع گاراژها برای محیط های بزرگ و سازمان ها کاربرد دارد. 
در حال حاضر گاراژهایی با قابلیت اتوماتیک و هوشمند طراحی شده است که به «سامانه پارکینگ هوشمند» خوانده می شود. در این نوع گاراژ مدیریت و نگهداری از خودروها به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و مساحت و جای پارک خودرو به حداقل رسیده است. فضای عمودی گاراژ هم قابل استفاده است و بی نیاز از راننده و نیروی انسانی، خودرو در محل مناسب پارک می شود. گاراژ هوشمند یک سیستم ذخیره و بازیابی خودکار خودرو است که از چندین قسمت تشکیل می شود. در زیر هر یک از این قسمت ها را شرح می دهیم:


بخش دتکتورها در گاراژ هوشمند

در پارکینگ های هوشمند قسمتی با نام «دتکتور» برای شناسایی حضور یا عدم حضور خودرو وجود دارد. این قسمت به صورت صوت، مغناطیسی و حسگر دوربینی عمل می کند که هر یک با ویژگی های منحصر به فرد برای پارکینگ های مسقف و روباز کاربرد دارند.

 

در گاراژهای هوشمند یک نرم افزار جامع سیستم با قابلیت نمایش پلان دو بعدی کامل پارکینگ قرار دارد

بخش اندیکاتورها در پارکینگ هوشمند

قسمت دیگری از گاراژهای هوشمند اندیکاتور نام دارد که خالی بودن یا پر بودن فضا را به راننده ها اطلاع رسانی  می کند. راننده زمان پاک می تواند به تابلو اندیکاتور توجه کند که با رنگ های سبز / قرمز / زرد / آبی نشانگر جای پارک های خالی / پر / رزرو شده / معلولین نمایش داده می شود. 


بخش نرم افزار کنترلی در پارکینگ هوشمند

در گاراژهای هوشمند یک نرم افزار جامع سیستم با قابلیت نمایش پلان دو بعدی کامل پارکینگ قرار دارد که با مشخص کردن جایگاه های پر و خالی راننده را مطلع می سازد. در این نرم افزار قابلیت هایی همچون آمار گیری ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهیانه و غیره وجود دارد. 


قابلیت های گاراژ هوشمند

پارکینگ های هوشمند با قابلیت های متعدد به راننده ها خدمات ارائه می دهند که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم اتوماتیک پرداخت هزینه

 پرداخت های اتوماتیک با دستگاه پیشرفته اشاره کرد. این دستگاه که در قسمت خروجی پارکینگ قرار می گیرد، می تواند به راننده برای فرآیند پرداخت هزینه کمک کند. دستگاه دارای قابلیت محاسبه هزینه پارکینگ بر اساس کارت هوشمند است و به اپراتور جهت محاسبه هزینه پارکینگ نیاز ندارد. همچنین این سیستم می توان بلیت را با سیستم بانکی و اسکناس های ایران تطبیق دهد.

 
وجود سیستم های کنترلی RFID

یکی دیگر از قابلیت های گاراژهای هوشمند وجود سیستم کنترلی RFID است که در آن شناسه های خودرو، مکان دقیق پارک، زمان ورود و خروج، تکرر استفاده از پارکینگ و دیگر موارد ثبت می شود و اطلاعات مورد نیاز در اختیار راننده ها قرار می گیرد. از دیگر کاربردهای این سیستم می توان به رزرو جای پارک برای مشترکین ثابت پارکینگ و یا اعضای جایگاه های پارک ویژه اشاره کرد.

 

قابلیت سیستم های کنترلی NFC

از دیگر قابلیت های پارکینگ های هوشمند باید به سیستم های کنترلی NFC اشاره کرد که در آن رانندگان هنگام خروج از پارکینگ بدون نیاز به پول نقد به راحتی می توانند با تلفن همراه خود هزینه های پارک را پرداخت کنند. این سیستم از چندین بخش شامل برچسب/ کارت NFC و دستگاه کارت خوان NFC است که راننده بدون نیاز به پول نقد می تواند هزینه پارکینگ را پرداخت کند. همچنین با استفاده از کارت هوشمند NFC تردد رانندگان کنترل می شود.

 پرداخت های اتوماتیک با دستگاه پیشرفته اشاره کرد.

تاسیسات مکانیکال پارکینگ هوشمند

مصرف انرژی در بخش تاسیسات مکانیکال یکی از مشکلات پارکینگ های عمومی است. در پارکینگ های سنتی سیستم های سرمایشی و گرمایشی و نیز تهویه هوا و ... به صورت دستی کنترل می شوند و در ساعات کاربری بصورت دائم روشن هستند. اما در پارکینگ های هوشمند این سیستم ها با درصد خطای کم و جلوگیری از اتلاف انرژی نصب می شوند. به طوری که سیستم های مذکور بر اساس حضور خودروها و میزان تردد آنها در پارکینگ و بر اساس نتایجی که از سیستم های جامع نظارتی گرفته می شود شروع به کار می کنند. زیرا دارای سنسورهای مونواکسید کربن  هستند که در فضای پارکینگ تشخیص می دهند که چه هنگام نیاز به فعال شدن اگزاست فن ها و تخلیه هوا و جایگزین نمودن آن با هوای تازه وجود دارد.